Skocz do zawartości

Nowy Canon.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

I raczej to będzie dla Ciebie najlepszy wyznacznik- oglądanie fotek np. na astrobinie, z konkretnych aparatów. Oczywiście wybieraj odpowiedniej jakości zdjęcia, top picki, iotd, to nawet po miniaturce da się ocenić. Wizualnie wybierzesz, który model Ci najbardziej odpowiada. Jeśli zdecydowałeś już, że Canon i APSC, trzymaj się tego i nie daj namówić na inny system i FF. A my i tak z radością będziemy ten temat ciągnąć do sierpnia, aż w końcu każdy pójdzie palić materiał :P

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Arciaq said:

Znaczy ja nic do FF nie mam ale skoro ktoś już napisał, że FF + tuba klasy 80ED to zły pomysł to sam nie wiem.

To jest proste kolego ;)

Jak Cie stac na wysokiej klasy teleskop ktory obsluzy Ci pelna klate to bierz FF.

Jesli nie i bedziesz focil 80ED to bierz APS-c

Koniec dylematu. :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca zgodzę się z tym że FF tylko do lepszej optyki. Pozwolę sobie porównać FOV APS-C z FF na przykładzie ED80:

 

1. NGC 7000 z APS-C

 

obraz.png.f7af1e5e2ea4e567e5bf8c7df75f2d41.png

 

2. NGC 7000 z FF + ED80 przycięte do stopnia gdzie gwiazdy są jeszcze w miarę ok (to co uważam za w miarę ok jest niżej)

 

obraz.png.aeb94be3acd06a31cd0c39def5a044ef.png

 

Wycinek lewego dolnego rogu po takim cropie jak wyżej:

 

obraz.png.b000f7ae86ef70fd6c5698d06f9cfba1.png

 

Do tego dorzuciłbym fakt, że to, że dziś nie myślisz o lepszej optyce nie znaczy, że nie zrobisz tego za rok czy dwa :) No i ostatnia sprawa, sama jakość wykonania. EOS 600D przy Nikonie D610 wygląda jak zabawka.

 

Edytowane przez Nedved
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nedved napisał:

Używałem do astrofoto i wciąż mam 600d i średnio polecam. W tym momencie trzymam go już tylko do fotografii dziennej. Po przesiadce na Nikona D610 żałuję, że nie zrobiłem tego sporo wcześniej. 600d ma bardzo brzydki, szum. Zdjęcie potrafi wyglądać jakby piaskiem ktoś sypną. Widziałem foty z 1100D i wyglądają lepiej chociaż wciąż uważam, że jak Canon to FF. W ogóle polecam FF, inna półka, nie ma co porównywać do puszek APS-C. Z 1800 zł jak dobrze zapolujesz to takiego Nikona D610 wyłapiesz.

 

Ale za Nikona D610 kupisz dwa Canony 600d (ceny w używkach). 

 

Dla mnie istotnym elementem jest flipalny ekran i na to bym zwracał uwagę. Oprócz wygody przy ostrzeniu ręcznym, można tą klapkę trochę odchylić podczas focenia - zawsze chłodniej dla matrycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karp_killer napisał:

 

Ale za Nikona D610 kupisz dwa Canony 600d (ceny w używkach). 

 

Dla mnie istotnym elementem jest flipalny ekran i na to bym zwracał uwagę. Oprócz wygody przy ostrzeniu ręcznym, można tą klapkę trochę odchylić podczas focenia - zawsze chłodniej dla matrycy. 

No wszystko rozbija się na czym komu zależy. Ja wolę mieć mniej szumów i lepszą jakoś materiału ogólnie. Cena jest wyższa, ale jak zauważyłem mieści się w wyznaczonym przedziale. Broń boże nie namawiam nikogo na to czy na to. Podaję tylko to z czym się spotkałem podczas użytkowania obu tych puszek.

 

P.S. Co do LV w eos 600d i tak należy go podczas sesji całkowicie wyłączać w menu aparatu bo potem daje brzydki odblask na zdjęciach. To też już przerabiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nedved napisał:

No wszystko rozbija się na czym komu zależy. Ja wolę mieć mniej szumów i lepszą jakoś materiału ogólnie. Cena jest wyższa, ale jak zauważyłem mieści się w wyznaczonym przedziale. Broń boże nie namawiam nikogo na to czy na to. Podaję tylko to z czym się spotkałem podczas użytkowania obu tych puszek.

 

P.S. Co do LV w eos 600d i tak należy go podczas sesji całkowicie wyłączać w menu aparatu bo potem daje brzydki odblask na zdjęciach. To też już przerabiałem :)

 

Jasne, zwracam tylko uwagę, że porównujemy sprzęty z różnych półek. 

Możesz rozwinąć temat tego odblasku przy live view? Ja po prostu przełączam z LV na "cyferki", kiedy nie używam LV, żeby się matryca nie grzała (lv potrafi ją zagotować powyżej 40 stopni). I dodatkowo przymykam częściowo klapkę, żeby ekran zgasł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arciaq napisał:

Aktualizacja tematu, jutro stary aparat jedzie do nowego właściciela w związku z tym budżet na nowy aparat zwiększył się.

Chciałbym coś ze stajni Canona (od razu pójdzie na moda) i nie chcę pełnej klatki 1. Stosunek cena/przebieg 2. Fov z 80ED+ Flattener 0,85 nie powala.

Myślę o czymś w stylu 600d+ (700d/750d/760d/) ew. 800d jeżeli warto dopłacić. ( Nie chcę wydać więcej niż 1600-1800zł)

Dzięki za podpowiedzi. 

Mam 800D - zmodowany przez @MateuszW. Może zamiast inwestować w aparaty sprzed dekady lepiej kupić używkę 800tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karp_killer napisał:

Ale za Nikona D610 kupisz dwa Canony 600d (ceny w używkach). 

 

Jak zmieniasz samochód na lepszy to też zastanawiasz się, a może kupie sobie dwa takie? 

Z reguły wszystko tak jak mówił kolega Nedved. Wszystko rozchodzi się o to co chcesz. Odchylany ekran jest fajny jak sie ma sam aparat i foci sie bardzo skromnym zestawem. W momencie jak masz laptop/asiair wyswietlacz traci totalnie na znaczeniu.  Już nie mówiąc o tym, że nie wiem po co w ogóle mieć włączony wyświetlacz podczas focenia. Ustawia sie raz ostrość, raptem trzeba zajrzeć pod teleskop jeśli sie nie ma flipa i tyle. To jest bardzo niska "cena" jak za lepszą jakość wynikowych klatek. 

 

Widziałem foty z FF na Ed80 , można zrobić crop i jest przyjemna fota z na pewno większym FOV niż na APS. Nie wiem skąd takie spinanie się o pokrycie pełnej klatki. Mam wrażenie, że na AP wytworzyła się pewna kultura w stylu jak teleskop nie pokrywa 100% pola FF to już nie wolno używać i trzeba kupować 2x mniejsza matryce. Patrząc na wątki i galerie dużo osób nawet ma problemy z pokryciem APS-C, a jakoś dają rade zrobić zdjęcia i sie nie spinać o lekko niekształtna gwiazdkę. 

Edytowane przez danon
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, danon napisał:

Jak zmieniasz samochód na lepszy to też zastanawiasz się, a może kupie sobie dwa takie? 

 

1 godzinę temu, karp_killer napisał:

 

Jasne, zwracam tylko uwagę, że porównujemy sprzęty z różnych półek. 

 

 

 

 

29 minut temu, danon napisał:

Z reguły wszystko tak jak mówił kolega Nedved. Wszystko rozchodzi się o to co chcesz. Odchylany ekran jest fajny jak sie ma sam aparat i foci sie bardzo skromnym zestawem. W momencie jak masz laptop/asiair wyswietlacz traci totalnie na znaczeniu.  Już nie mówiąc o tym, że nie wiem po co w ogóle mieć włączony wyświetlacz podczas focenia. Ustawia sie raz ostrość, raptem trzeba zajrzeć pod teleskop jeśli sie nie ma flipa i tyle. To jest bardzo niska "cena" jak za lepszą jakość wynikowych klatek. 

 

1 godzinę temu, karp_killer napisał:

 

Dla mnie istotnym elementem jest flipalny ekran i na to bym zwracał uwagę. Oprócz wygody przy ostrzeniu ręcznym, można tą klapkę trochę odchylić podczas focenia - zawsze chłodniej dla matrycy. 

Nic ponadto.

 

 

 

18 minut temu, flamezz napisał:

@Nedved dał ci żywy przykład dlaczego warto wziąć Nikona a ty dalej canon bo tak i odsuwany ekranik :)

Do kogo odpisujesz i kto kupuje aparat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranik odchylany pomaga, używałem 40D teraz mam 70D. APS-C ma mniejsze winiety, lżejsze obiektywy. Używanego 70D kupiłem po tygodniu szukania na O..X za 1300,- 28 tys przebiegu. Musiałem pojechać 100km. A kupiłem z dokumentami - a tyle fajne, bo część osób na pytanie o fakturę zakupu i karton się rozłączała :szczerbaty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.