Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2023 o 21:05, Darek_B napisał(a):

Ale po co, od zawsze lądowały w archiwum w celach np. porównawczych czy też dla historii przedmiotu.

Tylko poprzednio były w innym katalogu z archiwum i nie przeszkadzały. Teraz szukając w markecie np. "guider" mam trzy strony wyników, z czego tylko trzy ogłoszenia aktywne, w tym jedno "kupię". Żeby jeszcze aktywne były tylko "od góry", ale tak nie jest - mam jedno z ogłoszeń po kilku niekatywnych, więc dla pewności trzeba przeglądnąć wszystkie strony i sprawdzać, czy gdzieś się nie zaplątało aktywne ogłoszenie. Nie można zrobić osobnego katalogu dla wygaśniętych ogłoszeń jak było poprzednio? Jak ktoś chce poszukać w archiwum, to sprawdzi w archiwum. Chyba, że gdzieś jest opcja "wyświetlaj tylko aktywne" której nie widzę?

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Krzysztof z Bagien w przypadku starej, forumowej giełdy była możliwość ustawienia z poziomu silnika forum pewnego limitu postów. 

W tym momencie takiej opcji nie ma (ogłoszenia musiałyby być weryfikowane ręcznie),  a @Adam_Jesion, który wdrożył market jako zupełnie nowy byt, nie określił jakie zasady miałyby tam funkcjonować i jak je egzekwować. Oznaczyłem Adama, bo może warto się nad tym zastanowić.

 

P.S. Ogłoszenie, które podlinkowałeś zostało ukryte. @Hans zgłosił wątpliwości odnośnie autentyczności ogłoszenia. Zapytałem @Gość na chwilę, który poszukuje dokładnie tego modelu, czy nie dostał oferty i okazało się, że dostał na ten sam sprzęt z innego konta, które podejrzewałem o bycie multikontem (obydwa na amerykańskich IP).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ograniczenia dostępności dla użytkowników z małą ilością postów miała na celu ograniczenie zjawiska "handlowania" sprzętem. Powołując nową giełdę do życia miałem na myśli coś wręcz przeciwnego - stworzyć źródło informacji o całym dostępnym sprzęcie, nie ograniczając celu typowo merkantylnego, a nawet celowe wspieranie tego zjawiska (zarabiacie na sprzedaży, więc oferta się powiększa, wszyscy korzystają). Oczywiście nie dotyczy to scamów, czy innych nadużyć. Z tym trzeba walczyć.

Oczywiście jestem otwarty na zamiany zasad (pod warunkiem, że system na to pozwala). Z drugiej strony, może właśnie wasza czujność i zdecydowanie moderatorów będzie wystarczającym filtrem na nieuczciwych handlowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam_Jesion napisał(a):

Oczywiście jestem otwarty na zamiany zasad

To korzystając z okazji proponuję większą ilość odnowień, po dwóch trzeba pisać identyczne ogłoszenie bo stare jest zabetonowane na amen.

 

25 minut temu, Adam_Jesion napisał(a):

może właśnie wasza czujność i zdecydowanie moderatorów będzie wystarczającym filtrem

Obawiam się że będziemy wtedy blokować więcej ogłoszeń niekoniecznie umieszczonych w złej wierze. Jeśli dałoby przywrócić limity postów dla giełdy byłoby najlepiej. Nawet 5 czy 10 będzie jakąś formą przesiewu.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Darek_B napisał(a):

Obawiam się że będziemy wtedy blokować więcej ogłoszeń niekoniecznie umieszczonych w złej wierze. Jeśli dałoby przywrócić limity postów dla giełdy byłoby najlepiej. Nawet 5 czy 10 będzie jakąś formą przesiewu.


Ale wtedy zabijamy ideę handlowego charakteru giełdy. Swoją drogą - muszę pomyśleć, jaki % transakcji na giełdzie wykonywany jest przez osoby, które nie piszą na forum. Po głębszym zastanowieniu pomysł wiązania głębokiego giełdy z forum podoba mi się jeszcze mniej. Po coś ją rozdzielałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że jest opcja oznaczenia ogłoszenia jako zrealizowane, ale wymaga to podania nazwy użytkownika, któremu się daną rzecz sprzedało. Ale jeśli nie chcę podawać tej informacji (bo i nie widzę powodu), albo kupujący sobie nie życzy, żeby o fakcie zakupu informować świat, to muszę ogłoszenie po prostu zamknąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.02.2024 o 10:02, Darek_B napisał(a):

To korzystając z okazji proponuję większą ilość odnowień, po dwóch trzeba pisać identyczne ogłoszenie bo stare jest zabetonowane na amen.

 

W dniu 29.02.2024 o 15:34, dobrychemik napisał(a):

 

Popieram. Obecny mechanizm jest denerwujący.

 

W dniu 29.02.2024 o 16:13, Krzysztof z Bagien napisał(a):

No jeszcze można by wydłużyć czas trwania ogłoszenia, dwa tygodnie to w sumie mało. 

 

@Darek_B zwrócił mi na to dzisiaj na privie uwagę. Nie widzę powodu, żeby tego nie rozszerzyć ;) 

Dorzuciłem ogłoszenie 28-dniowe i wszystkie opcje odnawialne 4 razy.  Jak na obrazku poniżej.

 

Edit: Widzę, że pakiet 28-dniowy nie jest (jeszcze) dostępny z poziomu tworzenia ogłoszenia. Jeśli to nie "wskoczy" w najbliższych dniach, będę się martwił :g:

 

Market.png

  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.