Skocz do zawartości

szerokie pole od Woznicy po Plejady


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, orlen napisał(a):

chcialbym zaprezentowac i wysluchac uwaznie wszelkich uwag 

Coś mi nie leży jako spójna całość w kolorach. Stronami lewa-prawa; sa mocne dominaty kolorystyczne i nie umiałem się przekonać, że to tak jest.  To w końcu spory kawał nieba.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące dzieło! Chylę czoła zarówno za ogrom pracy przy akwizycji, jak i przy obróbce!

Pochylił bym się jeszcze może nad tym "gradientem", bo prawa strona mocno odstaje kolorystycznie od reszty. Na innych zdjęciach w sieci widać wprawdzie, że te pyły są jaśniejsze i może wpadają nieco w magentę, ale u Ciebie to mocno kontrastuje z lewą stroną i wydaje się jakby trochę nienaturalne.

Ale generalnie WOW! Pokaż jakieś fragmenty z bliska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, holeris napisał(a):

Imponujące dzieło! Chylę czoła zarówno za ogrom pracy przy akwizycji, jak i przy obróbce!

Pochylił bym się jeszcze może nad tym "gradientem", bo prawa strona mocno odstaje kolorystycznie od reszty. Na innych zdjęciach w sieci widać wprawdzie, że te pyły są jaśniejsze i może wpadają nieco w magentę, ale u Ciebie to mocno kontrastuje z lewą stroną i wydaje się jakby trochę nienaturalne.

Ale generalnie WOW! Pokaż jakieś fragmenty z bliska :)

 

23 godziny temu, MaPa napisał(a):

Coś mi nie leży jako spójna całość w kolorach. Stronami lewa-prawa; sa mocne dominaty kolorystyczne i nie umiałem się przekonać, że to tak jest.  To w końcu spory kawał nieba.

jak teraz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, orlen napisał(a):

 

jak teraz ? 

Zniknął seledynowy zafarb z lewej i megentowy z prawej. Mgławice trochę się zaczerwnieniły, a przy ciemniejszym i lepiej wyrównanym tle są bardziej uwydatnione. Podoba mi się (zresztą wcześniej też się podobało :P). Nadal jest duży kontrast lewa - prawa strona, ale te pyły z prawej są po prostu jaśniejsze. Pewnie można by je słabiej wyciągnąć, ale szkoda by było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 21:49, orlen napisał(a):

chcialbym zaprezentowac i wysluchac uwaznie wszelkich uwag 

jest to crop z 20 panelowej mozajki (jeszcze niegotowej) ,z których 6 bylo zebrane na la palmie na spółkę z @bartoszw (dawca montażu i nikona d810)

jest tutaj material przemieszany z trzech aparatow moich d750/d810 oraz Bartka D810a oraz mojej sigmy 105art.

do calosci dorzucilem szczypte ha z filtra stc duo.

material zbierany na rst135, az gti oraz SWSA. 

policzenie ilosci materialu wymagaloby cierpliwosci rachmistrza, ale spokojnie mozna przyjac ze poszlo go 1,5-2h rgb na kafelek.

 

edit: by high demand, wersja dopracowanymi gradientami:

 

1_odwoznicyDoPlejad2048.thumb.jpg.4225ab00ce26c2ad55a1cdb43e355565.jpg

 

 

edit: dwie z opisami -->

 

1_odwoznicyDoPlejad2048_anno2.thumb.jpg.2aca95b964ff8cc27cb57589b729f4d9.jpg

 

1_odwoznicyDoPlejad2048_anno1.thumb.jpg.816cd26360710eeb2add7bf2d844812a.jpg

 

 

 

odwoznicyDoPlejad2048.thumb.jpg.4f0cdcffe9716bc70ad1cf5da0275599.jpg

 

WOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.