Skocz do zawartości

Uniwersał 200/1000 Super Szukacz Komet


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig ni wiem czy dobrze cię rozumiem ale jeśli krytykujesz moją decyzję oddania telepa to się grubo myliż ponieważ będzie on tak zmodernizowany że będzie miał nowy statyw geodezyjny , nowy montaż odpowiedni do tego ciężaru tuby itd więc to będzie U-ful wypas.

A nie sądzę żeby młodzi zapaleńcy z niego nie korzystali i postawili go do komórki.

Jakie z niego będa obrazy zaprezentuję na forum i na pewno nie będzie się czego powstydzić bo już są niezłe po mimo braków o jakich pisałem wcześniej- pozdr.

 

Promilu kilka propozycji na twoje logo-czekam na ewentualne podpowiedzi jak ci sie to podoba i co ewentualnie zmienić.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego krótkiego bo 49 lat życia wielokrotnie sprawdziła się na mnie zasada :

Nie rób nikomu dobrze - nie bedzie ci źle .

Latwo przyszło łatwo poszło . Podarujesz teleskop , a potem możesz patrzeć jak niszczeje ,

 

zbig, strasznie gorzkie słowa piszesz,

czytam ten wątek regularnie i raczej należało by astrokosmo, wyrazy najwyższego uznania złożyć, za jego zaangażowanie w tuning "promilowego" teleskopu :notworthy: i poza niezmiernym altruizmem astrokosmo, w tych postach jest całe mnóstwo cennej wiedzy, która niewątpliwie przydała się, lub przyda niejednemu czytelnikowi

 

zbig, może lepiej traktuj takie osoby, jak hobbystów, którzy w pocie czoła i pełni zapału remontują np. stare syrenki, komary i inne cuda epoki prl-u i uważają takie pojazdy za najlepsze na świecie! Wydają grubą kasę na ich renowacje, wymieniają cię uwagami, częściami, doświadczeniem, całymi latami szukają oryginalnych części.

No ileż w tym uroku. Oni po prostu to lubią i kochają, spróbuj może na to spojrzeć w ten sposób.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam do Was pytanie.Czy znacie jakas inna firme ,ktora zajmuje sie sprzedaza sprzetu astronomicznego,a dokładnei chodzi mi o lusterko wtorne,ktore mam zamiar kupic.Zastanawia mnie ,czy pozostaje mi tylko ASTROKRAK ,czy moze jakas inna firma sprzedaje takie lusterka.MOże gdzies bedzie taniej.Jesli o czyms takim wiecie to prosze dajcie mi namiary.Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam do Was pytanie.Czy znacie jakas inna firme ,ktora zajmuje sie sprzedaza sprzetu astronomicznego,a dokładnei chodzi mi o lusterko wtorne,ktore mam zamiar kupic.Zastanawia mnie ,czy pozostaje mi tylko ASTROKRAK ,czy moze jakas inna firma sprzedaje takie lusterka.MOże gdzies bedzie taniej.Jesli o czyms takim wiecie to prosze dajcie mi namiary.Dzieki

 

http://www.quasarpj.teleskopy.pl/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka kiedyś oglądałem na ebay.com . Jakaś firma regularnie je wstawia .

Masz rację Astrokosmo z tym , żeby dać i wychować następców . Samo dawanie to za mało .

Sam remontuję , zaczynam od podstaw . Cenię to w innych , ale u mnie nie znalazłem chętnych do ciągu dalszego i tylko z tej przyczyny tak napisalem . :Beer::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promilu i o to właśnie chodziło. Cieszę się że masz takie podejście do forum.

Dziś kupiłem lornetkę 13x70 i inne elementy do twojego szukacza, mamy już 95% materiału. Prace trwają, szukacz się buduje. Będzie ekstra widny co nie jest bez znaczenia przy wyszukiwaniu słabych obiektów. Powiększenie teoretyczne okular lornetki ma 13 razy , ale jeszcze to dokładnie sprawdzę. Na początek może być a gdybyś chciał mieć mniejsze powiększenie to musisz kupić sobie oddzielnie okular np. 32mm lub nawet40mm ale to już koszt powyżej 100 zł więc można się zastanowić nad tym na spokojnie. Poza tym będziesz miał możliwość zakładania do szukacza różnych okularów 1.25" i dostosowywania sobie powiększenia do własnych potrzeb.

Pozdr. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobię ci taką naklejkę jaka ci się podoba :D . Dziś jadę po resztę elementów do twojego i mojego szukacza :Salut: . Jeśli czas pozwoli w tym tygodniu będą gotowe :blink: a najpóźniej do końca przyszłego :banan: .Pozdr :Beer:

 

Ps. Twój szukacz będzie podobny do tego na pierwszym zdjęciu a mój na drugim.

antares.jpg

1.JPG

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie odebrałem lusterko eliptyczne wtórne 64mm :banan: Napisałem do Hamala i czekam na odpowiedz jak go mam dobrze zamocować.Pozatym ciesze sie ,że juz składasz nasze szukacze :D Ja nadal czekam na statyw ,mam nadzieję ,że niedługo dojdzie.Otwór juz powiekszyłem i niedlugo zabiore sie do mocowania wyciagu 1,25".Reszte omówimy na priv.Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam juz statyw geodezyjny :banan: teraz pozostalo mi tylko zamocowac montaz na tym statywie,ale chyba nie obejdzie sie bez problemów <_< Znajomy doradził mi ,abym wytoczył przejsciówke pomiedzy mont.a statyw.Rysunek techniczny jest juz zrobiony.Załączam zdjecie,na ktorym widac jak to teraz wygląda.Może ktos z was mam pomysl jak to zrobic w prasty sposób?Pozdrawiam :Beer:

statyw___mocowanie_1.JPG

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sklanial bym sie do dziergania w glowicy, a nie w statywie. Statyw przyda sie w przyszlosci pod inny sprzet, a glowice wczesniej czy pozniej raczej i tak zezlomujesz. Szkoda by bylo dokonac jakis nieodwracalnych zmian w statywie "wielokrotnego uzytku".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak bez problemu . Moja glowica z U w czesci wlozonej do rury slupa nie ma pelnego walca tylko pierscień . jego wewnetrzna średnica jest o 5 mm mniejsza od srednicy otworu w statywie . Po podtoczeniu scianki beda mialy 2,5 mm . Glowica chyba jest z zeliwa . Nie wiem czy to nie za malo jak bym chcial umozliwic obracanie glowicy .

Do tego rozlozony statyw geodezyjny ma podobna wysokosc co slup . Dla tuby 1,3 m systemu Niutona slup był za wysoki . Statywowi chyba obetnę nóżki z 20 cm .

Planuję mocowanie gowicy z statywem nie robic na sztywno , tylko za pomocą tzw. sprzegla . Z dołu bedzie metalowa grubsza tarcza o srednicy wiekszej niz otwór w statywie z dziura w środku . Przez ten otwór bedzie przechodzić / grubsza / sruba przykrecona do glowicy statywu z otworem w częsci wystającej poza blachę . Reszta jak w rowerze - mocowanie kola do ramy . Dzwignia z mimośrodową osią dociskająca tarczę poprzez tulejkę . Kwestia czy to wystarczająco mocno umocuje glowice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem namiary od Maska z bratniego forum.Ma podobny montaz co ja i w swietny sposób zamocował glowice do statywu.Mój statyw z głowica jest juz u tokarza.Jak bedzie gotowy, to zrobię zdjęcia i sie pochwalę. :D P.S Astrokosmo co z Toba i co u Ciebie? Niemoge sie z Toba spotkac na Tlenie.Daj znac co i jak.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo czasu ostatnio miałem, sprubujmy się skontatktować w niedzielę od 21:00 , lub w poniedziałek od rana do południa lub wieczorem od 21:00 - ok.

 

Byłem ostatanio na działce pod Lublinem w miejscowości Zalesie ( pomiędzy Lublinem a Lubartowem) - takiego nocnego nieba już dawno nie widziałem, żałowalem że nie miałem mojego U. Ale dzięki temu że kupiłem kombiaka będę z łatwością mógł wyjeżdżać teraz w plener.

 

 

 

Pytałeś kiedyś o galaktykę Andromedy- polecam jej obserwacjena 2 godziny przed świtem kiedy niebo jest jeszcze w miarę ciemne i jej wysokość nad choryzonem największa. Łatwo ją odnależć za pomacą lornetki np. 7x50.

Jest poniżej Kasjopei co pokazuję ci na zamieszczonym zdjęciu (bez obróbki graficznej aby łatwiej ci to pokazać)

 

Pozdr :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo czasu ostatnio miałem, sprubujmy się skontatktować w niedzielę od 21:00 , lub w poniedziałek od rana do południa lub wieczorem od 21:00 - ok.

 

Byłem ostatanio na działce pod Lublinem w miejscowości Zalesie ( pomiędzy Lublinem a Lubartowem) - takiego nocnego nieba już dawno nie widziałem, żałowalem że nie miałem mojego U. Ale dzięki temu że kupiłem kombiaka będę z łatwością mógł wyjeżdżać teraz w plener.

 

 

 

Pytałeś kiedyś o galaktykę Andromedy- polecam jej obserwacjena 2 godziny przed świtem kiedy niebo jest jeszcze w miarę ciemne i jej wysokość nad choryzonem największa. Łatwo ją odnależć za pomacą lornetki np. 7x50.

Jest poniżej Kasjopei co pokazuję ci na zamieszczonym zdjęciu (bez obróbki graficznej aby łatwiej ci to pokazać)

 

Pozdr :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.