Skocz do zawartości

NGC 6992 Eastern Veil Nebula


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Mega fota. Dałeś mi nią dużo do myślenia. O mały włos, a kupiłbym 553 od @JaLe ale ktoś mnie ubiegł, więc postanowiłem kupić nową 294 kolor. Jednak wybrałem antycznego ST8300 i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem, choć po cichu jestem przekonany, że jednak zrobiłem dobrze, ale to czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miły odzew. Ochłonąłem trochę po obróbce i na gorąco widzę co trzeba jeszcze poprawić. Musze tylko nauczyć się jak to zrobić ;) Kupiłem właśnie pixa więc czas intensywnej nauki przede mną i ponowna próba obróbki wcześniej wykonywanych zdjęć.

 

@patrix też sporo myślałem przed kupnem pierwszej astrokamery. Na tapecie były właśnie ASI 294 kolor i 533. Po wielu bólach głowy i zmianach decyzji padło na 533, m.in. ze względu na brak ampglow i po prostu jest tańsza. Właśnie to zdjęcie veila składane było bez klatek kalibracyjnych (same lighty). Z kalibracją miałem wrażenie że stack jest bardziej zaszumiony. Po kilku miesiącach użytkowana ASi533 mogę śmiało ją polecić jako astrokamerę, szczególnie osobom które zaczynają przygodę z kamerami. Skoro ja sobie poradziłem z obsługą to każdy da radę. ASI 533 ma też pewne "małe wady". Mały, kwadratowy sensor przekładający się na nie największą rozdzielczość 3008x3008. Niemniej jednak z moim TS 71sdq ta kamera ma fajny FOV i dogaduje się pięknie.
Po 4 miesiącach użytkowania - jestem najbardziej na TAK.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, simarik napisał:

ASI 533 ma też pewne "małe wady". Mały, kwadratowy sensor przekładający się na nie największą rozdzielczość 3008x3008.

 

A wg mnie to fajna opcja z tym kwadratem. Robiłem sobie symulacje różnych obiektów pod Redcata i właśnie kwadrat jak najbardziej mi pasuje. Przynajmniej odpada kręcenie kamerą w wyciągu, bo i tak zawsze będzie tak samo ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną bolączką kwadratowego sensora jest prezentowanie zdjęć na odbiornikach - nie wypełnia tak pięknie ekranu. Masz rację rzeczywiście kręcenia jest mniej w wyciągu, niemniej w przypadku tego veila musiałem lekutko przekręcić rotator żeby obiekt był po przekątnej

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas obróbki powstało jeszcze kilka wersji:

 

1). Np. taka z lepszymi gwiazdkami

 

NGC6992_goodstarv1.thumb.jpg.e992e766faf1f3ef85948a21776ebf3e.jpg

 

i zupełnie eksperymentalna wersja w kolorystyce a'la HST z wyciętymi gwiazdami aby uwypuklić mgławicę

 

NGC6992_lowstarHST.thumb.jpg.8f3ffcbd6d041b26ac125f5562d592a3.jpg

 

 

Na razie odpoczynek od tego obiektu. Przyjdzie znowu na niego czas jak nauczę się obsługi pixa

 

 

Edytowane przez simarik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.