Jump to content
PiotrZ

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!

Recommended Posts

Rozwiało chmury zaledwie na 40 minut ale byłem gotowy ze sprzętem :P:P . Druga tura eliminacji dzisiaj o godz 22-giej . Będzie to już drugi ale ostatni ukłon dla osób które regularnie czytają wątki na AF . M-5 już publikowałem :banan: w innym wątku do którego nawet nawiązałem w treningu .

Przy drugiej eliminacji weźcie pod uwagę sugestie Tomka (Teha) i Andrzeja (AX) czyli rozwiązania najlepiej poszukać we własnej głowie i pamięci . Powodzenia .

Jak ktoś bez fotki podeśle rozwiązanie to otrzyma bonus : 20 pkt. !!!!!!!

Jeszcze jedna uwaga , przy tradycyjnych zagadkach staram się natychmiast odpowiadać na zgłoszenia i odpisuję czy jest ok czy nie . Ten konkurs jest inny więc muszę zachować obiektywizm , rozumiecie dlaczego .

Druga tura eliminacji konkursu . Zdjęcia wykonane ostatniej nocy pomiędzy pierwszą a drugą po północy . Na pierwszym zdjęciu jest obiekt niegwiazdowy . Należy go nazwać . Na drugiej fotce są dwie galaktyczki które wczoraj były o niecałe dwa stopnie od obiektu na fotce pierwszej . Należy podać numery NGC tych galaktyk .

konk2.jpg

konk3.jpg

Mam dla Was wspaniałą wiadomość , znalazł się sponsor który ufunfował dwie cenne nagrody za drugie i trzecie miejsce w konkursie :helo::helo:

Na pewno wszyscy czekają ,kto i co.

Uchyl rąbek tajemnicy. :notworthy:

Piotrze idealnie dobrany poziom zagadek (jak narazie :rolleyes: )

Aż jestem zly ze tak pozno wlaczylem kompa, ale juz poszlo

Extra ze jest sponsor, teraz to juz nie mozna sie poddac :D

Pierwsze rozdanie mamy za sobą . Gromada na zdjęciu to M-5 . Tym razem decydowała o miejscach kolejność zgłoszeń .

...

Witam

Nie biorę udziału. Montaż mam. Czasu i wiedzy za to zbyt mało.

Jesli można chciałbym zwrócić uwagę, by zaczerwienione "tym razem" w cytacie w jakiś sposób miało miejsce. Bo sam wiem, że różnie to z czasem i dostępem do sieci. Ludzie mogą w tym samym czasie pisać odpowiedź i sekunda zdecyduje o punktach. Moim zdaniem wszyscy, którzy zmieszcza się w określonym limicie czasu na odpowiedź powinni dostawać tą samą ilość punktów, a to trudność kolejnych zadań powinna decydować o tym, że mniej osób wogóle przyśle odpowiedź.

To moja mała teoretyczna sugestia. Jeśli jestem w błędzie - nie bijcie :szczerbaty:

Konkurs jest super

Pozdrawiam Piotra, sponsora, uczestników i wszystkich, którzy jak ja z sympatią przyglądają sie tym astro-igrzyskom :notworthy::D

Nie koniec dobrych wiadomości , czwarte miejsce też będzie nagrodzone przez sponsora . Co za wieczór :banan:

Odpowiedzi do drugiej rundy konkursu przyjmuję do godz 21-wszej w sobotę . Czy uda się coś dzisiaj sfocić na trzecią rundę , niewiem pogoda zmienna . Jeżeli tak to nad ranem dam info .

Wszystkich rund planowałem osiem ale teraz jak doszły nagrody to aby dać innym szansę dogonienia czołowki będzie 12 eliminacji i ewentualnie trzy dogrywki jeżeli stawka będzie wyrównana . Będą też wysoko punktowane bonusy co może wyrównać stawkę .

Zgłoszeniem sponsora byłem kompletnie ale mile zaskoczony . Prosił aby pozostał incognito ale myślę jak to zmienić . Powiem tylko że nagrodą za czwarte miejsce będzie markowy okular 18 mm . Nagroda za miejsce drugie to nie wiem czy nie jest lepsza od montażu za miejsce pierwsze .

W tej sytuacji mam do Was pytanie , czy utrzymać dwie kategorie czy je połączyć w jedną . Teraz rywalizacja nie dotyczy już tylko montażu ale czterech cennych nagród .

Dwie pierwsze eliminacje były "na refleks" ale zapewniam że będą też na dokładność opisu .

Bonusy , czyli punktowane pytania będą pojawiać się w nieokreślonych godzinach .

Jeżeli ktoś ma pomysły z pytaniami bonusowymi to proszę pisać do mnie na priva .

Może ktoś chce ufundować nagrodę za miejsce piąte ? jeżeli tak to proszę o kontakt .

Niestety we Wrocku chmury , na trzecią eliminację musimy poczekać . Może to dobrze bo mamy okazję porozmawiać o nowej sytuacji konkursu w kontekście czterech nagród a nie jednej .

1. Robimy jedną kategorię ? ( kto nie chciałby być czwarty i nie otrzymać markowego okularu ?)

2. Ustalamy limit czasowy? np: 1 godzina gdzie wszystkie poprawne odpowiedzi są punktowane tak samo . Czyli od godz 22-giej do godz 23-ciej , wtedy chyba wszyscy mają dostęp do sieci .

Czekam na Wasze opinie .

1. Robimy jedną kategorię ? ( kto nie chciałby być czwarty i nie otrzymać markowego okularu ?)

2. Ustalamy limit czasowy? np: 1 godzina gdzie wszystkie poprawne odpowiedzi są punktowane tak samo . Czyli od godz 22-giej do godz 23-ciej , wtedy chyba wszyscy mają dostęp do sieci .

Czekam na Wasze opinie .

ad. 1 Według mnie powinny zadecydować osoby, które startują w kategorii konkurs-sport. Jeżeli chcą niech przejdą do kategorii konkurs-nagroda. Trzeba im dać taką możliwość wobec zmiany sytuacji. Ktoś mógł mieć montaż i nie startował w kategorii z nagrodą, a teraz powinien mieć szansę.

ad. 2 Jeżeli limity czasowe to na przykład wg. przedziałów:

0-5 minut (czyli te osoby, które wiedzą od razu)

6-15 minut (te osoby, które domyślały się, ale wolały się upewnić)

16-60 minut (te, które szukały i w miarę szybko znalazły)

1-3 godziny (te, które szukały, ale miały kłopoty)

3- i więcej (wg kolejności napływu zgłoszeń)

Jeżeli będzie 1 godzina, to tyle samo punktów dostanie osoba, która od razu wiedziała i ta, która wogóle nie wiedziała, ale intensywnie przeszukiwała atlasy i Internet. <_<

To moje zadanie. Niech wypowiedzą się inni.

NIe wiem czy powinienem się wypowiadać biorąc pod uwage to iż biorę udział w konkursie ale według mnie pomysł Roberta jest dobry. Z praktyki wiem, że w ciągu godziny mozna przeglądnąć masę zdjęć. Przedziały czasowe które podał Robert są wytarczające aby zminimalizować współczynnik sprzetowy (szybkość i rodzaj łącza) - według mnie najważniejsze jest ustalenie czasu w którym będą się pojawiać zagadki (mi osobiście uzgodniona 22 odpowiada)

pozdrawiam Paweł

ps. świetny konkurs :Salut:

Dodam jeszcze, że przypadł mi do gustu pomysł połączenia dwóch zdjęć w jednej zagadce. Pierwszy obiekt "naprowadzający", drugi "właściwy". Daje to szanse osobom, które słabiej orientują się w rozpoznawaniu obiektów DS, ale mają pewną wiedzę na temat innych obiektów.

Mam więc nadzieję, że będą pojawiać się i takie zadania. Przyznam się, że to zachęciło mnie do udziału w konkursie. Teraz żałuję, że zacząłem od drugiego zadania. Ale winić mogę tylko siebie.

Aha, myślę, że wypowiadać na temat konkursu mogą się wszyscy, zarówno Ci co biorą udział, jak i pozostali. A zasady ustala Piotr. :)

Z uwagą czytam Wasze propozycje tak tutaj jak i podsyłane na priva . Ostatecznie będzie tak : kategoria sportowa zostaje bo są przysyłane odpowiedzi ze świadomym jej wyborem .

W związku tym że mamy nie jedną a cztery cenne nagrody kto chce może ze swoimi punkatami po pierwszej eliminacji zmienić kategorię . Można to zrobić dzisiaj do godz 21-wszej . Po ogłoszeniu wyników drugiej rundy takiej możliwości już nie będzie .

Zasady punktacji od drugiej rundy będą nieco zmienione aby wyrównać szanse osób mające wolniejsze łacza . Odpowiedzi które wzajemnie mieszczą się w pięciu minutach będą punktowane tak samo . Ostatnio trzy pierwsze prawidłowe odpowiedzi zostały nadesłane w ciągu trzech kolejnych minut . Tak więc trzy pierwsze miejsca będą punktowane po 10 pkt. Zasada dotyczy tak samo miejsc dalszych .

Ciekawą propozycję zgłosił Andrzej (Ax) aby zwycięzca konkursu miał możliwość wyboru nagrody . Może tak być , ktoś może zamiast montażu wybrać .......... B)

Nagrody zostaną przedstawione niebawem , mam pewien plan z nimi związany .

Przedstawiam wyniki drugiej eliminacji konkursu .

Kategoria sportowa :

1.Teha - 10 pkt.

2.Radek Grochowski -9 pkt.

3.PiotrekT -8 pkt .

Kategoria nagroda :

1.Bas.sic -10 pkt .

2.Robert Bodzoń -10 pkt.

3.Bistii -10 pkt.

4.Skrzypas - 9 pkt .

5.Adam Tomaszewski - 9 pkt.

6.Szymek Ozimek - 8 pkt.

7.Paweł Schmidt - 8 pkt.

8.Qbanos - 7 pkt.

9.Polaris -6 pkt.

10.Wlad - 5 pkt.

11.Kuba - 4 pkt.

12.AX - 3 pkt.

Klasyfikacja po dwóch eliminacjach .

Kategoria sportowa :

1.PiotrekT- 16 pkt.

2.Elwira - 10 pkt.

3.Teha - 10 pkt.

4.Dave - 9 pkt.

5.Radek Grochowski -9 pkt.

6.Dariusz Smoląg - 7 pkt.

Klasyfikacja nagroda :

1.Bas.sic - 20 pkt.

2.Bistii - 18 pkt.

3.Szymek Ozimek - 17 pkt.

4.Skrzypas - 16 pkt.

5.Qbanos - 13 pkt.

6.Paweł Schmidt - 10 pkt.

7.Wlad - 10 pkt.

8. Robert Bodzoń - 10 pkt.

9.Adam Tomaszewski 9 pkt.

10.Ax - 7 pkt.

11.Polaris - 6 pkt.

12.Kuba - 4 pkt.

13.Hans - 3 pkt.

Jeszcze dzisiaj przedstawię zdjęcia nagród za miejsca drugie , trzecie i czwarte .

Przedstawiam wyniki drugiej eliminacji konkursu .

Kategoria sportowa :

1.Teha - 10 pkt.

2.Radek Grochowski -9 pkt.

3.PiotrekT -8 pkt .

Kategoria nagroda :

1.Bas.sic -10 pkt .

2.Robert Bodzoń -10 pkt.

3.Bistii -10 pkt.

4.Skrzypas - 9 pkt .

5.Adam Tomaszewski - 9 pkt.

6.Szymek Ozimek - 8 pkt.

7.Paweł Schmidt - 8 pkt.

8.Qbanos - 7 pkt.

9.Polaris -6 pkt.

10.Wlad - 5 pkt.

11.Kuba - 4 pkt.

12.AX - 3 pkt.

Klasyfikacja po dwóch eliminacjach .

Kategoria sportowa :

1.PiotrekT- 16 pkt.

2.Elwira - 10 pkt.

3.Teha - 10 pkt.

4.Dave - 9 pkt.

5.Radek Grochowski -9 pkt.

6.Dariusz Smoląg - 7 pkt.

Klasyfikacja nagroda :

1.Bas.sic - 20 pkt.

2.Bistii - 18 pkt.

3.Szymek Ozimek - 17 pkt.

4.Skrzypas - 16 pkt.

5.Qbanos - 13 pkt.

6.Paweł Schmidt - 10 pkt.

7.Wlad - 10 pkt.

8. Robert Bodzoń - 10 pkt.

9.Adam Tomaszewski 9 pkt.

10.Ax - 7 pkt.

11.Polaris -  6 pkt.

12.Kuba - 4 pkt.

13.Hans - 3 pkt.

Jeszcze dzisiaj przedstawię zdjęcia nagród za miejsca drugie , trzecie i czwarte .

Gratulacje dla zwycięzców! :Salut:

A rozwiązanie?

:Boink::Boink::Boink:

Rozwiązanie zagadki :

1. Kometa 9P/Tempel

2. NGC 4762 i NGC 4754.

Oto nagroda za zajęcie czwartego miejsca w konkursie . Została ufundowana przez sponsora który chce pozostać anonimowy i musimy to uszanować .

okular.jpg

Nagroda za miejsce trzecie w konkursie .

vesta.jpg

Nagroda za zajęcie drugiego miejsca . Jest to kompletny zestaw do GO TO systemu Mela Bartelsa . Elektronika , oprogramowanie i laptop .

Wszystkie trzy nagrody ufundował sponsor .

bartels2.jpg

Piotrze - rozumiem, że z powodu wczorajszych chmurek nie bedzie dziś zagadki - mogę spokojnie iść na piwko?? (znaczy na spacer) :rolleyes:

Piotrze - rozumiem, że z powodu wczorajszych chmurek nie bedzie dziś zagadki - mogę spokojnie iść na piwko?? (znaczy na spacer)  :rolleyes:

Idź bas.sic ..idź :D

A Piotr podaj zadanie :szczerbaty: