Skocz do zawartości

Be142 i okolice w Kameleonie.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy kadr, pyły wyszły bardzo fajnie. Ale gwiazdki chyba nabrały trochę zanadto purpury. Więcej pomarańczy na gwiazdkach poproszę i będę kontent. ;)

Skąd zbierane, bo materiału mało a efekt dobry?

 

Edit

Doczytałem metataga: Namibia. Więc tym bardziej popraw kolory gwiazdek. ;)

Edytowane przez diver
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, diver napisał:

Ale gwiazdki chyba nabrały trochę zanadto purpury. Więcej pomarańczy na gwiazdkach poproszę i będę kontent

Patrzę na 2 monitorach i nie bardzo widzę tę purpurę. Ale trochę zmieniłem balans i saturację. Może tak jest lepiej?

1641867592_kameleon_samyang_stacked52x300s_ap2copy.thumb.png.f1d7a37d95e730f24fd0a891101f9285.png

 

4 godziny temu, Tuvoc napisał:

Poproszę o więcej! 

Powoli się "odgrzebuję" ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Astrobonq napisał:

Fajny kadr, trochę podobny do mojego:

 

Też fajny.

 

18 minut temu, Astrobonq napisał:

Skąd przymknięcie aż do f/4? Chciałeś uniknąć samyangowego rozlania na jaśniejszych gwiazdach?

To też, ale głównie walczyłem z odległością do ASI i przy tych złączkach, które miałem (nie miałem w palnie łączyć ASI z Samyangiem), to f/4 wydawało mi się najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

I w sumie przy 300 s. gwiazdy nie są aż tak przepalone.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, warpal napisał:

To też, ale głównie walczyłem z odległością do ASI i przy tych złączkach, które miałem (nie miałem w palnie łączyć ASI z Samyangiem), to f/4 wydawało mi się najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

I w sumie przy 300 s. gwiazdy nie są aż tak przepalone.

 

Jak masz Samayanga dla Canona lub Nikona to któryś z poniższych adapterów powinien załatwić sprawę bez problemów z backfocusem:

 

https://www.astroshop.pl/inne-adaptery/zwo-adapter-do-obiektywow-nikon-na-kamery-asi/p,54448

https://www.astroshop.pl/adaptery-dslr/zwo-adapter-canon-eos-do-kamer-asi/p,66019

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, warpal napisał:

Patrzę na 2 monitorach i nie bardzo widzę tę purpurę. Ale trochę zmieniłem balans i saturację. Może tak jest lepiej?

 

Przepraszam Cię że grzebnąłem w tak zacnym materiale, ale ja wyobrażałbym sobie to z grubsza  tak. ;)

 

kameleon_samyang_stacked52x300s_my.png.7745add3f8434d4ed152f3d9dad50f2c.png

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diver napisał:

Przepraszam Cię że grzebnąłem w tak zacnym materiale, ale ja wyobrażałbym sobie to z grubsza  tak.

Włączyłem sobie Twoje i oryginał na dwóch zakładkach i przełączałem. Na początku myślałem, że to dwa identyczne zdjęcia. Ale po chwili dało się zauważyć ultra-subtelną różnicę rzeczywiście jakbyś zdjął dosłownie 2-3 jednostki koloru, trudno powiedzieć jakiego, ale chyba tej Twojej purpury. Jestem pod wrażeniem że komuś może takie ziarnko grochu doskwierać :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Behlur_Olderys napisał:

Jestem pod wrażeniem że komuś może takie ziarnko grochu doskwierać :P

 

Bartek, z gwiazdek zdjąłem nieco czerwieni i przesunąłem je minimalnie w stronę żółtego. Dla mnie to różnica znacząca.

Wiesz że mam pier...ca na punkcie kolorów gwiazdek, więc mnie to ziarnko grochu doskwiera. :movingtongue:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

 

Bartek, z gwiazdek zdjąłem nieco czerwieni i przesunąłem je minimalnie w stronę żółtego. Dla mnie to różnica znacząca.

Wiesz że mam pier...ca na punkcie kolorów gwiazdek, więc mnie to ziarnko grochu doskwiera. :movingtongue:

szkoda jednak czasem pisać takie rzeczy pod czyimś zdjęciem jeżeli to jest kompletnie niezauważalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

Przepraszam Cię że grzebnąłem w tak zacnym materiale, ale ja wyobrażałbym sobie to z grubsza  tak. ;)

Nie masz za co przepraszać :) Miło mi, że Ci się chciało.

 

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Włączyłem sobie Twoje i oryginał na dwóch zakładkach i przełączałem. Na początku myślałem, że to dwa identyczne zdjęcia. Ale po chwili dało się zauważyć ultra-subtelną różnicę rzeczywiście jakbyś zdjął dosłownie 2-3 jednostki koloru, trudno powiedzieć jakiego, ale chyba tej Twojej purpury. Jestem pod wrażeniem że komuś może takie ziarnko grochu doskwierać

Jednak jest różnica. Faktycznie nie za duża, ale jednak.

 

2 godziny temu, tex88 napisał:

szkoda jednak czasem pisać takie rzeczy pod czyimś zdjęciem jeżeli to jest kompletnie niezauważalne...

Nie szkoda.

Kolory gwiazd u Sławka zawsze są dopracowane i dla mnie to jest cenna wskazówka do czego dążyć.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.