Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nedved napisał:

Dzięki @Tuvoc za wrzucenie tifów :)

 

Moja wersja M51. Faktycznie ostatnie trendy idą w mocne kolory, u mnie na odwrót - coraz mniej mi się to podoba stąd moja obróbka nieco bardziej stonowana.

 

M_51-light-BINNING_1-RGB.thumb.jpg.1ad915d07cdc84f5ae613baae2b8495c.jpg

Ale fajnie! I te pyły wokoło widać :D No to teraz pora na mnie. Postaram się powalczyć o detal jak Ty bo pięknie wyszedł.

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

Ale fajnie! I te pyły wokoło widać :D No to teraz pora na mnie. Postaram się powalczyć o detal jak Ty bo pięknie wyszedł.

A M61 wyszła mi taka :) Tam chyba nie było ditheringu? Jakiś dziwny pattern dostrzegam.

 

@Tuvoc co do twojej wersji to wydaje mi się, że popełniłeś jeden błąd (popraw mnie jeśli się mylę). By uwydatnić galaktykę (głównie mam na myśli to ledwo widoczne obszary) w jakiś sposób ją zaznaczyłeś i podciągnąłeś sygnał - niestety skutek jest taki, że rozjaśniły się też obszary tła - nie będące częścią struktury galaktyki a część faktycznych struktur spoza zaznaczenia znikła. Wrzucam dodatkowo crop na samą galaktykę by to porównać (twoja vs moja).

 

obraz.png.ad4208a5deffdfaf8616220bd078ef0d.png

 

M61_supernowa-RGB.thumb.jpg.eeec73226b3de84ec1dc1799cd7de085.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nedved napisał:

A M61 wyszła mi taka :) Tam chyba nie było ditheringu? Jakiś dziwny pattern dostrzegam.

 

@Tuvoc co do twojej wersji to wydaje mi się, że popełniłeś jeden błąd (popraw mnie jeśli się mylę). By uwydatnić galaktykę (głównie mam na myśli to ledwo widoczne obszary) w jakiś sposób ją zaznaczyłeś i podciągnąłeś sygnał - niestety skutek jest taki, że rozjaśniły się też obszary tła - nie będące częścią struktury galaktyki a część faktycznych struktur spoza zaznaczenia znikła. Wrzucam dodatkowo crop na samą galaktykę by to porównać (twoja vs moja).

 

obraz.png.ad4208a5deffdfaf8616220bd078ef0d.png

 

M61_supernowa-RGB.thumb.jpg.eeec73226b3de84ec1dc1799cd7de085.jpg

Hej @Nedved - dzięki z wzięcie na warsztat M 61 - dithering był, tylko tam w tych stackach z racji, że są robione DSLR-em Canona trzeba zastosować skrypt CanonBanding Reduction.

 

Co do detalu w samej emce - faktycznie gdzieś przy ciągnięciu koloru za uszy zgubił się ten detal i przepalił. Faktycznie rozjaśniłem jednocześnie niepotrzebnie tło. Cenna wskazówka :D otwieram warsztat i zabieram się za nią jeszcze raz.

 

Bardzo zgrabnie Ci ona wyszła. Gratuluję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się a co mnie tam :-)

Jak się bawimy to się bawimy.

Mira 102, 10 Micron HPS, SX-694 20x900s na każdy kanał z osobna.

Materiał jednego z współzałożycieli forum stargazerslounge z UK.

http://ikiobservatory.com/data/NGC6888_2020-09-20/

Wersja pierwsza, może nie ostatnia bo jest co poprawiać ale na dziś już nie mam weny.

Pix i PS.

 

NGC6888_IKI_Observatory_Final_V1.thumb.jpg.26a979a720f623dad0ca97f4fd24ea18.jpg

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Selmak napisał:

Wtrącę się a co mnie tam :-)

Jak się bawimy to się bawimy.

Mira 102, 10 Micron HPS, SX-694 20x900s na każdy kanał z osobna.

Materiał jednego z współzałożycieli forum stargazerslounge z UK.

http://ikiobservatory.com/data/NGC6888_2020-09-20/

Wersja pierwsza, może nie ostatnia bo jest co poprawiać ale na dziś już nie mam weny.

Pix i PS.

 

NGC6888_IKI_Observatory_Final_V1.thumb.jpg.26a979a720f623dad0ca97f4fd24ea18.jpg

Super sprawa! Będzie kolejny materiał ćwiczeniowy. W końcu nie musimy się ograniczać do galaktyk :D Jakby ktoś chciał to mam HST z NGC 6188.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Całkiem fajne Ci wyszło tylko w ciemnych partiach chyba uciąłeś syganł?

Nikt nikogo lać nie będzie :D@Piotr Strama Powstał wątek szkoleniowo-zabawowy to się uczymy. Faktycznie można by tam jeszcze powalczyć z ciemniejszymi partiami, albo może zabezpieczyć bardziej maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem udostępniam kolejny materiał tym razem mój z przed roku.

80ED bez flattenera i 450D 74x180s z miasta.

Troszkę trzeba się nagimnastykować ale to dobrze bo sobie poćwiczycie :-)

https://drive.google.com/file/d/1dYMPFeZnz_ZbQAkFFexni6ZY_VCKBovF/view?usp=sharing

Moja wizja.

LRGB_Final1.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Selmak napisał:

Tym czasem udostępniam kolejny materiał tym razem mój z przed roku.

80ED bez flattenera i 450D 74x180s z miasta.

Troszkę trzeba się nagimnastykować ale to dobrze bo sobie poćwiczycie :-)

https://drive.google.com/file/d/1dYMPFeZnz_ZbQAkFFexni6ZY_VCKBovF/view?usp=sharing

Moja wizja.

LRGB_Final1.jpg

Niezłe! Biorę się za to pierwsze :D Galaktyki górą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1349043819_Beztytuu.thumb.png.d4c286c4c4c9a521f337f985b53b4a44.png

 

Po lewej na górze nowa wersja. Po prawej referencja z Astrobin. Poniżej wcześniejsza M 61. Zrobiłem nową maskę. Przyjrzałem się stackowi, ale też poszczególnym klatkom. Słaby ten materiał i chyba nie wyrzeźbię więcej detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Nie chciałem przesadnie saturować. Kolor odstaje na nierównych gwiazdkach.

No właśnie zauważyłem teraz, tam się z nimi stało coś niedobrego. Wszystkie wyciągnięte są w jedną stronę - prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tuvoc napisał:

No właśnie zauważyłem teraz, tam się z nimi stało coś niedobrego. Wszystkie wyciągnięte są w jedną stronę - prowadzenie?

Pewnie troszkę prowadzenie bo to na 10 letnim eq5 :-) cały rozklekotany był. A i jeszcze edek miał luz w celi jak nim potrząsnąć to grzechotały soczewki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.