Skocz do zawartości

NGC 2359 - Hełm Thora


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Semeno napisał:

Dawno już tu Hełmu nie było...

Dokładnie - szukałem tu na forum jakiegoś punktu odniesienia i rzeczywiście to niezbyt często fotografowany obiekt.

Dawaj też swoją wersję na forum.

 

2 godziny temu, Marvaz napisał:

Bardzo ladnie ogarnales temat.

Wyrownaj tlo i bedzie cacy :)

 

Jeśli masz na myśli ten czerwony odcień tła po prawej i to po lewej powyżej głównego obiektu to tam tak w tle siedzi. Zostawiłem to celowo. Niestety o wiele za mało materiału żeby to wyciągać na siłę z tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, simarik said:

Dokładnie - szukałem tu na forum jakiegoś punktu odniesienia i rzeczywiście to niezbyt często fotografowany obiekt.

Dawaj też swoją wersję na forum.

 

Jeśli masz na myśli ten czerwony odcień tła po prawej i to po lewej powyżej głównego obiektu to tam tak w tle siedzi. Zostawiłem to celowo. Niestety o wiele za mało materiału żeby to wyciągać na siłę z tła.

 

Rozumiem :)

Nie jestem obeznany z tym obiektem stad przypuszczenie ,ze jest cos do poprawy.

Oddaje honor :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie dobrze przypominam, to już kolejna bardzo dobra fota z Asi 533. Jakby było tego mało, to podobno już wyszło mono i przeczuwam, że ta kamera namiesza mocno w temacie. Piękne jest to, że ona ma  kwadratową matrycę jak w Hasselbladzie :) Ja bym nie musiał przestawiać się w trakcie przeskoku na inny obiekt z pion/poziom i odwrotnie, co u mnie jest trochę skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosmit napisał:

O ile sobie dobrze przypominam, to już kolejna bardzo dobra fota z Asi 533. Jakby było tego mało, to podobno już wyszło mono i przeczuwam, że ta kamera namiesza mocno w temacie. Piękne jest to, że ona ma  kwadratową matrycę jak w Hasselbladzie :) Ja bym nie musiał przestawiać się w trakcie przeskoku na inny obiekt z pion/poziom i odwrotnie, co u mnie jest trochę skomplikowane.

Ta kamerka jako moja pierwsza astrokamera dała mi wiele satysfakcji i pokazała nowe możliwości. Nawet przez chwilę nie żałowałem tego zakupu, choć na szali była jeszcze Asi294. Po przesiadce z Canona kwadratowy sensor tej kamery początkowo wydawał się "dziwny", ale szybko przekonałem się o jego zaletach przy kadrowaniu i obróbce materiału (kwadratowy obrazek fajnie wypełnia w programach graficznych dostępną przestrzeń roboczą dzieląc ją na zdjęcie i okna narzędzi).

Jak już wspomniałem tym zdjęciem żegnam się z tą kamerą. Przeskoczyłem na większą - czas pokaże czy była to dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.