Skocz do zawartości

CTB1 - pozostałość po supernowej.


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Tayson napisał(a):

Gratki!!!! Czekam na więcej ;)

 

Edit......

Zdecydowanie wolałbym foto pierwsze, a potem opis...... THX 

Eeee... nie wiedziałem Tomek że jesteś z tego pokolenia co nie czyta tylko ogląda obrazki :) :) :) Taki układ buduję dramaturgię :) :) :)

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zybert napisał(a):

Mateusz sam robiłeś obserwatorium? Opisałeś w jakimś wątku swoje poczynania w tym temacie? Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, które de facto jest moim marzeniem od dziecka... 

Dzięki. W dużej mierze sam ale to też wiadomo że nie wszystko. np elektryka z teściem, allsky i supla to szwagier. 
Wątek nieco poruszam na stronce na fb ale to też nie wszystko żeby po prostu nie „zaśmiecać” bo część osób bardziej interesuje niebo niż „budowlanka” :)

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064191964783

 

Coś może podpowiem jakimś postem.

Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wismat napisał(a):

Dzięki. W dużej mierze sam ale to też wiadomo że nie wszystko. np elektryka z teściem, allsky i supla to szwagier. 
Wątek nieco poruszam na stronce na fb ale to też nie wszystko żeby po prostu nie „zaśmiecać” bo część osób bardziej interesuje niebo niż „budowlanka” :)

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064191964783

 

Coś może podpowiem jakimś postem.

Zapraszam :)

Spoko, dzięki. Mnie właśnie ta budowlanka chyba najbardziej interesuje na tą chwilę. Na razie temat siedzi mi w głowie na tyle, że nawet z synem budując z lego obserwatorium jakby samo się zrobilo ;)

20231112_151941.thumb.jpg.cacfafe0a2607d66db2dcc52337b4036.jpg

  • Kocham 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, diver napisał(a):

Mateusz, jakość obróbki materiału jak zwykle u Ciebie na wysokim poziomie. :)

No i wyrazy uznania za astrobudkę. :thmbup: Trochę nawet zazdroszczę.

Dzięki. To dla stonowania powiem tylko że to Bortle 5 wiec (_I_) nie urywa ;) Masz dużo lepsze niebo u siebie i ja zazdroszczę tego :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzędziel napisał(a):

I jeszcze duży

:like:

za wspaniałe obserwatorium.

 

Ale przyznasz, że trochę dziwnie w tak dużej budce wygląda ten mały refraktorek.

:)

Widział bym go na barana na jakimś RC 16"

 

Dziękuję , ale po kolei :) Zastanawiam się nad RC8 na początku ale jak przyjdzie zmiana to sporo obiektów będzie wymagało mozaiki. Dlatego teraz chce sie nacieszyć tymi co mi wejdą w moje APO a jest ich sporo tym bardziej że stażu nie mam jakiegoś wybitnego.
Mam na stanie jeszcze Maka180 na heq5 opaskowanym i myślę czy by go jakoś na boku nie dać do planet i Księżyca :) 

 

PS. Piotrze, tak sobie nawet rano myślałem o Tobie, jak dziwnie by to nie zabrzmiało. Przypomnisz mi może nazwę gwiazdy którą sfotografowałeś na przełomie dekady i zaobserwowałeś jej znaczy ruch? Chciałbym zrobić dokładnie tak samo dla potomnych bo to był bardzo ciekawy projekt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.