Skocz do zawartości

M81 i M82


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Kolorystyka psuje mi odbiór.

A to się popisz :D

https://drive.google.com/file/d/1oHs_unvCnvdrYZ889sNj9tpKA3lObe-K/view?usp=sharing

 

Żeby było zabawniej - właśnie odkryłem, że strzeliłem też Ha :D

Naprawdę byłem styrany, jak odpalałem tę sesję, bo nie pamiętałem o tym.

 

A jeśli chodzi o kolory, to może jeszcze powalczę :)

Na razie nic lepszego nie urodziłem, ale może mu się z tematem po prostu przespać :)

Edytowane przez Patryk Sokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kapitan Cook napisał:

Gwiazdki marzenie jak na Newtona. Próbowałeś podłączać innych korektorów czy od razu tego kupiłeś ?

Przetestowałem jakiegoś dwuelementowego Astronomika, korektor od GSO i kupiłem tego.

Patrzyłem również na wyniki z Baadera MPCC i wynik jest taki jak powtarzam odkąd ujeżdżam Newtona - do F/4 jedynie czteroelementowe korektory, reszta to strata czasu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor składałem 3 razy. Niebieski mocno ucieka - chyba siadła ostrość podczas sesji. W końcu środek w miarę się zgrał ale rogi za to uciekają. Nie wiem czy podkładka 0,3mm nie będzie potrzebna. Może mniej.

Nie ciągnąłem mocno jak w poprzedniej wersji (tam chciałem zobaczyć co siedzi w ramionach galaktyk). 

@lagata1 podciągnąłem detale ale nie za mocno. Materiału jest trochę za mało.

5m81_fl_resize66.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, _Spirit_ napisał:

Kolor składałem 3 razy. Niebieski mocno ucieka - chyba siadła ostrość podczas sesji.

Na niebieskim było chyba jakiś zachmurzenie wysokie, bo miał najgorszy guiding i wzrosło FWHM.

47 minut temu, _Spirit_ napisał:

W końcu środek w miarę się zgrał ale rogi za to uciekają. Nie wiem czy podkładka 0,3mm nie będzie potrzebna.

Może mniej.

Eyup, to się zgadza. Jeszcze dogrywam sprzęt po zmianie pałąka (poprzedni się uginał i ugięcia robiły więcej, niż ten brak dystansu, więc nie szło tego dojrzeć)

47 minut temu, _Spirit_ napisał:

Nie ciągnąłem mocno jak w poprzedniej wersji (tam chciałem zobaczyć co siedzi w ramionach galaktyk). 

@lagata1 podciągnąłem detale ale nie za mocno. Materiału jest trochę za mało.

I to jest główny problem :)

Tak, jeszcze ze dwie nocki by się przydały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

A to się popisz :D

https://drive.google.com/file/d/1oHs_unvCnvdrYZ889sNj9tpKA3lObe-K/view?usp=sharing

 

Żeby było zabawniej - właśnie odkryłem, że strzeliłem też Ha :D

Naprawdę byłem styrany, jak odpalałem tę sesję, bo nie pamiętałem o tym.

 

A jeśli chodzi o kolory, to może jeszcze powalczę :)

Na razie nic lepszego nie urodziłem, ale może mu się z tematem po prostu przespać :)

Mi tak wyszło:

322902384_Action-RGBcolor.thumb.jpg.8570feac7eb5a0269f7db48b65ce8146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.