Skocz do zawartości

NGC 6992 bieda edition


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Celowałem w kolorystykę, którą pokazał Antoni tutaj:

Jakby było więcej tych niebieskich struktur, to by nie wyglądało tak purpurowo, ale nie chciały wychodzić niestety.

Nie desaturowałem tła i może gdzieś krycie warstwy nie wskoczyło tak, jak powinno i stąd dominanta czerwieni.

A focone standardowo, spod Pszczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iluvatar napisał:

Nawet nie wyrzucałem najbardziej pojechanych klatek (a były solidnie pojechane)

Na HEQ5 z takim lekkim setupem miewasz solidnie pojechane klatki? Hmm, co jest przyczyną?

 

2 godziny temu, Iluvatar napisał:

Od razu piszę, że czerwone plamy wokół jasnych gwiazd pochodzą najprawdopodobniej od filtra Baadera przed matrycą.

W opisie znajduję Astronomik CLS, czyli dobrze znany mi filtr. Ten Baader to dodatkowo? Co to za Baader?

 

W jaki sposób wygenerowałeś takie purpury z kolorowej matrycy? Wydają mi się nienaturalne dla broadbandu, udzieliły się nawet gwiazdom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iluvatar napisał:

Pewnie co najmniej 95% osób wywaliłoby ten materiał do kosza

a mnie się wydaje że byłoby dokładnie na odwrót, między innymi ja, puszyłbym się takim zdjęciem i lansował gdzie tylko bym mógł,

ale ja patrzę na foty oczami nie programami

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

Na HEQ5 z takim lekkim setupem miewasz solidnie pojechane klatki? Hmm, co jest przyczyną?

PECPrep pokazuje bardzo duże piki na wormie, chwilami prowadzi ładnie by po kilku minutach uciekać na kilka sekund i przez pół minuty guiding nie jest w stanie sprowadzić montażu na miejsce. Już raz rozkręcałem cały montaż i nie zauważyłem niczego podejrzanego, na 2-3 zlotach różne osoby próbowały już kasować luzy, ale nic z tego na razie nie wyszło. Dodatkowo łożyska od worma są wklejone w korpus, więc tam chyba jedna z możliwości regulacji od razu odpada. A żeby nie było, montaż jest opaskowany. Niestety trochę nie trafiłem z tym zakupem.

 

8 godzin temu, diver napisał:

W opisie znajduję Astronomik CLS, czyli dobrze znany mi filtr. Ten Baader to dodatkowo? Co to za Baader?

 

W jaki sposób wygenerowałeś takie purpury z kolorowej matrycy? Wydają mi się nienaturalne dla broadbandu, udzieliły się nawet gwiazdom.

 Chodzi o Baader BDF, czyli filtr bezppośrednio wkładany przed matrycę zamiast oryginalnego. Co do purpury, to tak kręciłem Color Balance i Selective Color, aż się udało ;) A rozlewające się czerwone gwiazdy to niestety spory problem. Nie znam pełnych możliwości matrycy, ale to mógłby być jakiś "wyciek" w podczerwieni powyżej 1100 nm.

 

8 godzin temu, Tayson napisał:

Ilu, Canon 6d.Tego Ci potrzeba. Jeden wydatek na wiele lat. Warto przemyśleć temat.... 

Myśleć to myślę, kupno i wyposażenie mieszkania miało priorytet. W następnej kolejności będzie raczej wymiana guidera i przeorganizowanie całego setup + jednoczesna próba ogarnięcia montażu. Bez dobrego prowadzenia nie chcę wywalać kasy na kamerę. I pewnie bardziej bym celował w jakieś mono, żeby mieć możliwość narrowbandu przy coraz większym zaświetleniu.

 

1 godzinę temu, esiulek napisał:

a mnie się wydaje że byłoby dokładnie na odwrót, między innymi ja, puszyłbym się takim zdjęciem i lansował gdzie tylko bym mógł,

ale ja patrzę na foty oczami nie programami

Dzięki. Kiedyś też byłbym bardzo zadowolony z takiego zdjęcia. Po prostu wiem, że od kilku lat stoję w miejscu i wszyscy już odjechali z jakością zdjęć. Przy takim materiale na pewno silnie rozwija się obróbkę, bo trzeba mocno rzeźbić, żeby coś sensownego pokazać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Iluvatar napisał:

na 2-3 zlotach różne osoby próbowały już kasować luzy

A jesteś pewien, że chodzi o luzy mechaniczne?

 

14 godzin temu, Iluvatar napisał:

Co do purpury, to tak kręciłem Color Balance i Selective Color, aż się udało ;)

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, diver napisał:

A jesteś pewien, że chodzi o luzy mechaniczne?

Nie mam pojęcia, czy to luzy mechaniczne, ale inne mi do głowy nie przychodzą ;) Zawsze zostaje jeszcze wymiana silników między RA i DEC lub pomiary na sterowniku, ale zbyt okresowe są to błędy, żeby to była elektronika. Ostatecznie kupię czujnik zegarowy i spróbuję pomierzyć worma, chociaż bez punktu odniesienia wyniki mogę niewiele dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Iluvatar napisał:

Nie mam pojęcia, czy to luzy mechaniczne, ale inne mi do głowy nie przychodzą ;) Zawsze zostaje jeszcze wymiana silników między RA i DEC lub pomiary na sterowniku, ale zbyt okresowe są to błędy, żeby to była elektronika. Ostatecznie kupię czujnik zegarowy i spróbuję pomierzyć worma, chociaż bez punktu odniesienia wyniki mogę niewiele dać.

Ja odpukać z moim HEQ5 takich problemów nie mam mimo, że dźwiga on 12 kg. Życzę więc powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.