Skocz do zawartości
  • 0

Guiding


Mnich85

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 godzin temu, Mnich85 napisał:

z czym bym się zmierzyć mial

 Z drganiami i niestabilną pracą softu. Jeśli dodatkowo montaż wymaga ingerencji w mechanikę i korekcji, to błędy się będą sumować. Zamiast cieszyć się astrofoto, będziesz z nerwów przeciwwagę obgryzał. 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
41 minut temu, count.neverest napisał:

 Z drganiami i niestabilną pracą softu. Jeśli dodatkowo montaż wymaga ingerencji w mechanikę i korekcji, to błędy się będą sumować. Zamiast cieszyć się astrofoto, będziesz z nerwów przeciwwagę obgryzał. 

Dziękuję za spostrzeżenie. Tego też nie brałem pod uwagę. Raczej myslalem, że jeśli montaż Neq 6 pro waży te 30pare kg to te 2kg nic nie zmieni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Mnich85 napisał:

Dobrze. Dziękuję za radę ale taki mam charakter żeby coś sobie utrudnić 

bardzo nieprzydatna cecha charakteru w astrofoto. Lepiej już zacznij prace nad sobą bo czas poświęcony na uzyskanie zadowalających efektów będzie rósł wykładniczo z każdym takim pomysłem :P
 

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy dobrze prawią. Byle jaka tania kamerka pokroju ASI120 czy T7 z prostą lunetką po prostu wystarczy. Wydasz niewiele złociszy a zaoszczędzisz sobie mnóstwo problemów i czasu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, tex88 napisał:

bardzo nieprzydatna cecha charakteru w astrofoto. Lepiej już zacznij prace nad sobą bo czas poświęcony na uzyskanie zadowalających efektów będzie rósł wykładniczo z każdym takim pomysłem :P
 

Nie jestem nauczony na gotowca jak tutaj większość.  Ja natomiast żeby coś osiągnąć wolę to widzieć, umieć a nie wpisać w program i czekac  aż sam zrobi. 

Chociaz Pana słowa przemyślę napewno. Dziękuję za radę 

Edytowane przez Mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Herbert West napisał:

Koledzy dobrze prawią. Byle jaka tania kamerka pokroju ASI120 czy T7 z prostą lunetką po prostu wystarczy. Wydasz niewiele złociszy a zaoszczędzisz sobie mnóstwo problemów i czasu.

Chyba do tego dojrzewam właśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, Mnich85 napisał:

Nie jestem nauczony na gotowca jak tutaj większość.  Ja natomiast żeby coś osiągnąć wolę to widzieć, umieć a nie wpisać w program i czekac  aż sam zrobi. 

Chociaz Pana słowa przemyślę napewno. Dziękuję za radę 

powodzenia w takim razie.
Mylisz dociekliwość z utrudnianiem sobie życia :)

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chcesz sprawdzić jak to działa, to chyba masz wszystko, tzn. potrzebujesz lustrzanki podpiętej do guidera tak żeby ostrzyło, jakiś komputer, kabel usb. Do tego jakiś program guidujący np. phd2 oraz driver ascom do lustrzanki. Może być tak, że program guidujący natywnie współpracuje z lustrzanką więc nie potrzebowałbyś tego ascom'a. Połącz, potestuj i napisz jak Ci to działało, sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.