Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

M33 została w pracy. Nie chce mi się wszystkiego robić od zera. Pewnie do niej nie wrócę bo nas wysłali do domu w związku z pandemią  - praca zdalna.

@Tuvoc czy jesteś w stanie wystawić tą emkę w postaci surowych klatek? Wiem że to kupa roboty. Chociaż Ha i rozjechane RGB ? Albo skalibrowane ale surowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba naśladowania Spirita :-) Kicha ale co tam, będzie druga próba bo aż oczy bolą :-) Nie mam pojęcia jakie ty zabiegi stosujesz że nie niszczy to detalu.

Co robisz że jest tak miękko i przejrzyście ? a jednocześnie dosyć ostry obraz. ? Jak tworzysz te przejścia tonalne ? U mnie jest albo jasno albo ciemno, u ciebie są łagodniejsze przejścia w poziomach jasności.

jpg.thumb.jpg.ad82e90b8201749d68e0e594c5df31ae.jpg

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zawsze z tyłu głowy miałem PS`a i z nim "czułem się związany". Jeśli czujesz że Pix rób w Pixie. Są tacy którzy w nim robią i mają mega wyniki. Ja go nie czuję. Wkurza mnie - długo oblicza, fajna opcja Preview ale doprowadza mnie do szału czekanie. W PSie mam wszystko dosłownie na kliknięcie. Widok na maskach, ich kontrola itd. Spróbuj zrobić ręcznie maskę w PS i Px. W PS zajmuje to 30 sek w Pix o wiele dłużej. Może nie znam Pxa za dobrze i stąd PS... Ale nie ukrywam że czasem nim się ratuję. Np HDR Multiscale  - świetne.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 00:05, _Spirit_ napisał:

dzieki 

dzis sie pobawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, _Spirit_ napisał:

M33 została w pracy. Nie chce mi się wszystkiego robić od zera. Pewnie do niej nie wrócę bo nas wysłali do domu w związku z pandemią  - praca zdalna.

@Tuvoc czy jesteś w stanie wystawić tą emkę w postaci surowych klatek? Wiem że to kupa roboty. Chociaż Ha i rozjechane RGB ? Albo skalibrowane ale surowe?

Jasne. Żaden problem. Wpakuję do rara i wszystko ma Google drive ;)

 

OT: Podwójna załamka - nawet w dzień mamy pod górkę...

(Tranzyt widoczny z balkonu + pojawiła się plama na Słońcu)

  

Screenshot_20201017-101747_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 00:05, _Spirit_ napisał:

Poległem trochę na Twoim materiale

Ale raz jeszcze wieczorkiem podejdę :)

 

Powiem Ci, że świetnie to obrobiłeś w swoim wątku.

Action_-_RGB_color123_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, _Spirit_ napisał:

M33 została w pracy. Nie chce mi się wszystkiego robić od zera. Pewnie do niej nie wrócę bo nas wysłali do domu w związku z pandemią  - praca zdalna.

@Tuvoc czy jesteś w stanie wystawić tą emkę w postaci surowych klatek? Wiem że to kupa roboty. Chociaż Ha i rozjechane RGB ? Albo skalibrowane ale surowe?

 

Surówka: https://drive.google.com/file/d/1D2-8tsEoflOu7HA7NM2xQLFkrLtD5CBE/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, _Spirit_ napisał:

 Zawsze z tyłu głowy miałem PS`a i z nim "czułem się związany". Jeśli czujesz że Pix rób w Pixie. Są tacy którzy w nim robią i mają mega wyniki. Ja go nie czuję. Wkurza mnie - długo oblicza, fajna opcja Preview ale doprowadza mnie do szału czekanie. W PSie mam wszystko dosłownie na kliknięcie. Widok na maskach, ich kontrola itd. Spróbuj zrobić ręcznie maskę w PS i Px. W PS zajmuje to 30 sek w Pix o wiele dłużej. Może nie znam Pxa za dobrze i stąd PS... Ale nie ukrywam że czasem nim się ratuję. Np HDR Multiscale  - świetne.

 

U mnie może z racji bardzo krótkiego stażu i małego doświadczenia znam tylko jeden program. Za namową kilku osób nabyłem Pixa i teraz ogarniam w miarę dobrze tylko jego. Strasznie się męczę z PS i odnoszę wrażenie, że każdą rzecz trzeba robić 5x dłużej i naokoło. Wiadomo to tylko takie moje subiektywne odczucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.