Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na Allegro znalazłem cosik takiego - http://www.allegro.pl/item325983118_carl_z..._10x_50_q1.html

 

Tekst oferty cytuję w całości. Podkreślenie jest moje:

 

Lornetka renomowanej firmy CARL ZEISS JENA 10x50 DEKARIS Q1.Lornetka w bardzo dobrym stanie ,posiada normalne ślady zużycia,szkła nie porysowane , mechanika 100% sprawna.Posiadam orginalny pokrowiec.Lornetka jest cenoina wśród astrologów za swój wyrazisty i ostry obraz. Więcej informacij pod numerem 602 576 690. POZDRAWIAM. Zapraszam do licytacji!!!

 

 

 

TO NIBY O NAS :ha:

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst oferty cytuję w całości, ale podkreślenie jest już moje:

 

Lornetka renomowanej firmy CARL ZEISS JENA 10x50 DEKARIS Q1.Lornetka w bardzo dobrym stanie ,posiada normalne ślady zużycia,szkła nie porysowane , mechanika 100% sprawna.Posiadam orginalny pokrowiec.Lornetka jest cenoina wśród astrologów za swój wyrazisty i ostry obraz. Więcej informacij pod numerem 602 576 690. POZDRAWIAM. Zapraszam do licytacji!!!

:ha:

 

Jak nie wiedział mógł napisać Astroludów :ha:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gumowe oczniki do lornetki pryzmatycznej PZO 7x45, 7x45Z, 7x45C"

 

nie wiesz co to są oczniki?

http://allegro.pl/item326547374_lornetka_p...iki_gumowe.html

no to już wiesz :)

 

Prawie z krzesła spadłem :ha: .

 

 

To chyba najlepsze. Ale powinien chyba być taki opis:

Pamiętam bardzo dobrze, kiedy dostałem pierwszy teleskop od mojego dziadka. To był ten oto właśnie teleskop, a ja miałem wówczas 4 lata. Nigdy nie zapomnę tych obrazów, poczułem, że ten teleskop jest zupełnie wyjątkowy. Dziś sam jestem dziadkiem, wnuczka nie mam, więc cóż mógłbym dać naszym młodym astonomom, jeżeli nie tego właśnie pięknego teleskopu. On cały czas jest przecież wyjątkowy. :szczerbaty:

Edytowane przez ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie z krzesła spadłem :ha: .

To chyba najlepsze. Ale powinien chyba być taki opis:

Pamiętam bardzo dobrze, kiedy dostałem pierwszy teleskop od mojego dziadka. To był ten oto właśnie teleskop, a ja miałem wówczas 4 lata. Nigdy nie zapomnę tych obrazów, poczułem, że ten teleskop jest zupełnie wyjątkowy. Dziś sam jestem dziadkiem, wnuczka nie mam, więc cóż mógłbym dać naszym młodym astonomom, jeżeli nie tego właśnie pięknego teleskopu. On cały czas jest przecież wyjątkowy. :szczerbaty:

 

Sprzeciw ;) to szło tak:

 

..."Pamiętam bardzo dobrze, kiedy dostałem pierwszy teleskop od mojego dziadka.

 

To był ten oto właśnie teleskop, a ja miałem wówczas 4 lata.

Nigdy nie zapomnę tych obrazów. :huh:

 

Poczułem się jak ktoś nieprzeciętnie wyjątkowy! :helo:

 

Dziś sam jestem dziadkiem, wnuczka nie mam, więc cóż mógłbym dać naszym młodym :huh:

Młodą-Nieprzeciętną wyjątkowość... :Pig:

...i tak to idzie...

 

Edytowane przez adi_115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam! Przedmiotem aukcji jest ogromna soczewka ze starego aparatu fotograficznego. Średnica: 11,7cm !!! Wątpię żeby można było znaleźć większą."

 

każdy rozsądnie myślący człowiek przyzna że istnienie soczewek większych niż 11,7 cm byłoby wbrew prawom fizyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje na allegro jeśli chodzi o astronomię i sprzęt?

Nie to, że dają często kiepską optykę. Nie to, że nie znają się na sprzęcie. Ani też to, że dużo ludzi się na to pcha.

 

Denerwuje mnie to, że (znam z doświadczenia kolegi, który zakupił teleskop X w firmie Y) opowiadają jakie to cuda i dziwy można zobaczyć, że flage amerykańską (której już dawno nie ma) można zobaczyć, że piękne kolory będziemy mogli ujrzeć przy okazji podglądania galaktyk, mgławic etc.

 

Acha i jeszcze jedno mnie denerwuje. Często dołączany jest taki tekst do opisu sprzętu:

Oprócz obserwowania nieba, można podglądać sąsiadkę!

 

Wybaczcie, ale ja już takiemu sprzedawcy niezbyt bym zaufał, bo to jest po prostu żart <_<

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Może i żart się sprawdza, ale jest jak NAJBARDZIEJ nie na miejscu... IMO

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Normalnie w miarę normalniejsza aukcja jaką widziałem na allegro. Szkoda tylko, że facet nie napisał Jowisz tylko Jupiter. Bo niektórzy ludzie mogą powiedzieć:

Jupiter? A co to takiego? Planeta X? :szczerbaty:

 

No ale trochę siedzę w astronomii i nie dałbym bym się nabrać na to, że ten teleskop NIE MA wbudowanego Barlowa...;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź otrzymałem:

 

Witam,

 

 

 

Dzięki za maila. Redagując tekst na allegro korzystałem z nstp. danych:

 

Cena: 1200, to cena zakupu teleskopu jaką dystrybutor płaci producentowi. Wiem to ponieważ miałem wgląd w te dane. Producent podaje EQ7, proszę spojrzeć : http://www.fomei.com/fomeinew/EN/katalog.p...ka&class=39

 

Co do Kelnerów to nie napisałem, że są najlepsze! Pisze z danych, które zgromadziłem od innych a nie z własnej wiedzy i opinii jako wytrawnego badacza nieba. To tyle!

 

 

 

Pozdrawiam

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.