Skocz do zawartości

14 Warsztaty Astrofotografii Praktycznej na RODOS


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro nareszcie startują , po dwóch latach przerwy 14 Warsztaty Astrofotografii Praktycznej na RODOS jesień 2021.

Tematyka szykuje się bogata, skład jak zwykle niezwykły.

 W planach wycieczka do nowego obserwatorium ( w budowie) w którego konfiguracji RODOS ma swój udział - pisaliśmy

Opis Przedmiotu Zamówienia dla sprzętu. Miło będzie zobaczyć owoc tej pracy.

 

 

Rodos.jpg.191829e80f8380d595b6c7476ff729bb.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinna Ogrodzona Działka Ozimka Szymka.

Wyposażona w 15 osobowy namiot bazowy, zasilanie sieciowe, grilla, czajnik oraz służbę ochrony.

Niebo Bortle 2-3 .

Pogoda w pakiecie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie relacja na bieżąco. Jak Cię to interesuje to poszukaj w poprzedni latach - były opisy. Ojciec Założyciel czyli Paweł Radomski wpadnie na zlot razem z Taysonem i tam też będzie rodzaj warsztatów.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orlen napisał:

Ale to jakaś otwarta impreza, każdy może dołączyć? 

Nie każdy. Każdy, którego zaakceptują pozostali uczestnicy a szczególnie Human Resource Officer. No i baza hotelowa - bo mieszkamy w hotelu, ma ograniczoną pojemność. W tym roku mamy jednego nowego uczestnika i jest full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku można dołączyć bez noclegu? Do Oleszyc mam 50km i doskonale znam Oleszyce i przyległe miejscowości. Kiedyś nadzorowałem budowę SUW w Borchowie. Fajnie by było się spotkać, pogadać, poznać tuzy polskiej astrofotografii.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja o tym decyduję. Tak jak napisałem powyżej - stosujemy się do pewnych zasad, a naczelną z nich jest konieczność rekomendacji nowego uczestnika przez stałego bywalca i akceptacja pozostałych. Mieliśmy rożne dziwne przypadki niezrozumienia idei tych spotkań i staramy się starannie dobierać nowych uczestników. A to wymaga czasu.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze o tym piszę i jakoś jesteś pierwszy któremu to przeszkadza. Rób co chcesz.

Dla Twojej informacji: po bytności na zlotach ( pozwolisz że nie wymienię) i zachowaniu niektórych kolegów ( pozwolisz że nie wymienię) tudzież pętaniu się nawalonych egzemplarzy ( pozwolisz że nie wymienię ) pomiędzy fotografującymi setupami miło być członkiem "elyty" która jeździ na zloty fotografować. Mnie jest szkoda kasy  i czasu na zakrapiane wyjazdy po 500 km. Ja mam ochotę się napić to mogę to zrobić w domu.

Gwoździem do trumny było naginanie nocnych zajęć do zaplanowanych wykładów i naganianie ludzi na wykłady" bo się pan profesor obrazi" podczas gdy była piękna , nocna pogoda.

Całkiem przypadkiem się złożyło, że kilku moich kolegów myśli podobnie. I to ta "elyta"

Kumasz ideę "elyty"?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zaczyna... "roszczeniowa młodzież" w natarciu :smokin:
Słuchajcie: nikt Wam nie jest nic w życiu winien.


Im prędzej to zrozumiecie tym bardziej bezbolesne będzie Wasze dorastanie i dorosłość.

To tyle na ten temat.
Przepraszam za off ale zawsze strasznie mnie to wkurza...

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agent Smith napisał:

Już się zaczyna... "roszczeniowa młodzież" w natarciu :smokin:
Słuchajcie: nikt Wam nie jest nic w życiu winien.


Im prędzej to zrozumiecie tym bardziej bezbolesne będzie Wasze dorastanie i dorosłość.

To tyle na ten temat.
Przepraszam za off ale zawsze strasznie mnie to wkurza...

 

Jak możesz wyzywać nieznanych ci ludzi od "roszczeniowej młodzieży"  Czy możesz swoją opinie wyrazić bez takiej arogancji?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agent Smith napisał:

Już się zaczyna... "roszczeniowa młodzież" w natarciu :smokin:
Słuchajcie: nikt Wam nie jest nic w życiu winien.


Im prędzej to zrozumiecie tym bardziej bezbolesne będzie Wasze dorastanie i dorosłość.

To tyle na ten temat.
Przepraszam za off ale zawsze strasznie mnie to wkurza...

Nie wiem gdzie widzisz roszczeniowośc skoro pytania były o sens tego postu 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, orlen said:

Nie wiem gdzie widzisz roszczeniowośc skoro pytania były o sens tego postu 

 

Myślę, że dobrze wiesz gdzie.
 

10 minutes ago, licho52 said:

 

Jak możesz wyzywać nieznanych ci ludzi od "roszczeniowej młodzieży"  Czy możesz swoją opinie wyrazić bez takiej arogancji?

Nie, nie mogę. Dla prostoty przekazu zwykłem używać możliwie precyzyjnych sformułowań. Jeśli ktoś czuje się urażony, to... cóż, "uderz w stół...itd".
Jeśli ten "ktoś" znajdzie w tym przy okazji inspirację do autorefleksji to nie będą to słowa zmarnowane.

Arogancję o ja widzę raczej w bezpardonowych atakach na Maćka za to, że nie zaprasza wszytkich chętnych na prywatne imprezy i jeszcze śmie pisać o tym na de facto prywatnym forum.

Dziękuję za uwagę, to wszystko ode mnie w tym wątku.
 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.