Skocz do zawartości

M57 z 16"


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, fajowa praca ale poprzyczepiam się ;) jako, że mam na tapecie ten samiuśki temat zrobiony w ramach próbowania montażu.

 

Gwiazdki są jajowate i to definitywnie nie jest prowadzenie tylko kolimacja/korekcja, bo kierunek jajowatości się zmienia. To mi niszczy fotkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, karp_killer napisał:

I wydaje mi się, że przy takiej drobnicy korektor komy tylko zaszkodzi, a do niczego nie jest potrzebny...

Jeśli to miałby być taki spory crop jak powyżej to mogę się zgodzić, ale już przy zostawieniu szerszego pola warto go zostawić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ryszardo napisał:

Ale myślę, że  tutaj trzeba podjąć męską decyzję,czy  LI , czy pełna klasyka.

Co masz na myśli ?

 

4 godziny temu, karp_killer napisał:

Super detal, ale według mnie krzywe źle rozciągnięte. 

Na pewno wymaga jeszcze  dopracowania. Krzywych nie ruszałem ( jeszcze ;) ).

Twoja wersja jak dla mnie jest nieco za ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubaman napisał:

Gwiazdki są jajowate i to definitywnie nie jest prowadzenie tylko kolimacja/korekcja, bo kierunek jajowatości się zmienia.

To jest temat na osobny wątek. Generalnie masz rację, choć na tym centralnym fragmencie nie widać tego zbyt dobrze , tym bardziej że wybrałem klatki z okrągłymi gwiazdami.

Jest to bardzo dziwne co się dzieje: na niektórych klatkach gwiazdki są idealnie okrągłe a na kilku następnych w formie przecinków. Ale !! Tylko w cześci kadru, część kadru ok a część z przecinkami. Efekt ten się zmienia losowo- 10 klatek ok, potem 5 nie ok, potem 15ok... bez żadnej reguły. Zwykle leci od jednego rogu w którym są największe przecinki, w środku już tylko jajowate a w przeciwległym rogu okrągłe. 

To, że się popsuje to rozumiem, ale to że się samo naprawi to już jest zagadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karp_killer napisał:

I wydaje mi się, że przy takiej drobnicy korektor komy tylko zaszkodzi, a do niczego nie jest potrzebny...

Nawet myślałem aby go wywalić i w zamian zastosować powermate 2x... może kiedyś.

Tu ewidentnie brakło skali. Byłby lepszy detal przy skali 0.3".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcinos napisał:

To jest temat na osobny wątek. Generalnie masz rację, choć na tym centralnym fragmencie nie widać tego zbyt dobrze , tym bardziej że wybrałem klatki z okrągłymi gwiazdami.

Jest to bardzo dziwne co się dzieje: na niektórych klatkach gwiazdki są idealnie okrągłe a na kilku następnych w formie przecinków. Ale !! Tylko w cześci kadru, część kadru ok a część z przecinkami. Efekt ten się zmienia losowo- 10 klatek ok, potem 5 nie ok, potem 15ok... bez żadnej reguły. Zwykle leci od jednego rogu w którym są największe przecinki, w środku już tylko jajowate a w przeciwległym rogu okrągłe. 

To, że się popsuje to rozumiem, ale to że się samo naprawi to już jest zagadka :)

może luźne lustro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcinos napisał:

z czego wybrałem najlepsze 155szt po 10s.

 

Może warto spróbować czasy w rodzaju 1s? Albo jeszcze mniej? Możesz pokazać 1 surową klatkę?

Masz  dużo lustra, widać, że te pół godziny materiału wystarczy, żeby coś było widać, dlatego warto byłoby zejść z czasami niżej, właśnie w stronę Lucky Imagingu o którym wspomina @ryszardo :) Wtedy zdecydowanie więcej klatek będzie się nadawało do obróbki. Tylko proponuję sobie 1TB SSD dokupić :P

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Behlur_Olderys  to tego obiektu w takiej skali nie ma sensu bawić się w palenie 10s w Unity Gain. Pakujesz 75-85% max gainu w kamerce i klatki po 0.5-1s.
Popatrz na niego: https://www.cloudynights.com/topic/724007-m57-and-the-double-triple-hl9001-with-the-lucky-imaging-technique/
Ja zacząłem się w ten sposób bawić i bardzo mi się podobają efekty (mimo montażu AZ) :)
No i dysk co najmniej 1TB SSD również się przyda :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

dlatego warto byłoby zejść z czasami niżej, właśnie w stronę Lucky Imagingu o którym wspomina @ryszardo :)

Dobra, wszystko jasne ;)

 

Myślałem o tym, ale czemu ograniczać się do 16" :D

24" na platformie... kiedyś to zrealizuję.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mack_mnk napisał:

Pakujesz 75-85% max gainu w kamerce i klatki po 0.5-1s.
Popatrz na niego: https://www.cloudynights.com/topic/724007-m57-and-the-double-triple-hl9001-with-the-lucky-imaging-technique/

Wygląda to imponująco! 

Zrobię próbę przy najbliższej okazji, tylko koniecznię muszę zrobić crop, bo stack przy pełnym kadrze w drizzle 2.0x woła o 800GB miejsca na dysku :) szalenstwo...

Dysk właśnie wczoraj zakupiłem, 2 setupy co noc generują 15-50 GB danych, i to w tak krótką noc...

 

Pojedyncza klatka 10s, unity gain.

_071_16_parr_9_0676_RGB_VNG sRGB.jpg

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen kadr, 155x10s , drizzle2.0.

Wiem, bez darka- jednak celowo- brzegi kadru z założenia do ucięcia.

 

Niestety tło jest wycięte także przez szum/pasy z zasilacza- teraz zasilam kamerę z akumulatora i jak ręką odjął.

 

EDIT: nie da się załadować pliku:/ kod błędu 200

Edytowane przez Marcinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinos napisał:

Pojedyncza klatka 10s, unity gain.

 

Widać dwie rzeczy:

1. Masz tu tyle sygnału, że ho ho ;) do 1s możesz zejść spokojnie, choć nie ukrywam, że zwiększyłbyś szanse robiąc kamerką mono. Ale to już jest zupełnie inna zabawa...

2. korzystając z ROI 10x mniejszego (a więc 100x mniejszej powierzchni) powinieneś zyskać znaczną oszczędność miejsca i czasu na przetwarzanie, a przy okazji mógłbyś też wyrzucić korektor :)

Jestem pewien, że @Lukasz83 miałby dla Ciebie sporo dobrych rad w razie chęci wejścia na poważnie w tzw. dużą skalę :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej klatce dobrze widać problem.

668.jpg.407ef6da27108ad0c4bdb291b149af88.jpg

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, jednak... 

 

Zobaczcie na inne: 

59.jpg.3e5d30a110fb07701e3598a44f05488d.jpg640.jpg.533de2d414d78bc8dee88aa30c904b6d.jpg640.jpg.533de2d414d78bc8dee88aa30c904b6d.jpg424.jpg.013b05ac1d5f5658e6972ca5616227ad.jpg130.jpg.58bf730523e1bdfe090d181a0740bdcb.jpg

Efekt zmienia się losowo, czasem ( jakieś ugięcie ) jest większe czasem mniejsze. Czasem ma wpływ na środek kadru czasem nie. Potrafi się zmienić co 3 klatki. Gdzie szukać problemu? 

Dodam, że efekt ten nie ma wpływu na przesunięcie gwiazdki. Zmienia się tylko i wyłącznie jej kształt. 

Obstawiałem LG jednak wtedy gwiazdka przesunęła by się w kadrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim programie zbierasz materiał? Wydaje mi się, że w każdej kamerce ASI można zawęzić pole widzenia juz podczas zbierania materiału. Ja tak próbowałem z ASI294MC Pro w sharpcapie i w ten sposób można nawet 10-krotnie zmniejszyć wagę pojedynczej klatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mack_mnk napisał:

W jakim programie zbierasz materiał? Wydaje mi się, że w każdej kamerce ASI można zawęzić pole widzenia juz podczas zbierania materiału. Ja tak próbowałem z ASI294MC Pro w sharpcapie i w ten sposób można nawet 10-krotnie zmniejszyć wagę pojedynczej klatki. 

Materiam zbieram w Maximie, tam jest opcja zrobienia crop'a, jednak nie wiem czy działa ona w zakładce "autosave" czy tylko przy pojedynczej klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.