Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie do amatorów Explore Scientific


Pathfinder

Pytanie

Cześć i czołem,

potrzebuję odpowiedzi od amatorów astro-sprzętu „marki” Explore Scientific, zakupionego u polskiej dystrybucji (tpl/DO/astroshop)

To nie aprilisowy żart, proszę o sensowne odpowiedzi:

 

W jakim kolorze są opakowania okularów/złączek/soczewek/filtrów itp? 
Niebieskie z czarnym paskiem czy w całości białe?


Pozdrawiam 

Edytowane przez Pathfinder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 minut temu, Marcin_G napisał:

Są i takie i takie. Seria 82o oraz niektóre z 68o mają pudełko z mapą nieba

Zdaję sobie sprawę że są oba, natomiast ciekawi mnie które się sprzedaje w polskich sklepach. 

W USA każda seria jest w kolorowych pudłach nie widziałem żadnego w białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem ok 1,5 jeszcze niebieskie pudełka w seri 82 stopnie przy 11 mm i 6,7mm Rok temu  kupiłem esa 14 mm 82 stopnie i już w białym. Co ciekawe te w niebieskich wydawały mi się lepsze miały trochę lepszy Er i niebieskawe powłoki. 14 w białym pudełku już zielone l. Ostatnio sprzedałem ESa 14 i 11. Ta 11 w niebieskim pudełku była w mojej ocenie lepsza niż 14 mm z buałego. Te kupiłem w TPL. Z DO miałem 18 mm 82 stopnie w białym i też powłoki zielone. Pudełka to nie wszystko te okulary też miały rowki na tulejki na różnych wysokościach.  14 mm i 8,8 mm były w białym, a jednak wysokości rowka na tulejki była inna.

Edytowane przez Smorff84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Smorff84 napisał:

Ja miałem ok 1,5 jeszcze niebieskie pudełka w seri 82 a rok temu kupiłem esa 14 mm 82 stopnie i już w białym. Co ciekawe te w niebieskich wydawały mi się lepsze miały trochę lepszy Er i niebieskawe powłoki. 14 w białym pudełku już zielone l. Ostatnio sprzedałem ESa 14 i 11. Ta 11 w niebieskim pudełku była w mojej ocenie lepsza niż 14 mm z buałego

Najpewniej białe są na rynek chiński natomiast niebieskie docelowo na eksport do US and A ewentualnie reszty świata. Przyglądałem się temu od dawna, miałem tą samą sytuacje z dwoma esami 82° 30 mm jeden z ali drugi z polskiego sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w białym pudełku, ale bez mapy nieba dostałem ES 30mm 70°, w błękitnym ES 18mm 82°. Co ciekawe, na tym teoretycznie lepszym jest napis Made in China, a na tym 70° którego pudełko budzi wiele wątpliwości, nie ma takiego napisu. Na obu jest natomiast Marka, ogniskowa i SN. Oba kupione w teleskopy peel

 

1617302789242.jpg

Edytowane przez Rosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolor fioletowy, czy też niebieski to naogół jest jedna warstwa antyodblaskowa.

Kolor ziely to powłoki wielowarstwowe - lepsze.

Przynajmniej tak jest w klasycznych okularach leczniczych. Ale zasada jest chyba taka sama w okularach astronomicznych. Jeszcze są powłoki złote- najlepsze i niestety najdroższe w produkcji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupowałem zawsze w Astrozakupach. Kiedyś przychodziły w niebieskich pudełkach. Obecnie sprzedają w białych. Co ciekawe okulary mogą się nieznacznie różnić wymiarami....  Miałem po jednej takiej sztuce 5.5/62  i miały stożki obudów wytoczone pod innymi kątami. Wymiary " robocze" były jednak zachowane. Okulary pracowały w bino bez problemu jako parka, choć nieco różniły się  sylwetkami.    Zaznaczyć też trzeba, że okulary w białych pudełkach zyskały fajne woreczki do ich przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.