Skocz do zawartości

Nielubiana gromada NGC 6940 w Lisku


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kriss2022 napisał(a):

Czepianie się tematu zastępczego. 

 

 

Tutaj Koledze @dobrychemikodpisał. Czyli jak mowilem i i pisałem wiele razy - znajomi. Reszta na bok.

 

Panowie dziękuję za uwagę, za pomoc, która mi udzieliliście. 

W takim przypadku nie będę brak udziału w dyskusjach więcej. 

 

Bawcie się dobrze. 

 

Bez obrazy. 

Proszę Cię przestań mącić tutaj.

Domagasz się pomocy i nauki a sam nic w tym kierunku nie robisz - każdy z nas SAM dochodził do tego co ma i umie a nie o każda głupotę pytał na forum, w dodatku nie próbując od siebie nic dołożyć. Piszesz _ masz schrzaniony cały offset - a nawet nie wiesz że Veloce jest katadioptrykiem. Piszesz - kwestia atmosfery - a nawet nie pokusisz się żeby sprawdzić gdzie jest obiekt. Ogarnij się i przestań wymagać od innych, zacznij wymagać od siebie. Każdy z długoletnich bywalców na AP pomagał i pomaga wszystkim, którzy się pytają - ale każdy jak widzi że osoba nie jest w stanie podstawowych rzeczy sobie wyszukać w necie albo sama wykonać jakikolwiek wysiłek - odpuszcza.

  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Proszę Cię przestań mącić tutaj.

Domagasz się pomocy i nauki a sam nic w tym kierunku nie robisz - każdy z nas SAM dochodził do tego co ma i umie a nie o każda głupotę pytał na forum, w dodatku nie próbując od siebie nic dołożyć. Piszesz _ masz schrzaniony cały offset - a nawet nie wiesz że Veloce jest katadioptrykiem. Piszesz - kwestia atmosfery - a nawet nie pokusisz się żeby sprawdzić gdzie jest obiekt. Ogarnij się i przestań wymagać od innych, zacznij wymagać od siebie. Każdy z długoletnich bywalców na AP pomagał i pomaga wszystkim, którzy się pytają - ale każdy jak widzi że osoba nie jest w stanie podstawowych rzeczy sobie wyszukać w necie albo sama wykonać jakikolwiek wysiłek - odpuszcza.

Dziękuję za wyjaśnienie. 

Skoro nic nie wiem to się nie będę udzielal. Dzięki.  

Jak Kogoś urazilem swoją osobą to Przepraszam. 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Domagasz się pomocy i nauki a sam nic w tym kierunku nie robisz - każdy z nas SAM dochodził do tego co ma i umie a nie o każda głupotę pytał na forum, w dodatku nie próbując od siebie nic dołożyć

Proszę tylko zajrzyj na grupę Wszystko o astronomii na fb. Zobaczysz czy nic nie wiem i czy przypadkiem nie poprawiam po Was sprzętu. Jeśli znajdziesz czas Zapraszam. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson_g napisał(a):

 

Żałuję, że zabrałem głos w tym wątku.

Zaczęło się wytykanie błędów itp. To niedobrze.

Na szczęście nikt nie jest Alfą i Omegą.

Każdy się czegoś uczy.

 

 

Spokojnie. Jak zakupiłem swój neq6 pro, wstawiłem zdjęcia mówili że to złom. Wczoraj zszedłem z prowadzeniem poniżej 0,5". Podobno kolimowac  RC się nie da bez sprzętu. Skolimowalem z kartą papieru i ekranem lcd. Kryje pełna klatkę.

Ludzie problem  mają z  ustawieniem  newtona - ja robię to  sprzetu w 15minut.

 

Ale spokojnie. Nie znam się. I niech tak zostanie. 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

Skolimowalem z kartą papieru i ekranem lcd. Kryje pełna klatkę.

Chciałbym to zobaczyć.. możesz pokazać jedna klatkę na gwiazdy z tego RCka z pełna klatką?

W jednym z postów napisałeś : Ale podobno RC 6 da się skolimowac na okolo 80%. Mi się udało na 96%. Dziala w pełni z matryca aps-c. Więc jednak sie da sprzętem za 50zl.

Wiec jak to jest : z FF czy APS-C?

Aż sie boję zapytać co to znaczy : skolimowałem na 96%

 

 

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie dyskutować dłużej bo znowu skończy się fochem i usuwaniem konta. 


A zdjęcie faktycznie jest bez szału. I jak zawsze zwyczajowa grupka liże się po jajkach, bezkrytycznie. Jakby świeżak wrzucił podobną fotkę to byście go zjechali. I właśnie dlatego to forum umiera, ludzie przenoszą się nawet na takie dziadostwo jak facebook. 

Każdy z wyjadaczy doszedł do wszystkiego sam... Gratuluje skromności, jak zwykle. Może i doszliście, kilka lat temu, kiedy sprzęt był mniej osiągalny, kiedy nie było tylu chętnych. Ale podzielić się wiedzą... nie ma szans, chyba że jesteś w "wewnętrznym kręgu z Rodos". To jak traktujecie młodszych stażem, pokazuje jakimi ludźmi tak naprawdę jesteście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, drugi raz mnie nie wywalisz. A gratuluje odwagi - anonimowy gościu. Boisz się ujawnić? Brawo! Typowe dla ludzi o wielkim sercu i jeszcze większym ego.

A co do fotki - wiem jakie ma wady i wiem dlaczego je ma. Napisałem. Ale to mało opisać...

 

 

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość na krócej napisał(a):

Ale podzielić się wiedzą... nie ma szans, chyba że jesteś w "wewnętrznym kręgu z Rodos". To jak traktujecie młodszych stażem, pokazuje jakimi ludźmi tak naprawdę jesteście. 

Ależ to co piszesz to totalna głupota i nieprawda.

Nie jestem w żadnym razie w kręgu Rodos, Maćka nigdy nie spotkałem, wiekowo inne pokolenie, ale jak miałem kilka razy problem z obróbką, to Maciek potrafił zadzwonić, wyjaśnić itd.

Krytykę, czy uwagi też przyjmuje. Ostatnio, jak oceniłem zdjęcie z ciemnymi pyłami, trójkolorowymi gwiazdami itd. To nie było dyskusji, że gówno wiem i mam się nie odzywać. @Gość na chwilęsię pochylił nad uwagami, spróbował rozwiązać problem itd.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, licho52 napisał(a):

Ja już gromad nie wstawiam po doświadczeniach na forum.

Wstawiaj! Jeśli to też mnie się tyczy, to napisałem wcześniej że to ze mną jest coś nie tak.

Każdy miał chyba takie historie. Może mnie to dopadło dopiero teraz. Spróbuję się z tego wyleczyć!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Robson_g napisał(a):

Może mnie to dopadło dopiero teraz. Spróbuję się z tego wyleczyć!

 

Serio? Chcesz się wyleczyć z umiejętności szczegółowej obserwacji i krytycznego myślenia? To tak jakbyś napisał, że chcesz sobie dać wyciąć kawałek mózgu, bo czujesz, że jesteś za mądry jak na osoby z Twojego otoczenia. Te umiejętności są jednymi z najcenniejszych jakie można mieć, to się chwali, że przyglądasz się detalom i zwracasz na nie uwagę. A Ty jeszcze za to przepraszasz? I to tylko dlatego, że na forum panuje tendencja, że osobom "na pozycji" nie wolno zwracać uwagi, a trzeba tylko chwalić. No weź :)

 

A poza tym przyglądanie się detalom to jest chyba to, po co się także uprawia to hobby, prawda? Po to focimy, żeby oglądać Kosmos w sposób niedostępny dla obserwatorów wizualnych. Dzięki przyglądaniu się detalom w powiększeniach 200% i więcej (ja zwykle robię 400%, oczywiście o ile ktoś nie zmasakrował zdjęcia zmiejszeniem rozdzielczości) można np. wyłapać masę maleńkich, odległych galaktyczek.

Edytowane przez Piotr K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Robson_g napisał(a):

Wstawiaj! Jeśli to też mnie się tyczy, to napisałem wcześniej że to ze mną jest coś nie tak.

Każdy miał chyba takie historie. Może mnie to dopadło dopiero teraz. Spróbuję się z tego wyleczyć!

 

17 minut temu, Piotr K. napisał(a):

 

Serio? Chcesz się wyleczyć z umiejętności szczegółowej obserwacji i krytycznego myślenia? To tak jakbyś napisał, że chcesz sobie dać wyciąć kawałek mózgu, bo czujesz, że jesteś za mądry jak na osoby z Twojego otoczenia. Te umiejętności są jednymi z najcenniejszych jakie można mieć, to się chwali, że przyglądasz się detalom i zwracasz na nie uwagę. A Ty jeszcze za to przepraszasz? I to tylko dlatego, że na forum panuje tendencja, że osobom "na pozycji" nie wolno zwracać uwagi, a trzeba tylko chwalić. No weź :)

 

A poza tym przyglądanie się detalom to jest chyba to, po co się także uprawia to hobby, prawda? Po to focimy, żeby oglądać Kosmos w sposób niedostępny dla obserwatorów wizualnych. Dzięki przyglądaniu się detalom w powiększeniach 200% i więcej (ja zwykle robię 400%, oczywiście o ile ktoś nie zmasakrował zdjęcia zmiejszeniem rozdzielczości) można np. wyłapać masę maleńkich, odległych galaktyczek.

Koledzy stopujmy ten temat. Jest jak każdy widzi. Niech sobie wyciągnie każdy wnioski to zawsze jest tak samo. 

 

Kłaniam się. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr K. napisał(a):

. Te umiejętności są jednymi z najcenniejszych jakie można mieć, to się chwali, że przyglądasz się detalom i zwracasz na nie uwagę. A Ty jeszcze za to przepraszasz?

 

100% zgody co do tego, że jest to bardzo cenne.

 

Ale jedna rzecz to zauważyć jakiś detal czy mankament, a zupełnie inna zwrócić komuś na to uwagę.

 

W pierwszym przypadku korzystamy z intelektu i doświadczenia, ale w drugim trzeba się wykazać dodatkowo wyczuciem i zdolnością komunikacji. To też bardzo trudne i cenne, a obie te rzeczy nie zawsze idą w parze. 

 

Zawsze przypominam sobie takie powiedzenie: jest tylko akademicka różnica między porozumieniem jednostronnym, a zupełnym brakiem porozumienia ;)

 

To ciekawe że zdarza się, iż ludzie, którym łatwo przychodzi obrażanie innych najczęściej narzekają na to, że inni ludzie się obrażają ;)

1 minutę temu, Kriss2022 napisał(a):

zawsze jest tak samo

 

 

Na ten i podobne teksty mam zawsze gotową odpowiedź: zmienić można tylko siebie. I albo ktoś zaczyna od siebie, albo daje się skusić samospełniającej przepowiedni ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

To ciekawe że zdarza się, iż ludzie, którym łatwo przychodzi obrażanie innych najczęściej narzekają na to, że inni ludzie się obrażają ;)

Kurka jakby znowu do mnie. Wiem że macie problem ze mną. No nie układa się po Waszej myśli. 

Gdzie byla mowa o obrażaniu kogokolwiek z mojej strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

11 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

Ale jedna rzecz to zauważyć jakiś detal czy mankament, a zupełnie inna zwrócić komuś na to uwagę.

 

W pierwszym przypadku korzystamy z intelektu i doświadczenia, ale w drugim trzeba się wykazać dodatkowo wyczuciem i zdolnością komunikacji. To też bardzo trudne i cenne, a obie te rzeczy nie zawsze idą w parze.

 

Wszystko się zgadza :) Ale w takim razie, pozwolę sobie zacytować wypowiedzi dyskutantów (skoro już się wmieszałem w tą dyskusję, trochę wbrew sobie):

 

10 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Znów widzę problemy z gwiazdami. 

Ja chyba dostaję coś już na głowę.

Wciąż oglądam je w skali 1:1 i oceniam.

Czy ten teleskop generuje takiego gwiazdy, czy tam zaszły jakieś błędy?

A może ja powinienem się leczyć?

 

9 godzin temu, Kriss2022 napisał(a):

Ja też widzę te gwazdy poszarpane bez pkt ostrosci. Chyba że weszła dyspersja, skoro obiekt nisko

 

8 godzin temu, Kriss2022 napisał(a):

Dopiero po wpisie zobaczyłem że obiekt nie był nisko. Mój błąd, niedopatrzenie. Za co Przepraszam.

 

Ja tu nie widzę braku wyczucia i zdolności komunikacji. Koledzy po prostu zwrócili uwagę, że gwiazdy mają dziwny kształt, a dodatkowo kolega Kriss przeprosił za niedopatrzenie. Jak dla mnie pełna kulturka :) (i dbałość o detale na obrazie, którą cenię, ale o tym już pisałem wyżej).

 

Natomiast w odpowiedzi dostali uwagi sugerujące, że:

 

1. Nie mają podstawowej wiedzy o tym, gdzie znajduje się obiekt:

 

8 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

ale trzeba wiedzieć dlaczego widać tam to czy owo, a nie zadać sobie nawet trudu sprawdzenia GDZIE na niebie był obiekt w czasie sesji i pisać różne opinie nie mające oparcia w technikaliach.

 

Co, dodajmy, nie ma żadnego związku z problemem kształtu gwiazd. Czyli odpowiedź na zasadzie "- Ale masz dziwny kształt gwiazd, dlaczego? - Nie garb się! Krzywo siedzisz przy stole i źle jesz zupę!". Zamiast wytłumaczenia, z czego wziął się taki kształt gwiazd dostali krytykę, że mieli zły pomysł na przyczynę takiego kształtu.

 

2. Nie potrafią czytać ze zrozumieniem:

 

9 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Tak więc uwagi o dyspersji i pewność że to atmosfera jest lekkim nadużyciem, natomiast uważne przeczytanie opisu technicznego czasem pomaga zrozumieć autora.

 

Co ponownie nie ma związku z kształtem gwiazd, i rzeczywistą przyczyną.

 

Itd., itd.

 

Więc kto się tu wykazuje większym brakiem wyczucia i umiejętności komunikacji?

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr K. napisał(a):

  

 

Wszystko się zgadza :) Ale w takim razie, pozwolę sobie zacytować wypowiedzi dyskutantów (skoro już się wmieszałem w tą dyskusję, trochę wbrew sobie):

 

 

 

 

Ja tu nie widzę braku wyczucia i zdolności komunikacji. Koledzy po prostu zwrócili uwagę, że gwiazdy mają dziwny kształt, a dodatkowo kolega Kriss przeprosił za niedopatrzenie. Jak dla mnie pełna kulturka :) (i dbałość o detale na obrazie, którą cenię, ale o tym już pisałem wyżej).

 

Natomiast w odpowiedzi dostali uwagi sugerujące, że:

 

1. Nie mają podstawowej wiedzy o tym, gdzie znajduje się obiekt:

 

 

Co, dodajmy, nie ma żadnego związku z problemem kształtu gwiazd. Czyli odpowiedź na zasadzie "- Ale masz dziwny kształt gwiazd, dlaczego? - Nie garb się! Krzywo siedzisz przy stole i źle jesz zupę!". Zamiast wytłumaczenia, z czego wziął się taki kształt gwiazd dostali krytykę, że mieli zły pomysł na przyczynę takiego kształtu.

 

2. Nie potrafią czytać ze zrozumieniem:

 

 

Co ponownie nie ma związku z kształtem gwiazd, i rzeczywistą przyczyną.

 

Itd., itd.

 

Więc kto się tu wykazuje większym brakiem wyczucia i umiejętności komunikacji?

Na pewno ja - przyjmijmy to za pewnik ku uciesze pozostałych. Czy to Ciebie satysfakcjonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Na pewno ja - przyjmijmy to za pewnik ku uciesze pozostałych. Czy to Ciebie satysfakcjonuje?

 

Satysfakcjonuje mnie sytuacja, w której osoby spotrzegawcze i zaciekawione tym, co widać na zdjęciach nie boją się zadawać pytań, i nie czują potrzeby przepraszać za swoją dociekliwość. Niezależnie od tego, kto w danym momencie w danej dyskusji bierze udział :)

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem metody , którą @apolkowski opisał powyżej ( konwolucja). Minimalnie pozwoliło to zamaskować błędy, ale bez przepychu jak mawiała Maria Czubaszek.

Tam trzeba faktycznie bardzo ostrożnie operować parametrami.

 

NGC6940v1.thumb.png.9c9fd6b408677ed6791bc64e81b43f3c.png

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.