Skocz do zawartości

Białe noce - jak żyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Niechybnie i wielkimi krokami zbliżają się do nas białe noce. W zwiazku z tym mam pytanie do kolegów i koleżanek z większym doświadczeniem - jak żyć? Czy są na to jakieś sposoby (filtry, techniki obrazowania) które pozwolą na zebranie jakiegokolwiek sensownego materiału? Może jakiś określony typ obiektów, który dobrze daje się zbierać o tej porze roku? Czy pozostaje tylko obróbka zebranego wcześniej materiału i spanie w nocy (czego wolałbym uniknąć :D).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromada też była robiona w NB?

A w jakich godzinach zbierałeś materiał względem wysokości słońca pod horyzontem? I czy warto w takim przypadku wyjeżdżać pod ciemne niebo skoro materiał nie jest zbierany podczas nocy astronomicznej? Swoją przygodę z (powiedzmy) narrow bandem dopiero zaczynam od dslr mod + L-eXtreme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtasSP320 napisał:

Gromada też była robiona w NB?

A w jakich godzinach zbierałeś materiał względem wysokości słońca pod horyzontem? I czy warto w takim przypadku wyjeżdżać pod ciemne niebo skoro materiał nie jest zbierany podczas nocy astronomicznej? Swoją przygodę z (powiedzmy) narrow bandem dopiero zaczynam od dslr mod + L-eXtreme.

To są akurat przykłady LRGB i jedno HaOIII + LRGB.Zbierałem tak od 23 do 2.00

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego czy to północ czy południe Polski. U mnie w najkrósze noce czerwcowe jest niebieskie niebo i ze 2 magnitudo. Jak jest w miarę ciemno to można jaśniejsze obiekty typu gromady otwarte i kuliste. A poza tym jak Tuvoc pisał, mozna skupic się bardziej na US, z samymi DSami to by człowiek dawno hobby rzucił ;) .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Jest opcja przypomnienia sobie, że ma się żonę/dziewczynę/kochankę :Boink:

Ewentualnie właśnie wtedy można zauważyć, że kobita odeszła już jakiś czas temu. :)

Tak jak pisze @gryf188, południe Polski daje radę, więc podczas wypadu w góry można focić. 

Pierwszy z brzegu przykład z czerwca ubr.1882115296_wieszakv2.thumb.jpg.25972de937feba82283900573684757a.jpg 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Charon_X napisał:

Wiele zależy od tego czy to północ czy południe Polski

Niestety północ. Ostatnią noc, kiedy słońce schodzi poniżej 18° (na ok 30 min) mam 14 maja i tak do 30 lipca kiedy znów mam ok pól godziny nocy astronomicznej).

 

A żona to się akurat przypomina przy każdym nocnym wyjeździe. Choć z drugiej strony, raz z takiej sesji w Borach Tucholskich wróciłem z porożem więc sam niewiem...  może jednk lepiej zostać w domu?

20220311_171240.jpg

Edytowane przez WojtasSP320
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akurat sfinalizowałem wyczekany mocno zakup kamery. No i sobie patrzę jak ładnie się prezentuje. Dzisiaj spróbuje chociaż ją przewietrzyć:) 2,5 roku zbierałem i czekałem i akurat zakup trafił się w maju. Trudno mam nadzieje ze wytrzymam:)

C7CBAC60-FA58-4AB0-8884-DAA996A7DD50.thumb.jpeg.3472d6eb34d5095f483459967d7a7b10.jpeg

Edytowane przez radoslawo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.