Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeglądam astro giełdy to często ludzie piszą ile dali za gadżety i okazuję się że kupowali towar taniej niiż jest obecnie dostępny,wydawać by się mogło że z biegiem lat powinno tanieć.Czy sklepy prubują amortyzować koszty związane z inflacją czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądam astro giełdy to często ludzie piszą ile dali za gadżety i okazuję się że kupowali towar taniej niiż jest obecnie dostępny,wydawać by się mogło że z biegiem lat powinno tanieć.Czy sklepy prubują amortyzować koszty związane z inflacją czy o co chodzi?

 

 

To, co sprzedają sklepy w Polsce produkowane jest poza naszymi granicami, a większość rozliczeń realizowanych jest w USD. Sprawdź sobie, ile kosztował dolar kiedyś, a ile dziś. Dziś dolar jest po 3,70 zł. W ubiegłym roku przez większość czasu oscylował pomiędzy 3,00 zł a 3,50 zł, podobnie było w latach 2012-2013. W 2011 chwilowo można było kupować dolary nawet po 2,70zł, a w 2008 roku nawet poniżej 2,10zł. Jeśli sklep płaci za towar więcej niż kiedyś (bo dolar jest droższy), to nie ma się co dziwić, że i sprzedaje ten sprzęt drożej.

 

A tak w ogóle, co to znaczy "amortyzować koszty związane z inflacją"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaraz zaraz kolczyk46 dobrze gada! Też zostałem okłamany, kupiłem synte 114/900 i też obraz jest "do góry nogami" ale oszuści! Haha. No ale co się dziwić, ja wyciągnąłem lustro bo nie wiedziałem gdzie się przez ten teleskop patrzy, i teraz ta magiczna kolimacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ogromny-teleskop-opticon-galaxy-gratis-ksiazka-i5273650292.html

 

Więc tak, jedziemy po kolei:

 

"Teleskop zwierciadlany o bogatym wyposażeniu, oferujący bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny" - Haha, rzeczywiście bezkonkurencyjny - 799 zł za taki bubel. Jakby kosztował 299 zł to może bym się skusił, kupując ten "teleskop" dla jaj.

 

"Celowanie jest łatwe i odbywa się za pomocą wygodnych mikroruchów." - Ten teleskop ma celność rozrzutnika do gnoju i z powodu trzęsącego się jak galareta statywu nacelowanie obiektu o rozmiarze kątowym 1 stopień graniczy z cudem.

 

"Ponadto zobaczymy nim obiekty z tzw. Głębokiego Kosmosu (ang. Deep Space), takie jak mgławice, galaktyki, (Galaktykę Adromedy czy słynną Wielką Mgławica Oriona). Zwiększone osiągi sprawiają, iż Opticon Glaxy dostarcza spektakularnych widoków powierzchni Księżyca – gór, mórz, wąwozów oraz tysięcy kraterów i pęknięć powierzchni. " - Czy naprawde ktoś by chciał obserwować Księżyc - zamazany, z aberracją? no chyba, że to nie przeszkadza, to teleskop jest idealny dla ciebie :D A jak chodzi o DS'y to: M 42 tylko mgiełka bez szczegółów, M 31 też o ledwo widoczne jądro galaktyki można się pokusić.

 

"Znajdująca się w zestawie soczewka Barlowa podwaja zakres dostępnych powiększeń." - Barlow w zestawie zapewnia jeszcze gorszą jakość obrazu i poprawia efekt aberracji.

 

"Dzięki znajdującej się w zestawie soczewce prostującej, teleskop może spełniać funkcję lunety do obserwacji przyrodniczych i krajobrazowych (obserwacji ptaków, samolotów, odległych budynków etc.)." - Poważnie, kto wie czy i szukacz z Synty 8" nie byłby lepszy niż to coś...

 

Średnica [mm]: 150 mm Ogniskowa [mm]: 1400 mm Światłosiła: f/9,33

Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 13,2 mag

 

Hahhaa - zamurowało mnie :wassat: . Przy tak słabej światłosile to coś osiągłoby 13 mag? Jak wyciągnie choć 10-11 mag pod bieszczadzkim niebem to będzie cud.

 

Zdolność rozdzielcza: 0,92" - Tak! Widać przez to tarcze gwiazd!

 

Cała optyka pewnie zrobiona jest z plastiku, zwłaszcza super quasi okulary Plossla i Barlow. Za 799 zł można zdecydowanie kupić lepszy teleskop z normalną optyką i wyższą jakością.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teleskop ma celność rozrzutnika do gnoju

Rozwaliło mnie totalnie :rofl: . Gdyby jeszcze Astroparody istniało, to byłoby to tekst roku :)

 

Średnica [mm]: 150 mm Ogniskowa [mm]: 1400 mm Światłosiła: f/9,33

Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 13,2 mag

 

Hahhaa - zamurowało mnie :wassat: . Przy tak słabej światłosile to coś osiągłoby 13 mag? Jak wyciągnie choć 10-11 mag pod bieszczadzkim niebem to będzie cud.

 

Zdolność rozdzielcza: 0,92" - Tak! Widać przez to tarcze gwiazd!

Akurat tu nie masz racji, bo teoretyczny zasięg gwiazdowy akurat mniej więcej tyle wynosi dla 6". Światłosiła nie ma tu żadnego znaczenia, o czym wiele osób błędnie sądzi. A zdolność rozdzielcza, też teoretyczna właśnie tyle wynosi. Choć prawdopodobnie mierna jakość luster nie pozwala jej uzyskać, ale to inna sprawa.

Tak więc zalecam nieco większą powściągliwość w krytyce :)

 

Swoją drogą, to ten cały "sklep" teleskopowo specjalizuje się w sprzedaży wszelkiego rodzaju dziadostwa opticona? Nie wróżę im świetlanej przyszłości :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Swoją drogą, to ten cały "sklep" teleskopowo specjalizuje się w sprzedaży wszelkiego rodzaju dziadostwa opticona? Nie wróżę im świetlanej przyszłości :)

 

Szczerze mówiąc sklepów sprzedających produkty markowane Opticon czy inne podobnej jakości jest wiele i na brak klientów (niestety ) nigdy nie narzekają. Wystarczy wejść na allegro i posegregować aukcje wg. popularności. W pierwszej piątce w tym momencie 4 opticony na czołowych miejscach, dopiero piąta pozycję ma Delta Optical z SW 114/900

aaaaaaaaa.jpg

 

Co by nie pisać na forum to i tak 95% kupujących pierwsze teleskopy kupuje tego typu badziewie bo po prostu na fora nie zagląda... Co więcej jak widać po komentarzach sprzedawcy prawie wszyscy kupujący są zadowoleni...Tak wysoką średnią komentarzy niełatwo utrzymać co wie każdy kto się handlem na allegro zajmuje.

Fakt jest taki że każdy produkt ma swojego klienta i każde bardziewie swojego amatora znajdzie... Bo aby kupować z głową trzeba najpierw pomyśleć, poczytać, poszukać... a ludziom szkoda na to czasu i kupują pierwsze z brzegu, byle cena im odpowiadała. Zresztą najczęściej są to prezenty dla dzieci- kojarzą się z zabawkami i jako takie są kupowane.

Pomysł że coś takiego mogą kupować dorosłe osoby dla siebie a czasem płacić za to duże pieniądze dla zdecydowanej większości społeczeństwa jest zupełnie niezrozumiały.

 

Więc można się podśmiechiwać na forum a firmy sprzedające Opticony będą wciąż miały się dobrze, bo taki jest rynek.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktokolwiek z tu piszących miał Opticona lub chociaż go widział na własne oczy ?

 

Miałem i jest mi wstyd z tego powodu... :nottalkingtoyou: Opticon 50F600 śni mi się do dzisiaj po nocach, czasem budzę się z krzykiem... Wolałbym obserwować przez rurę od odkurzacza, niż przez ten "teleskop".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak widać ja również się nie zraziłem :) Inna sprawa, że cieszyłem się jak dziecko, gdy udało mi się po raz pierwszy zobaczyć Saturna przez tego Opticona :) Ale kiedy dotarł do mnie jego następca, czyli refraktor SW 90/900 (i choć to sprzęt z najniższej półki), to dopiero dotarło do mnie, jakim dziadostwem był Opticon :) Ty masz 20mm apertury więcej w swoim, więc nie wiem - może znacząco wpływa to na jakość obserwowanych obrazów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale fakt jak Saturna zobaczyłem pierwszy raz to cieszyłem się jak dziecko :) po wakacjach kupuję jakiegoś newtona i porównam, wtedy pozwolę sobie napisać porównanie, pewnie komuś się to przyda, a takim 45/600 pierwszy raz zobaczyłem Jowisza i od tego się zaczęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak tym śmiesznym teleskopem który najwyraźniej klepany jest przez pingdziongcing w różnych tanich |"profesjonalnych: brandach widziałem, Saturna, Jowisza + księżyce, fazy Wenus, na tą chwilę tyle, wezmę sprzęt na wakacje i popatrzę na wiejskie niebo :) a co do montażu żeby gołosłownym nie być to voila a23a38e9b1f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert41

 

Tu nie chodzi o to, że ludziom się nie chce przeglądać forum. To jest często bardzo czasochłonne zajęcie, szczególnie że część forów jest bardzo chaotycznie prowadzona i znalezienie kompendium, czy konkretnej informacji jest bardzo trudne. Nie wspominając, że ile osób tyle opinii i wyłowienie wartościowej często nie jest proste. A co ważniejsze trzeba mieć czas...

Co do tych komentarzy na allegro to dziwne to to nie jest. Po 1sze wystawiając komentarz negatywny, na pewno otrzyma się taki sam zwrotny, a po drugie jeżeli sprzęt nie jest uszkodzony, a nie ma go się z czym porównać, to na jakiej podstawie wystawić negatywa?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Astronomia jest dla każdego.

Prawda, ale czasami no lepiej nie. Przykładowo trolle, najpierw nabierają wiedzy, a później już wiadomo. Mam nawet dwa rzuty ekranu jak wkurzał innych.

Albo taki typowy "Pan Kowalski" chce astronomię, pyta się na forum, a wątek ma 7 stron, i cały czas się pyta czy okular marki skywatcher, czy innej, myśląc że będzie mieć widoki niczym z hubbla :D

Bo jednak astronomia wymaga pewnego ryzyka jak i poziomu.

To co napisałem miało wykluczać osoby podane powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podchodzę na spokojnie. Jak mi się nie chce to nie odpisuję.

 

Mnie bardziej denerwuje "znafca", który koniecznie chce, aby wszyscy pozostali mieli taki sam sprzęt jaki on wybrał, bo przecież by nie przeżył, gdyby się okazało, ze ktos inny wybiera jednak coś innego.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.