Skocz do zawartości

Bieszczady 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Poza sprawami duchowymi - hm, naprawdę nie wiem którym autem pojadę, może Cieniasem a nie NEXIA, sądzę jednak że bagaż w sumie (w casłej grupie) pomieścimy, jadą cztery auta, w tym KOMBI! Powód wahań jest tylko jeden - pasek z przyległościami trzeba zmienić w Nexii i mogę nie zdążyć albo "nie wyrobić":(

Wspominam o tym w związku z tubą Smoląga.

 

Rezygnuję z zabrania U-boota, ograniczę się do AstroFoto, SkyLux included.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiemy jakie są warunki śniegowe jeśli chodzi o dojazd do schroniska ??

Może jednak zmienic opony na letnie ??

To wcale nie jest takie ważne. Jeśli pogoda będzie taka jak wynika z prognozy, to zimówki - będąc bardziej do DESZCZU przystosowane - okażą się lepsze. Robiąc te głupie 800 kilometrów nawet przy - powiedzmy - +15 st.C nie zajedziesz opon zimowych! Przyczepność mają lepszą nawet w środku lata, tylko ścierają się NIECO szybciej. No i nieco głośniejsze.

 

Tylko - jeśli naprawdę będzie bardzo ciepło - lepiej nie hamować ani nie ruszać Z PISKIEM, co zresztą zawsze jest aktualne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc - nie bój się ! Ja nie emanuje religijnością, nie należe do mocherowych beretów. Nie mam zamiaru nikogo do nieczego zmuszać! Jestem radosny zawsze, ale tak jak ja staram się szanować postawy innych tak pragnę by i inni to uczynili.

 

________________________________________________________________________

 

Miłku dzięki !

 

________________________________________________________________________

 

 

Co do śniegu. W Roztokach zapewne nic niema mimo niwialnej morfologii tego terenu.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu zapewne już nie ma, za wyjątkiem najwyższych pasm, miejsc zacienionych i tam, gdzie zgromadził się w zaspach. Stoki południowe powinny być czyste, ale śnieg "po kątach" na pewno leży. Wczoraj ostatnie resztki stopniały u mojego sąsiada za domem, a to jest 100 km na północ od Bieszczadów i na wysokości 215 m npm.

 

Dzisiaj na południowym-wschodzie jest najcieplejszy dzień tej wiosny (+17), a jutro może być jeszcze cieplej. Do tego bardzo intensywnie świeci Słońce.

 

Pamiętajcie jednak, że może być spore błoto, tym bardziej, że ma popadywać (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Czy moge liczyc na to, ze:

 

1. Ktos mi dokladnie wyjasni i nauczy jak ustawac moj montaz (nie ma lunetki biegunowej) metoda dryfu - jakos czytanie dok. z download niewiele mi wyjasnilo.

 

2. Ktos pokusi sie o pokazanie mi co i jak z foceniem za pomoca kamerki Logitecha (SC1).

 

3. Ktos oblatany ze sterownikiem Leszka, pomoze ustawic mi go precyzyjnie do mojego silniczka. (tak jakby minimalnie sie opoznial - ale to na 99% nie bedzie wymagalo korekty ustawien sterownika, a korekty mojej wiedzy o ustawianiu montazu)

 

4. Ktos zabierze worek zlaczek, abym mogl dobrac cos dlugi okular <> Logitech

 

5. Ktos zestackuje przy mnie moje nieporadne foty.

 

Mam nadzieje, ze tak. Pytam jednak, czy ma sens zabieranie Logitecha, gdy nie potrafie precyzyjnie ustawiac montazu i nie mam odpowiedniej przelotki okular <> kamera.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Czy moge liczyc na to, ze:

 

1. Ktos mi dokladnie wyjasni i nauczy jak ustawac moj montaz (nie ma lunetki biegunowej) metoda dryfu - jakos czytanie dok. z download niewiele mi wyjasnilo.

 

Bede zgłebiał to samo . Zrobimy wspólnie :)

 

 

3. Ktos oblatany ze sterownikiem Leszka, pomoze ustawic mi go precyzyjnie do mojego silniczka. (tak jakby minimalnie sie opoznial - ale to na 99% nie bedzie wymagalo korekty ustawien sterownika, a korekty mojej wiedzy o ustawianiu montazu)

 

jak wykonasz wszystkie niezbęde obliczenia w tym arkuszu kalkulacyjnym to nie ma problemu. Wprowadze Ci wynik do pilota . To kilka sekund trwa :)

 

4. Ktos zabierze worek zlaczek, abym mogl dobrac cos dlugi okular <> Logitech

 

Tego nie kapuje. Jak to okular-kamera ? Chyba raczej kamera w ognisku głównym??

Ma taka jedna przejsciówke która może Ci połączy kamerke do obiektywów.Kwestia gwintu w kamerce.

 

5. Ktos zestackuje przy mnie moje nieporadne foty.

 

da sie zrobić

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tego nie kapuje. Jak to okular-kamera ? Chyba raczej kamera w ognisku głównym??

(...)

 

Mam w telepie ten krotki, ogrotowy wyciag Astrokraka 1,25''. Podobno jestem bez szans aby zogniskowac kamere bez okularka. Tylko projekcja. Choc moze jak dotknie sie do tego pare zrecznych lapek w praktyce, to da sie i w glownym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żart? Znajdziemy sposób na Twoje dolegliwości: Napijesz się zimnego piwa i do końca zlotu chrypka nie pozwoli Ci tyle mówić i po kłopocie. :szczerbaty:

Kurde, sytuacdja zmienia się jak w kalejdoskopie. STANĄŁEM NA GŁOWIE i moja Szanowna Żonka też... i JADĘ!!!!!

Tylko jeszcze nie wiem którym autem!

Aha, zarówno ja jak i Jerzy (dwa auta) nie możemy wyjechać o dziewiątej tylko dopiero chyba koło trzeciej.

Kto się pisze do mnie?

Smoląg się pisał, może jeszcze jedna osoba? Prawdopodobnie będę jechał NEXIĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas zlotu. Jest to mój pierwszy zlot i w dodatku

ponad 450 km w linii prostej od mojego miasta.

 

Jutro 6 kwietnia wyruszam, mam autobus o 9:10 do Rzeszowa do którego

dotrę na 18:45 :blink: potem jeszcze PKS-ik do Krosna a stamtąd

Sebek mnie odbiera do siebie na chatkę :Beer:

Następnego dnia ok 14:00 wyruszamy ... kierunek Liszna, a tam

"Dybiasiówka". Pod wieczór zawitamy w Roztokach.

 

 

Jadę PKS-em więc wezmę tylko rozklekotaną lornetkę, 10x50 i filtry

słoneczne do niej. Mam nadzieję, że popatrzę przez wasze teleskopy

... zwłaszcza te największe :D

 

 

Do zobaczenia na miejscu i szerokiej drogi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnego dnia ok 14:00 wyruszamy ... kierunek Liszna, a tam

"Dybiasiówka".  Pod wieczór zawitamy w Roztokach.

Do zobaczenia na miejscu i szerokiej drogi ...

Zawitaj najpierw w Roztokach bo tylko tam dostaniesz identyfikator oraz bon towarowo-żywnościowy który będzie jedynym prawnym środkiem płatniczym na zlocie. :D

Po drodze z Cisnej umieścimy tabliczki informujące o zlocie i noclegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ważne pytanie!

 

Czy będzie mi dane ponownie skosztować pysznego chleba ze smalcem i skwarkami ??! Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę i kto przywiózł ten cudowny specjał.

Te wspaniałe chwile uwiecznione zostały w avatarze Dejva gdy wcina te delicje razem z Oskarem.

 

Błagam prawie na kolanach!! :notworthy:

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.