Skocz do zawartości

W poszukiwaniu kontaktu - Lutnia


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

WOW, to tu tez jest wodór!!!??!?!?!

Pierwsze widze, dziekuje!

 

ejjj, to nie fair, ze po kliknieciu otwiera sie frick, a nie zwyklu obraz.

 

edit.

TO PIERWSZE UJĘCIE TEGO REJONU W POŁĄCZENIU Z WODOREM JAKIE ZNAM .

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

TO PIERWSZE UJĘCIA TEGO REJONU W POŁĄCZENIU Z WODOREM JAKIE ZNAM .

Wiem ;)

 

A na Flickr fajnie się ogląda duże rozdzielczości - przy próbie załadowania 7 MB jpg astropolis odmówiło współpracy.

 

1 minutę temu, Tayson napisał:

Odblask?

Sprawdzę przy następnej dobrej pogodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Patrzac obiektywnie to rogi Samyanga nie daja rady z matryca przy tej swiatłosile.

To zależy o których rogach mówisz - a tak poważnie to raczej z tą matryca bo przysłona nie wpływa na kształt tylko ostrość gwiazd, jak go skręcisz to masz ostrzejsze przecinki.

Aczkolwiek w tych pieniądzach zupełnie mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, .zombi. napisał:

Aczkolwiek w tych pieniądzach zupełnie mi to nie przeszkadza.

Oczywiście!

 

Sam z mniejszą matryca i tym szkłem musiałem dawać f3.5, a i tak rogi lekko uciekały przy Spagetti. 

Życie to kompromisy. 

 

Edit. 

Skąd wziąłeś pomysł aby palić tu wodór?  Hmm a może w tlenie kryją się jakie nieodkryte mgławiczki??? 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tayson napisał:

 

Edit. 

Skąd wziąłeś pomysł aby palić tu wodór?  Hmm a może w tlenie kryją się jakie nieodkryte mgławiczki??? 

Wszyscy Polacy polują na mgławicę. Nowe i supernowe spowszedniały bo chłopaki na pęczki je odkrywają, egzoplanety też, kometę Polonia mamy tylko mgławicy Grażyna nie ma.... a jakby jeszcze parka się trafiła ( Grażyna i Janusz) no to pełnia szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .zombi. napisał:

Zafascynowany gwiazdozbiorem Lutni oraz Vegą postanowiłem ten obszar zobrazować - no ale jak pokazać ten kawałek nieba w sposób atrakcyjny ?!

Właśnie tak, jak to zrobiłeś! :) Też jestem zafascynowany Lutnią, zbierałem tam swoje podwójne.

Z tym wodorem w Lutni akurat, to rzeczywiście ciekawy pomysł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, ciekawe :) Może bardziej jeszcze pociągnąć wodór?

8 godzin temu, .zombi. napisał:

To zależy o których rogach mówisz - a tak poważnie to raczej z tą matryca bo przysłona nie wpływa na kształt tylko ostrość gwiazd, jak go skręcisz to masz ostrzejsze przecinki.

Aczkolwiek w tych pieniądzach zupełnie mi to nie przeszkadza.

Moim zdaniem to albo nieosiowość na łączeniu albo słaba sztuka Samyanga. Niestety nie wszystkie egzemplarze są idealnie skolimowane.

8 godzin temu, Tayson napisał:

Odblask łot Wegi?

Odblask na bank - idealna symetria względem środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tayson napisał:

Skąd wziąłeś pomysł aby palić tu wodór?

Gdzieś w necie natknąłem się na amatorski projekt przeglądu nieba w Ha.

 

23 godziny temu, wessel napisał:

Wszyscy Polacy polują na mgławicę

Pamiętam że prowadziłeś chyba koło serca inwestygacje na temat ciemnych mgławic - ja mam tutaj coś takiego i nie wiem czy to coś realnego czy pozostałość po stacku: 

LRGB.thumb.jpg.30f9769e449146f82faa6a5071202043.jpgLRGB.thumb.gif.25792c190ec2db0cac25383487d03352.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.