Skocz do zawartości

Nowy Canon.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja tematu, jutro stary aparat jedzie do nowego właściciela w związku z tym budżet na nowy aparat zwiększył się.

Chciałbym coś ze stajni Canona (od razu pójdzie na moda) i nie chcę pełnej klatki 1. Stosunek cena/przebieg 2. Fov z 80ED+ Flattener 0,85 nie powala.

Myślę o czymś w stylu 600d+ (700d/750d/760d/) ew. 800d jeżeli warto dopłacić. ( Nie chcę wydać więcej niż 1600-1800zł)

Dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba żaden z nich nie będzie lepszy od zwykłego 1100d chociażby za 500 zł. Patrząc po technikaliach to najlepszy byłby 80d. Ten model w teorii zdecydowanie wygląda lepiej. Reszta wygląda na jedno i to samo(nie znalazłem info o 750/60). Na pewno nie za warte płacenia 1000zl 

Edytowane przez danon
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem do astrofoto i wciąż mam 600d i średnio polecam. W tym momencie trzymam go już tylko do fotografii dziennej. Po przesiadce na Nikona D610 żałuję, że nie zrobiłem tego sporo wcześniej. 600d ma bardzo brzydki, szum. Zdjęcie potrafi wyglądać jakby piaskiem ktoś sypną. Widziałem foty z 1100D i wyglądają lepiej chociaż wciąż uważam, że jak Canon to FF. W ogóle polecam FF, inna półka, nie ma co porównywać do puszek APS-C. Z 1800 zł jak dobrze zapolujesz to takiego Nikona D610 wyłapiesz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danon napisał:

Kolega @Nedved zamienił 600d na Nikona d610. Zrobił testy i później wysłał zdjęcie 600d w koszu na śmieci. Więc to sądzę ;)

To jest to zdjęcie :D Oczywiście traktować je proszę pół-żartem pół-serio.

 

Brak opisu.

Edytowane przez Nedved
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podrzucę porównanie szumu o którym pisałem (ZOOM 200%).

 

Z lewej Canon EOS 600D, z prawej Nikon D610

 

I tak:

- taka sama ilość materiału - w obu przypadkach 6h

- ten sam setup (tylko puszka inna)

- to samo miejsce zbierania materiału

- ten sam astrofotograf :D - piszę to nie na żarty - obróbka się tu wiele nie różniła, mam swój workflow i wiele w nim nie zmieniam zwykle

 

 

obraz.png.56528145ff8d7eba6faf32e64974266b.png

Edytowane przez Nedved
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marvaz napisał:

Wiekszosc z nas rozumie wyzszosc FF nad APS-c.

Kolega jednak wykluczyl takie rozwiazanie wiec srednio mu pomagacie ;)

Ja obstaje przy swojej rekomendacji :)

 

 

Odradzając mu Canona z matrycą APS-C udzielam mu pomocy o której mógłbym tylko pomarzyć kilka lat temu :D Tym bardziej, że budżet jest optymistyczny i pozwala myśleć o FF.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na większą matrycę to normalny i rozwojowy krok. Dotyczy zarówno astro jak i dziennej fotografii. W każdym przypadku możesz w samym body ustawić, że zdjęcia mają być robione w trybie APSC (są też 1:1, 4:3 i inne). Jeśli Twoje szkło/teleskop nie pokryje pełnej klatki, możesz z tego skorzystać i tyle. Przyszłościowo będziesz miał FF, a lepsze szkiełko pewnie się pojawi z czasem. Jeśli rozważasz pójście w FF, nawet nie myśl o APSC. Używaj FF w trybie APSC.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, count.neverest napisał:

Przesiadka na większą matrycę to normalny i rozwojowy krok. Dotyczy zarówno astro jak i dziennej fotografii. W każdym przypadku możesz w samym body ustawić, że zdjęcia mają być robione w trybie APSC (są też 1:1, 4:3 i inne). Jeśli Twoje szkło/teleskop nie pokryje pełnej klatki, możesz z tego skorzystać i tyle. Przyszłościowo będziesz miał FF, a lepsze szkiełko pewnie się pojawi z czasem. Jeśli rozważasz pójście w FF, nawet nie myśl o APSC. Używaj FF w trybie APSC.

 

Jeśli aparat ma być używany tylko z teleskopami "popularnymi" w półce SW, to FF jest stratą kasy - żaden z takich teleskopów nie obsługuje FF. Jeśli myśli się o jakiś droższych APO albo innych tubach z wyższej półki to FF ma sens. Albo jeśli będzie wykorzystywany z obiektywami - wtedy FF jest super wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.