Skocz do zawartości

M8 - włókniste serce Laguny w SHO


diver

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, MaPa napisał(a):

zaraza się rozszerza :D :D 

 

:) Taa, miałem chwile wahania, czy sięgnąć po ten "łatwy" materiał. Bałem się, że wpadnę w te sidła i tam już zostanę. ;)

Ja (też) w pewien sposób uważam, że zakup (bo tak to należy nazwać) materiału jest mniej honornym sposobem na wyprodukowanie fotki, niż na wstępie samodzielne zebranie materiału. Zbieranie dobrego materiału jest też swojego rodzaju sztuką i wymaga pewnego warsztatu. Obawiam się jednak, że fotki wrzucone na forum mało kto ocenia przez pryzmat trudu zbierania. Raczej oceniany jest po prostu finalny produkt, czyli obrazek.

Generalnie nie chciałem "kupować" materiałów, ale ostatnia sytuacja pogodowa i brak własnych materiałów, niemożność dokończenia zbierania rozpoczętych trochę mnie dobiła. Więc sięgnąłem jednak po materiał zebrany z dobrego nieba. Staram się wybierać obiekty, których u nas po prostu nie będę w stanie zebrać. I wykonuję sobie pracę w rodzaju "bawimy się materiałem".

Piszę to wszystko nie po to, żeby się jakoś tłumaczyć ze swojego "zdradzieckiego" postępowania. Piszę po to, żeby wyjaśnić motywy tej "zdrady" tak, jak tłumaczyłem je sobie sam. ;)

 

13 godzin temu, Antoni napisał(a):

A ile taka przyjemność kosztuje? 

 

Sądzę że rząd wielkości taniej, niż każdy materiał przywieziony np. z wycieczki do Namibii. ;) Ale tam płaci się za przyjemność samodzielnego zbierania. Ja byłem tej niewątpliwej przyjemności pozbawiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson_g napisał(a):

Coś nieprawdopodobnego!

 

Pierwszy raz w życiu miałem "w rękach" taki materiał. Trochę mnie onieśmielał, jednak usiłowałem coś z nim zrobić. ;)

 

1 minutę temu, Antoni napisał(a):

Nic to nie mówi czyli "tajna wojenna"ok.

 

Antoni, naprawdę chcesz dokładnie wiedzieć? Proszę bardzo: ten materiał kosztował mnie około 10 EUR.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartosz napisał(a):

Szok i niedowierzanie. 

W sumie tak.

Pewnie łatwo teraz przejść do dyskusji wiadomo jakiej...... Coś w stylu: po co spinać na górę skoro są zdjęcia a nawet panoramy live :) , po co łowić ryby bladym świtem.

Odpowiedź zawsze ta sama. Ilu wypowiadających się tyle będzie wariancji.

 

Tutaj przy tym podejściu i pewnym uproszczeniu można sobie zrobić ładne zdjęcie do druku na ścianę i przedstawiać: moja praca. To też  ok w sumie.

 

To co astrofotografia amatorska wymiera ? :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lukost napisał(a):

Nie widząc tytułu wątku długo drapałbym się po głowie i zastanawiał co oglądam. Ależ detal. 

 

Pobieżnie włączam wątek, patrzę na zdjęcie i cofam się do góry sprawdzić tytuł bo coś mi się nie zgrywą informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, diver napisał(a):

 

Antoni, naprawdę chcesz dokładnie wiedzieć? Proszę bardzo: ten materiał kosztował mnie około 10 EUR.

 

Dzięki za informację i przepraszam za ciekawość.  Nie jest jakaś  kosmiczna, sprzęt i miejsce to marzenie nie jednego. Ja tam wolę jednak samemu się pomęczyć, nie spać w nocy aby uzbierać jakiś materiał i potem męczyć go obróbką, wiem, że jest mój co daje mi większą radość. Wiadomo wszystko jest tutaj ważne, sprzęt, miejsce w którym się zbiera fotony. Skupiam się na tym gdzie mieszkam i co mogę z tego miejsca wydobyć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaPa napisał(a):

To co astrofotografia amatorska wymiera ? :D

 

Ależ skąd, właśnie dziś mam okienko pogodowe z Księżycem i coś tam zbieram sobie z mojego nieba. Co nie znaczy, że nie obrabiam przy okazji materiału z Chile. ;)

 

12 godzin temu, Duser napisał(a):

To chyba w ramach jakiegoś pakietu promocyjnego.  Widziałem ceny na takich portalach i tanio raczej nie jest .

 

To nie promocja, tyle kosztuje pobranie zebranych już i skalibrowanych klatek w postaci "bundla" z archiwum. Materiały na życzenie (zamówienie) są oczywiście dużo droższe.

 

11 godzin temu, Antoni napisał(a):

Ja tam wolę jednak samemu się pomęczyć, nie spać w nocy aby uzbierać jakiś materiał i potem męczyć go obróbką

 

Ja też tak wolę, ale materiał najpierw trzeba mieć jak zebrać. Przecież to oczywiste.

 

3 godziny temu, Bartosz napisał(a):

Nadal jestem zwolennikiem fotek typu mój sprzęt i moje zdjęcie. Ale o tym już dyskutowaliśmy :)

 

Uwierz mi, że ja też. Co nie znaczy, że wolno mi sięgnąć czasem do materiału zebranego z dobrego nieba i sprzętem, którego z pewnością nigdy nie będę miał. :)

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.