Skocz do zawartości

Wiatraczek M101 + stack do zabawy


janekosa

Rekomendowane odpowiedzi

materiał z wczoraj - 50x300s, z czego przez chmurzyska nadało się 39 klatkuf.
canon 450d astromod, sw 130/650, az-eq5, guider
Nie wiem co jest nie tak z flatami. Bez nich jest za jasno po środku a z nimi za jasno po bokach. Ale mimo wszystko lepiej z niż bez.
Obróbka (jak widać) jest dla mnie czarną magią. Potrafię tylko jak małpka klikać w suwaczki metodą prób i błędów (głównie błędów). Wrzucam stacka - jak ktoś chce mnie upokorzyć to serdecznie zapraszam :D
https://drive.google.com/file/d/1zEkbHuct0o3n-oAUqKO5ePqyxlPWiZsO/view?usp=sharing

 

 

stack-flat2-2.mniejsze.png

Edytowane przez janekosa
poprawiony upload zdjęcia
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • janekosa zmienił(a) tytuł na Wiatraczek M101 + stack do zabawy
1 minutę temu, Pav1007 napisał:

Ostrość, OSTROŚĆ, ostrość, OsTrOśĆ... wspomniałem o ostrości?

:D:D:D
chyba zapomniałeś jeszcze powiedzieć o ostrości ;)
Kurde no lepiej się nie dało. Weryfikowałem wielokrotnie podczas sesji i wszystko wydawało się ok. Ten canon ma ultra słaby wyświetlacz, LV niby jest ale tak jak by go nie było. Przez maskę bathinova nie widać zupełnie nic. Na szczęście już niedługo będzie ze mną, następne sesje będą nową puchą i mam nadzieję że ten problem nie będzie mnie już dotyczył.

I tak jest gigantyczna poprawa wobec poprzedniego razu gdzie były pierścionki zamiast kropeczek.

 

6 minut temu, flamezz napisał:

Nie ciągnij tak materiału bo nie ma czego aż tak ciągnąć za uszy i spróbuj wyrównać tło w fitswork-u

spróbuję, dzięki za radę. Do tej pory stosowałem taką metodę: stemplem wycinałem najjaśniejsze obiekty, używałem rozmycia (gauss, kurz i linie), po czym tak uzyskane zdjęcie odejmowałem w 70-80% od swojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

powinno tutaj być? Bo wydaje mi się, że niekoniecznie. Jakiś odblask, czy coś?

dobre pytanie. na pojedyńczych klatkach tego nie widzę w ogóle. Mam 2 ewidentne plamy na matrycy - najlepiej je widać na klatce w której mi chmury weszły, ale w innych miejscach obraz.png.290508cf8929105d86f9de7e7ae1701b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janekosa napisał:

. Ten canon ma ultra słaby wyświetlacz, LV niby jest ale tak jak by go nie było. Przez maskę bathinova nie widać zupełnie nic. Na szczęście już niedługo będzie ze mną, następne sesje będą nową puchą i mam nadzieję że ten problem nie będzie mnie już dotyczył.

No to masz powód. Odpal sobie APT i ostrzenie maską (oraz generalnie całą sesję) rób na ekranie monitora, a nie na tym małym ekraniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.