Skocz do zawartości

Osobliwe NGC4631 & NGC4656 w Psach Gończych - mono


diver

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Ale fajne. Choć ja dodalbym jednak odrobinkę szumu.

Spróbuj mniej inwazyjnie podejść do BXT i pokaż jeszcze raz...

 

Też uważam, że to mocno przeterminowane. Patrze i jest to na tyle wpadające w oko tzn  do tego stopnia, ze mniejsze struktury/detale  poszły w cos nowego :g:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diver napisał(a):

...

W kadrze widocznych jest sporo dość jasnych "pypci" galaktycznych, których nie ma w katalogu PGC, więc PIX mi ich nie opisał. Już chciałem... ale w końcu darowałem sobie żmudną pracę ich identyfikowania i ręcznego opisywania. ;)
...

 

Fota świetna, więc zrobiłem to za Ciebie, dodając trochę tych mniejszych "pypci" z bazy SIMBAD. Opis w jaśniejszej tonacji dla odróżnienia od bazy PGC, a linki do danych nt. tych galaktyk niżej.

 

NGC4631_3720_2790_Annotated_2000_1500_jur.thumb.jpg.a6c2bc623afb1998f5660c886f6320d0.jpg

 

 

NGP9 F268-1881774

 

NGP9 F268-1946822

 

NGP9 F268-1949121

 

NGP9 F268-1999330

 

NGP9 F268-1997950

 

NGP9 F268-1997475

 

NGP9 F268-1993010

 

ECO 11410

 

NGP9 F268-1992762

 

NGP9 F268-1993072

 

NGP9 F268-2024645

 

AGC 728273

 

NGP9 F268-2020614

 

 

     Korzystając z Aladin-Lite robi się to w miarę szybko, bo jest wejście bezpośrednio z wizualizacji nieba on-line do bazy danych (wspominałem już o tym).

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Spróbuj mniej inwazyjnie podejść do BXT i pokaż jeszcze raz...

 

8 godzin temu, MaPa napisał(a):

Też uważam, że to mocno przeterminowane. Patrze i jest to na tyle wpadające w oko tzn  do tego stopnia, ze mniejsze struktury/detale  poszły w cos nowego

 

Macie rację, w pogoni za szczegółem odrobinę mnie poniosło... ;)

Na prośbę kolegi @Robson_g przedstawiam łagodniejszą wersję: mniej BXT i mniej odszumiania.

 

NGC4631_3720_2790_2_2000_1500.thumb.jpg.9e5cb0b6e1805ab916ee0a4d7d9429dc.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, diver napisał(a):

przedstawiam łagodniejszą wersję: mniej BXT i mniej odszumiania.

A mógłbyś wrzucić wersję "klasyczną", to znaczy zrobioną bez żadnych nowoczesnych metod popraw-AI-nia obrazka? Bo nawet ta mniej przekombinowana wersja wygląda, jakby było przy niej mega-dłubane. Detal w galaktykach jest nadal bardziej szczegółowy niż najmniejsze gwiazdy, a te wszystkie nieco jaśniejsze paciaje w tle sprawiają raczej wrażenie plam po odszumianiu czy usuwaniu gradientu, a nie jakichkolwiek IFN-ów, czy innych pyło-mgławico-ciemnic. A, no i spajki od pająka wciąż mają takie drobne kropeczki i kreseczki - tego też nie powinno być, zdaje się... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diver napisał(a):

A mnie się te spajki wyjątkowo spodobały! ;)

 

to niestety pokłosie BXT. Miałem to samo na materiale z RC i ze zdalnego obserwatorium. Nawet najdelikatniejsze ruszenie materiału przez BXT powodowało wykropkowanie spajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OnlyAfc napisał(a):

to niestety pokłosie BXT. Miałem to samo na materiale z RC i ze zdalnego obserwatorium. Nawet najdelikatniejsze ruszenie materiału przez BXT powodowało wykropkowanie spajków.

 

Dokładnie tak. Można próbować obrabiać osobno gwiazdy i nie-gwiazdy. Ale tutaj poszedłem po całości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.