Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

No tak, widziałem to podczas obróbki.

Ale strasznie szumi, wiec wybrałem taką opcję.

Astrofoto to nie moja baja, ja raczej inne :)

To tym bardziej cieszę się, że podjąłeś się obróbki :D Dzięki, kolejna porcja wiedzy i kolejne doświadczenia pokazane w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Spirit_ napisał:

Hehe, znam dokładnie tą fotę z Astrobin :-) Daleko mi do niej i zwyczajnie z takiej ilości materiału chyba więcej nie wycisnę (tu raptem 3 godziny materiału, tam 13.6 godzin). Tam kamera ASI 1600MM-cool a tu DSLR szumiący jak stary telewizor. Nie chciałbym dojść do etapu, kiedy zamiast obróbki zaczynam tworzyć fotografię.

 

Nie pozostaje nic innego jak dorobić w kolejnym sezonie conajmniej 3 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora przymierzyć się do oróbki M 61. W prezencie otrzymujemy supernową SN2020jfo, o której więcej dowiedzieć się można w tym wątku:

Szczególnie fotografie kolegów @monter oraz @cebalrai zasługujtą ą w tym kontekście na więcej uwagi. Pięknie pokazali nie tylko samo wydarzenie, ale także ukazali bardzo wiernie samą galaktykę. Teraz najciekawsze - w porównaniu do innych galaktyk, nawet wcześniej obrabianej M 106 nie jestem w stanie znaleźć wielu dobrych obrazów referencyjnych. Spójrzcie sobie na Astrobin! Od zatrzęsienia wiatraczków, M 51 i im podobnych, ale dobrych M 61 jak na lekarstwo.

 

Na ten moment ogarnąłem wstępnie stack - CanonBanding Reduction / DynamicCrop (wylazła koma z powodu złego przymocowania DSLR do wyciągu - aktualnie wszystkie połączenia przerabiam na gwintowane, nie powinno mieć to już miejsca)/ BackgroundNeutralization (referencyjnie zrobiłem sobie paczkę Preview połączonych fajnym skryptem PreviewAggregator w jeden obrazek) / dalej ABE i DBE. To na razie tyle.

 

Dołączam dla chętnych tak wstępnie opracowany stack: https://drive.google.com/file/d/1MdBu0dbj_2oanzi4BvZzxSyhJfBQ6VNX/view?usp=sharing

 

A tak on wygląda na screenie:

565327355_Beztytuu.thumb.png.cc64151bc8d65cf3d1f8d9e0ffdd532c.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.