Skocz do zawartości

Akwizycja bardzo dużej ilości krótkich klatek


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Myślę sobie o spróbowaniu zrobienia planetarek w bardzo dużej skali (tak się mówi choć jest na odwrót). Na co dzień korzystam z SGP i NINA i o ile mi wiadomo to te programy kompletnie nie nadają się do robienia w bardzo dużym tempie takich synów. 

 

Doradźcie proszę jak to ogarnąć by uniknąć frustracji.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abo napisał:

Czy kamerkę do tego trzeba jakąś specjalną? Próbowałem (ale tak tylko włączyłem na chwilę bez zrozumienia) 2600 i klatka mimo że miała 0,1 s zapisywała się co ponad sekundę...

 

 

Kamerka nie musi być specjalna ale dysk SSD się przyda - jak trzeba przepchnąć 30MB ( albo więcej )co 0,1s  to przy zwykłym dysku robi się problem

 

Godzinę temu, kubaman napisał:

No wlaśnie to jest problem w NINA czy SGP..

 

FireCapture rozwiązuje wszystkie problemy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abo napisał:

Czy kamerkę do tego trzeba jakąś specjalną?

bardziej chodzi o rozdzielczość zdjęcia i liczbę bitów/piksel. Zapis kilkudziesięciu-kilkuset plików mających kilkadziesiąt MB trwa. Chodzi nie tylko o wydajność dysku, ale i o wydajność samego oprogramowania, zwłaszcza jeśli program robi zapisy synchronicznie z pobieraniem klatki, jednowątkowo, bez buforowania. Nawet jeśli kamera wydoli przez USB te 120klatek/s, to nie znaczy, że reszta da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba można ogarnąć robiąc ROI. Wtedy i transfer kamery rośnie i zapisywanie jest szybsze. Mając kamerę asi 183 mam 20mpx, a robiąc ROI 2500x2000 zostaje mi 5Mpx. Te obiekty są maleńkie.

 

To jest 4 razy lżejszy plik.

 

 

No info ma być nie kilkaset, bo tyle to ja normalnie składam z asi 2600, tylko powiedzmy 15 tysięcy.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lukasz83 napisał:

 

Kamerka nie musi być specjalna ale dysk SSD się przyda - jak trzeba przepchnąć 30MB ( albo więcej )co 0,1s  to przy zwykłym dysku robi się problem

 

 

FireCapture rozwiązuje wszystkie problemy :)

 

A jak się taki plik ser kalibruje darkami, flatami i biasami na potrzeby DSO ? Można w locie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rambro napisał:

 

A jak się taki plik ser kalibruje darkami, flatami i biasami na potrzeby DSO ? Można w locie ?.

 

Tak, można - jak to ująłeś - w locie :)

SiriL sobie z tym świetnie radzi, zresztą AutoStakkert też. Ale SiriL daje lepsze możliwości kontroli nad stackowaniem

 

Oczywiście cały czas mówimy o DS-ach

W przypadku planet nic lepszego niż AutoStakkert na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz83 napisał:

FireCapture rozwiązuje wszystkie problemy :)

Poza, oczywiście, problemem z samym FireCapture :P

 

Program jest super jak działa, ale niestety jakiś czas temu przestał mi działać na kompie stacjonarnym (po włączeniu i wykryciu kamery jest po prostu biały ekran), a ostatnio to samo się zrobiło na laptopie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.