Skocz do zawartości

Projektor HD


Rekomendowane odpowiedzi

do 1000zł to polecam projektor Ania , co prawda ciężko już z "filmami" na niego ale w tej kwocie będzie jak znalazł  :D 

 

Serio - chcesz 4k za 1000zł ? zapomnij ... no chyba że na własne życzenie chcesz stracić wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest MINIMUM :

 

https://www.x-kom.pl/p/497265-projektor-benq-tk800m-dlp-4k-hdr.html

 

Optymalnie :

 

https://www.x-kom.pl/p/532405-projektor-epson-eh-tw7000-4k-3lcd.html

 

Róznica jest spora - tańszy to DLP, czyli z kołem filtrowym i matrycą DMD co może powodować problemy ale daje lepszą czerń,  3LCD dają lepsze kolory i są jaśniejsze ale czerń jest gorsza.

 

Osobiście mam Epsona i mogę powiedzieć że na prawdę robi robotę w 2D i 3D - oglądam na skośie na poddaszu z ok 3m.

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to :

 

Coś na co nie będziesz już klnąć ale czasem pizdniesz w to ręką ze złości:

 

https://www.x-kom.pl/p/525996-projektor-acer-h6531bd-dlp.html

 

 

Coś z czego będziesz zadowolony i co będziesz szanować i głaskać :hysterical:

https://www.x-kom.pl/p/596660-projektor-epson-eh-tw750-3lcd.html

 

 

I tak samo ... pierwsze DLP, drugie 3LCD.

 

Dlaczego tak ?  Epson to klasa jeśli chodzi o projektory tak samo jak Benq choć do tego drugiego nie mam zaufania.  Przewinęły mi się przez ręce różne firmy od Viewsoniców po Viviteki Optomy i inne ..

Epsona wybrałem dlatego że jest praktycznie bezawaryjny, lampy za śmieszne pieniądze- brak kół filtorwych, padających DMD i oczywiście czyszczenia tego cholerstwa które nie raz robiłem innym a jest to droga przez mękę i .... sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, by to miało sens musisz zwiększyć budżet do ok 2.800 - 3.200 zł.

Wtedy możesz zerknąć na:

EPSON ET-HW 5300 - stara konstrukcja, ale jara. ;-)

EPSON ET-HW 5400 lub ET-HW 5350 - nieco nowsze, ale też już trochę są na rynku.

Wszystkie ww. to konstrukcje w technologii 3LCD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moja wiedza na temat współczesnych projektorów jest skąpa, więc pytam - czy to ma w ogóle jakiś kontrast? Bo za 6 koła można już kupić naprawdę duży telewizor 4K.

Kuba  - projektor to wspaniała rzecz ... jak raz zakosztujesz ogromnego ekranu - to nie wrócisz do TV w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Używam tylko projektora od nastu lat !

Oczywista oczywistość ... cena ....boli ...za dobry sprzęt *(wcześniej koledzy wspominali o relacji cena jakość - niestety i tu jest pewna zależność - ale nie popadam bym w extremis )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Naski napisał:

Kuba  - projektor to wspaniała rzecz ... jak raz zakosztujesz ogromnego ekranu - to nie wrócisz do TV w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Używam tylko projektora od nastu lat !

Oczywista oczywistość ... cena ....boli ...za dobry sprzęt *(wcześniej koledzy wspominali o relacji cena jakość - niestety i tu jest pewna zależność - ale nie popadam bym w extremis )

mam w sypialni na ścianie 65 cali OLED, nie narzekam :)

ale ciekawi mnie jak takie 150 cali wygląda, choć nie spodziewał bym i sie zbyt wiele nawet od sprzętu za kilkanaście tysi

 

bardzo fajnie wygląda projektor laserowy xiaomi, takli ustawiany pod ekranem

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Zgadzam się że projektor to jest to. Miałem do czynienia z wersjami full hd i 1600x1200, oba DLP. Moim zdaniem nie ma jakieś przepaści. Ale jak człowiek odpala Terminatora 2 na 200 calach bo tak jakby oglądał pierwszy raz ten film. I tak jest z każdym innym, no może poza Klanem. Co do kontrastu to właśnie jest ciekawa sprawa bo jasne sceny są mniej kontrastowe, a ciemniejsze to smoła, taki nieudolny analog HDR. Jak komuś to przeszkadza wystarczy pomalować ściany i sufit na czarno, teściowej na pewno się spodoba.

 

1 godzinę temu, kubaman napisał:

mam w sypialni na ścianie 65 cali OLED, nie narzekam :)

ale ciekawi mnie jak takie 150 cali wygląda, choć nie spodziewał bym i sie zbyt wiele nawet od sprzętu za kilkanaście tysi

 

I tu się mylisz ( przynajmniej mam nadzieję :P ), bo wrażenia są kompletnie inne i szybko nie powstanie TV mogący wielkością konkurować z projektorem, mam tu na myśli min 150 cal przekątnej. Poniżej nie warto bawić się w projektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może jako posiadacz i rozeznany w rynku RTV napisze że OLED 65 cali kosztuje MAJĄTEK (od 9000zł dobre modele) ... oczywiście mowa o prawdziwym OLEDzie a nie QLEDzie bo toto tylko z nazwy jest lepsze. 

Projektor ? Jeśli puścicie sobie film na jakimkolwiek mowa tu o jakimś powyżej 2000zł to już nigdy nie wrócicie do oglądania swoich ulubionych produkcji na TV bo moim zdaniem posiadając takie coś w domu to bezczeszczenie video :D tak ...  nie wspomnę już o 3D które miażdzy jak w kinie. Epsony mają to do siebie że technologia 3D współpracuje z okularami do TV samsunga więc jak ktoś posiada albo nie (OLX po 50zł) to może sobie zrobić swoje prywatne kino a jak wiemy 3D w kinach już umarło. Wiadomo są zwolennicy 3D i przeciwnicy - mnie się bardzo fajnie ogląda te produkcje (zwłaszcza animacje które mają najlepsze efekty) i dobrze skalibrowany projektor "da CI kopa" czy to w 2D czy 3D. 

 

Gdzie oglądać ? no ktoś powie - nie mam miejsca warunków etc.  Powiem tak, ja oglądam na skosie na poddaszu (ściana ok 45stopni) i geometria projektora pięknie

wyrównuje obraz praktycznie bez strat. Nie mam tu fotki ale postaram się Wam zrobić jak to wygląda. 

Dodając do tego kino domowe to już bajka, ja i tak oglądam na dość dobrych budżetowych słuchawkach BT JBL E500BT (ok 400zł) i dźwięk rewela.

 

@Tayson ja bym brał tego Epsona ... nawet jak wymienisz w nim palnik to on starcza na 3000-4000h a ja oglądając na ECO nie widzę AŻ takiej różnicy więc ...

Najlepiej to jakby miał jakaś gwarancje więc popatrz co tam znalazłeś , jakieś 6 miesięcy starczy na znalezienie problemów. 

Lampe można wymienić samemu - to nie jest jakaś akrobatyka.

Ja posiadam EH-TW5650 który ma już prawie 4 lata i ma wypalone może 200h ;) Płaciłem ok 3500zł i było na prawdę warto !

 

Reasumując - projektor ? jak najbardziej. Jeśli ktoś nie lubi dużych obrazów (jak moja żona) bo narzeka że musi latać wzrokiem po całej ścianie :D to odradzam. Ale jak wspomniałęm - oglądanie na projektorze nie dorówna żadnemu telewizorowi no chyba że ktoś kupi sobie 120 cali ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.