Skocz do zawartości

AsiAir Pro - błąd przy guidingu


Michał Piech

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już który raz się męczę podczas sesji z błędem przy kalibracji guidingu "Backslash Clearing Failed" już nie mam siły się z tym męczyć... Dziś od 2 godzin próbuje sobie z tym poradzić i nic nie pomaga... 

Montaż:Cem25p

Guiding: ASI 120 mini...

 

Macie jakieś pomysły? 

Screenshot_20211002_204933_com.zwoasi.asiair.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miewałem takie błędy jak jak błędnie wprowadzałem ustawienia calibration step, max Dec i ra duration. Spróbuj znaleźć na internecie poradniki jak prawidłowo ustawić te parametry dla Twojego setupu.

Edytowane przez Rosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz calibration step x2 i max ra i max dec rowniez x2. Potem obserwuj wykres i dostosuj agresywnosc zeby ewentualnie nie robil nadkorekt (zeby nie przestrzeliwal osi wykresu). To tak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orlen napisał:

Złe ustawienia kalibracji, im krótsza ogniskowa tym dłuższy krok trzeba dać

Ogniskowa 120mm, ustawienie w a Asi mam Calibration Step: 8000, pozostałe dwa: 2000. 

Robiłem to wg poradnika, chyba że mają być inne parametry wpisane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał Piech napisał:

Calibration Step: 8000, pozostałe dwa: 2000.

ja w ogóle tych parametrów nie ruszałem, tak jak w default były, tak i zostawiłem.

 

PS. powiedz mi, jak się kalibracja zaczyna, to widzisz, że gwiazdki w widoku guidingu się poruszają, że montaż się przesuwa? Może masz problem na linii asiair montaż i ten się nie przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OnlyAfc napisał:

ja w ogóle tych parametrów nie ruszałem, tak jak w default były, tak i zostawiłem.

 

PS. powiedz mi, jak się kalibracja zaczyna, to widzisz, że gwiazdki w widoku guidingu się poruszają, że montaż się przesuwa? Może masz problem na linii asiair montaż i ten się nie przesuwa.

Ogólnie robię tak - po ustawieniu na Polarną, uciekam montażem w inny rejon nieba, przeważnie M31 albo Plejady i tam zaczynam kalibrację, i normalnie zaczyna kalibrować, robi ok 7 kroków na Wschód, przesuwają się te gwiazdki i potem wraca, następnie zaczyna się ten Backlash i tutaj się cuda dzieją... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michał Piech napisał:

Może być tak, że problemem jest zbyt mocno dociśnięty DEC na tej śrubie w Cemie?

stąd moje pytanie, czy widzisz, że podczas kalibracji przesuwają się gwiazdki. Jeśli miałbyś zaciśniętą za mocno śrubę, to by się nie poruszała, albo za słabo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Ja zawsze, jak kalibruję, to w rejonie, gdzie będę focić.

W sensie w tym samym kadrze? 

Ja też zawsze, ale teraz fotografuję w Casjopei no i otrzymuję ostrzeżenia że za blisko. Jednak i tam kalibruje no i montaż prowadzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robson_g napisał:

W sensie w tym samym kadrze? 

Nie, nie koniecznie. Raczej w tej samej okolicy. 

Chodzi o to, że jak focisz w Kasjopei, to żeby nie kalibrować w Łabędziu, bo to za daleko. U mnie w takim przypadku jedna z osi uciekała mocno przy śledzeniu 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Nie, nie koniecznie. Raczej w tej samej okolicy. 

Chodzi o to, że jak focisz w Kasjopei, to żeby nie kalibrować w Łabędziu, bo to za daleko. U mnie w takim przypadku jedna z osi uciekała mocno przy śledzeniu 

Kalibracji powinno dokonywać się jak najdalej od Polarnej.  To gdzie potem się fotografuje nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.