Skocz do zawartości

Ciemne pyły w Corona Australis


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO jedno z najlepszych zdjęć wrzuconych w tym roku. Przepiękny, dynamiczny kadr z zacną głębią i pięknie "grające" barwy. Wygląda jak kadr z jakiegoś filmu SF.

Wychodzi na to, że kupno teleskopu do astrofoto to jedno, trzeba go jeszcze gdzie mieć po zakupie wywieść... najlepiej na stałe. :-)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite! Dobre niebo robi gigantyczną różnicę w fotografowaniu obłoków molekularnych.

 

Jeżeli pozwolisz- jedna uwaga. Na zdjęciu jest szum chromatyczny (chroma noise) może nieco większy niż powinien być.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa! To bardzo budujące i motywujące :)

 

22 minuty temu, Herbert West napisał(a):

Jeżeli pozwolisz- jedna uwaga. Na zdjęciu jest szum chromatyczny (chroma noise) może nieco większy niż powinien być.

Dziękuję za tę uwagę! Oczywiście, że pozwalam, a wręcz zachęcam do krytyki!

 

Choć zdania na temat szumu są podzielone ;)

 

2 godziny temu, .zombi. napisał(a):

Piękna fotka, super szum !

 

Godzinę temu, dziki napisał(a):

d pełnej ekstazy dzieli mnie tylko dość zauważalny szum :)

 

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Przepiękny kadr i jego wykonanie, a w samym centrum obiekt Herbiga-Haro jeśli mnie pamięć nie myli.

Nie myli Cię pamięć. Tych obiektów jest tam kilkanaście i wiele z nich jest widocznych na moim zdjęciu (link). Dziękuję za ten komentarz! Dobrze jest się czegoś nowego nauczyć :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tayson napisał(a):

W sensie ze ładnie, czy za duży? 

@Tayson A Ty jak uważasz? Ja odebrałem uwagę @.zombi. jako pochwalenie sposobu, w jaki podszedłem do szumu, ale to autor musiałby się wypowiedzieć, by doprecyzować. Być może od tych wszystkich pochwał popadłem w hurraoptymizm :D

 

Zdjęcie prawie nie było odszumiane. Tylko odrobinę za pomocą camera raw pod koniec obróbki. Efekt zbyt mocnego odszumiania nie podobał mi się. Zdjęcie traciło na detalu, a tego nie chciałem. Color noise reduction (chyba o to chodziło @Herbert West z chromatycznym szumem) również minimalny.

 

Muszę wypróbować darmowy okres na NoiseXTerminator i zobaczyć czy warto.

Być może zbyt duży szum kolorowy jest spowodowany użyciem GHS. Jakich używacie mode? Ja zawsze ustawiam colour, a do tego colour blend na 0,4 - 0,5. Dodatkowo później podnoszę saturację. Przeważnie osobno gwiazdom i mgławicom.

 

W zasadzie podoba mi się ten szum tak jak jest, ale może podejdę do tego kiedyś jeszcze raz.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.