Skocz do zawartości

Rozmówki Wulkanu z Drogą Mleczną


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Niemniej jestem zadowolony z tego zdjęcia.

 

Gratki za niebo, ale rendering "ziemi" w takich kompozycjach nigdy mnie nie przekonuje. Słońce o zachodzie? ;)

W takich złożeniach chyba jednak wolałbym oglądać ziemię w naturalnych nocnych szarościach. Ale cóż, wiem - taki kolorowy unreal kusi. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

Gratki za niebo, ale rendering "ziemi" w takich kompozycjach nigdy mnie nie przekonuje. Słońce o zachodzie?

Dzięki,

proszę wytłumacz o czym piszesz dokładnie ? Co masz na myśli "rendering" ziemi? rzeczony powstał ze zdjęć, które nie były nawet bardzo wyciągnięte - nic poza tym ?

Również nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "Słońce o zachodzie" - jeśli Ci chodzi o pojaśnienie w prawym dolnym rogu to nie Słońce - zdjęcie było robione w maju więc taki łuk drogi mlecznej jest raczej późno - zdjęcie było robione ok 2.20 w nocy, a pojaśnienie to LP od część turystycznej Teneryfy (Los Cristianos, Adeje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

 

Gratki za niebo, ale rendering "ziemi" w takich kompozycjach nigdy mnie nie przekonuje. Słońce o zachodzie? ;)

W takich złożeniach chyba jednak wolałbym oglądać ziemię w naturalnych nocnych szarościach. Ale cóż, wiem - taki kolorowy unreal kusi. :)

 

To nie zachód tylko łuna LP

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

proszę wytłumacz o czym piszesz dokładnie ? Co masz na myśli "rendering" ziemi?

 

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Również nie rozumiem co masz na myśli mówiąc "Słońce o zachodzie"

 

Śpieszę z wyjaśnieniem. Chodzi mi o obróbkę kolorów "ziemskiej" części tego kadru. I oczywiście wiem, że to nie zachód Słońca przecież, ale wygląda jak zachód Słońca. Rozumiem, że to LP oświetla ziemię, niemniej w tego typu kompozycjach nigdy nie przekonuje mnie kolorowa ziemia w ciemną noc. Wolałbym chyba ziemię w odcieniach szarości. Ale to wyłącznie moje subiektywne estetyczne odczucia.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ?

 

16 minut temu, isset napisał:

Widzę, że jesteś wierny Teneryfie

eee, nie ? Pierwszy raz byłem na Teneryfie tak długo (2 tyg), jestem wierny LaPalmie, która ma nieporównywalnie lepsze niebo niż na Teneryfie ?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał:

Mimo, że jest ciut przeostrzone, ma ciut przepalone centrum Drogi Mlecznej i nieco "wycięty" horyzont

Dzięki za opinię, na swoją obronę powiem, że nie dotykałem niczego co ma cokolwiek wspólnego z podostrzaniem, może to wynika z jasnych punktowych gwiazd - ciężko powiedzieć. 

Aż sprawdziłem jaki jest poziom sygnałów w centrum - od 226 do 254 (różne kanały w skali 8 bit) więc faktycznie trochę za wysoko i blisko przepalenia - zwrócę na to uwagę w przyszłości - dzięki.

pisząc "wycięty" masz na myśli, że za bardzo odcina się od nieba? - będę zwracał na to większą uwagę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pav1007 napisał:

pisząc "wycięty" masz na myśli, że za bardzo odcina się od nieba?

Właśnie to miałem na myśli, Pawle. A przy okazji zgadzam się co do oceny jakości nieba na Teneryfie. Miałem okazję tam być kilka lat temu i też kręciłem się wokół masywu Teide. Zaskoczyła mnie skala LP - ta wyspa jest zdecydowanie przereklamowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.