Skocz do zawartości

Rho Ophiuchi w noc po zlocie


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tex88 napisał(a):

Szkoda że jednak nie podszedłem na zlocie. Planowałem zostać dzień dłużej ze względu na pogodę, ale samemu było mi trochę nieswojo siedzieć gdzieś z wilkami i niedźwiedziami :icon_smile:


No jakoś nie mieliśmy okazji podać sobie ręki, a mi też się coś kojarzyło, że planujesz zostać. Następnym razem Cię znajdę. :D

Edytowane przez JKbooo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tayson napisał(a):

Ładnie.

Spajki z Samiego ala Tak :) 


Chyba wolałbym bez tych spajków, ale miałem tylko jedną krótką nockę, więc nie było wyboru. Pełna dziura i do przodu. :D Widzę natomiast, że da się to sensownie złapać z Polski, więc jak będzie okazja to trzeba będzie zawiesić samyanga na jakimś goto, trzeźwo to wykadrować i zebrać znacznie więcej materiału.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bentoq napisał(a):

Ale fajną sztukę masz tego Samyanga, gwiazdy super w całym kadrze na pełnej dziurze i pełnej klatce, pozazdrościć :)

Zdjęcie też fajne!


Nieee to nie tak niestety. BXT mi skorygował gwiazdki. Na f/2.0 na pełnej klatce rozjazd jest zdecydowanie widoczny, choć jak dla mnie akceptowalny.

Edit. Dużych gwiazdek nie wyłapał jako gwiazd (prawdopodobnie przez ich specyficzny wygląd), więc po nich poznasz jak to wyglądało przed korekcją.

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne.

Dwa razy tam celowałem z Wałcza, ale poległem, przez gradienty i takie tam inne. 

Ja muszę mieć podobny kadr, dobrze wykonany. Nie spocznę. Najwyższej pojadę w Bieszczady, ale muszę, bo się uduszę. Może mi się wydaje, ale to jest przynajmniej dla mnie obiekt dla zupełnego spełnienia się w tym hobby. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych RHO z Polski jaką widziałem, gratuluję :)

 

W tym miejscu obserwacyjnym byłem w kwietniu, niestety tylko w ciągu dnia. Na tablicy przy parkingu jest podany adres email, niby trzeba się do nich zgłosić wcześniej ale trochę Cię słabo potraktowali.. typowo "nasze" podejście, zróbmy miejsce do obserwacji nieba, a potem wyganiajmy stąd ludzi jeśli się wcześniej nie zgłosili.. no ręce i nogi opadają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Astrobonq napisał(a):

W tym miejscu obserwacyjnym byłem w kwietniu, niestety tylko w ciągu dnia. Na tablicy przy parkingu jest podany adres email, niby trzeba się do nich zgłosić wcześniej ale trochę Cię słabo potraktowali.. typowo "nasze" podejście, zróbmy miejsce do obserwacji nieba, a potem wyganiajmy stąd ludzi jeśli się wcześniej nie zgłosili.. no ręce i nogi opadają.

 

Zanim stamtąd się zawinąłem jeszcze specjalnie się przyjrzałem co jest napisane na tablicach. Było miejsce spotkań obserwacyjnych, był adres email i było info, że projekt zrealizowany we współpracy z kimś tam. Parking jest publiczny, a ten chłopek nie mógł mnie stamtąd wygonić, natomiast on miał pozwolenie na obserwacje poza szlakiem, a ja nie. Wiedział też, że tam będę, a jednocześnie mu wadziłem, więc w tej sytuacji to było proszenie się o kłopoty w moim przypadku. :)

 

Realizowanie pozwoleń na obserwacje w biesach dla takich przygodnych astrofotografów jak ja to jakiś nieśmieszny żart, szczególnie, że niekiedy decyzja o wyjeździe zapada dzień przed wyjazdem, ze względu na pogodę. Pozwolenie dodatkowo trzeba mieć na konkretne miejsce w konkretny dzień... Zastanawiam się czy są tu forumowicze, którzy się w to bawili. Mi się ciśnienie podnosi za każdym razem jak o tym myślę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Astrobonq napisał(a):

Miałeś pecha, że na nich trafiłeś. Ja się strasznie napaliłem na tę miejscówkę, więc przy najbliższej okazji będę próbował się do nich zgłosić. Bez tego, jak widać, może być różnie..

 

Z tego co wiem oni organizują tam obserwacje każdej czystej nocy. Ja spotkałem tylko organizatora eventu, a zgłosić się lepiej do BdPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.