Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli to mozliwe to wnioskuje nastepna runde tak, aby sie dalo odgadnac przed wyjsciem z roboty na dlugi weekend. Np. start ok. poludnia, a koniec gdzies w weekend. (znowu czesc osob przyjdzie do roboty 1.VI i przeczyta ze runda zakonczona i kto wygral)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapowiada się niezła pogoda więc może uda się zrobić kilka zdjęć choć noc krótka . Następna runda więc jutro wieczorem .

 

Na dzisiaj mam szybki bonus o godz 22-giej .

 

Oby pogoda się utrzymała. Jeszcze jutro do pracy, a potem mam długi weekend, więc mogę siedzieć nad zadaniami. :Salut:

Liczę więc na to, że wieczorem zobaczymy coś ciekawego, podobnego do zadań z kometami, które jak do tej pory były- jak dla mnie - najciekawsze (Tempel, Tabur, Catalina).

 

Hans, gdybym ja tak mógł rozwiązywać zadania w pracy. :D Ale i tak nie narzekam.

 

Czekam na bonusik. Może będzie troszkę trudniejszy od ostatniego (byłem przekonany, że już nie będzie eMek i to mnie zmyliło).

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania jak widać podzielone więc potrzebne jest rozwiązanie "salomonowe" . Zdjęcia do kolejnych rund będą ale termin nadsyłania odpowiedzi ustalamy na koniec miesiąca czyli do 31 maja godz 21-wsza .

 

W międzyczasie będą zaległe baraże i ewentualnie jakieś bonusy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniła się sprawa zaginionego maila z odpowiedzią Bistiiego do rundy czwartej . Tomek reklamacje uznał i przyznał 28 pkt . Dopisujemy .

 

Jeszcze jedna drobna korekta . Przy zagadace z kometą Tabur (runda czwarta ) była dodatkowo punktowana galaktyka NGC 3003 (15 pkt). Nie ma to żadnego znaczenia bo cała siódemka oznaczyłą galaktykę prawidłowo . Punkty się jednak należą więc dopisuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki bonusik . Należy nazwać obiekt widoczny na zdjęciu , prawie go nie widać ale od czego pomysłowość ? Punktacja od 15 pkt w dół według kolejności zgłoszeń . Wzajemny limit 5 minut punktowany tak samo . Odpowiedzi to środy wieczorem godz 21-sza. Wystarczy podać nazwę .

 

zagad10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wpadkę przy tej zagadce i nawet nie przyznam się jaką, bo zagadka jeszcze nie zakończona, a ja nie mam się co przyznawać, bo wstyd. Piotr wie i to wystarczy.

 

I ponownie jestem ciekawy, cóż takiego ujrzymy tym razem i czy będzie to dzisiaj wieczorem. Na razie idę wystawić teleskop na balkon, bo po przeciętnym dniu szykuje się ładna noc i tylko szkoda, że Księżyc wciąż taki jasny. Tym bardziej, że na mojej ulicy od dwóch dni nie świeci się żadana latarnia i zrobiło się wyraźnie ciemniej. Co ciekawe z tego faktu zadowolona jest tylko jedna osoba, czyli ja. Pozostali jakby nie zauważają, że otworzyły się przed nimi szersze horyzonty. Ograniczeni jacyś, czy co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza noc nie była zbyt przychylna do robienia zdjęć . Księżyc nisko ale skutecznie oświetlał niebo . Zrobiłem zaledwie jedno w miarę dobre zdjęcie . Dziś wieczorem lepiej żebyście byli przy teleskopach niż przy atlasach . Rundę dziewiątą rozegramy w terminie który wybierzecie :

 

1.Dzisiaj godz 22-ga .

2.Zdjęcie zamieszczę ok 4 rano .

3. Jutro po południu o godz 17-tej.

4.Jutro godz 22-ga .

 

 

W przypadku pkt 3 i 4 możliwe że byłyby od razu dwie rundy , zakładam ze coś dzisiaj uda się zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu to dostosuję się. Tak jak pisałem wcześniej rozpocząłem długi weekend, więc nie będę wybrzydzał. Gdyby nie było Księżyca to wolałbym obserwować niebo, ale tak to mogę rozwiązywać pierwszą zagadkę, a jutro drugą, czyli tą, którą Piotr przygotuje dzisiaj w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas minął . Na zdjęciu bonusowym był fragment IC 5070 czyli mgławicy Pelican . Była to pojedyncza klatka podesłana przez Dominika . Co wyszło po złożeniu całości możecie zobaczyć tutaj:

 

http://www.astrofotografia.zone.pl/dso/ic5070/ic5070.html

 

 

Punkty otrzymują :

1.Bistii 15.

2.Skrzypas 14.

3.Bas.sic 13.

4.Marcus II 12 .

5.Polaris 11.

6.Robert 10.

 

Widzę że macie jednak ochotę na zagadkę dzisiaj więc runda nr 9 za ok 20 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.