Skocz do zawartości

Szukacz Red Dot Omegon, wasze opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

     Do wyszukiwania obiektów używam szukacza Red Dot ale jest kiepskiej jakości, cały plastikowy, czerwona plamka jest pojechana i daje odblaski, raz działa a za chwilę nie działa, kiepski egzemplarz mi się trafił.

     Zmienił bym na coś bardziej konkretnego i znalazłem coś takiego

 

https://www.astroshop.pl/celowniki-i-szukacze/omegon-szukacz-red-dot-deluxe/p,32974?utm_medium=cpc&utm_term=32974&utm_campaign=2402&utm_source=froogle&gclid=CjwKCAiAt5euBhB9EiwAdkXWO7TgpeUvJHriZG0k0DdRnAFXs7LlsYLG0FLxEFuAaDxi7TDT5r3TMhoC4KgQAvD_BwE&utm_content=

      Używa ktoś z Was może takiego? Jakie macie na jego temat opinie, wart zakupu?

      A może polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się do obserwacji nocnych, bo ma przyciemnianą szybke. Albo napisze inaczej " jeśli ma przyciemniana szybke". Mialem takiego Bressera i jedyne co mozna z nim zrobic to wyrzucic do smietnika. Kup Telrada lub Baadera SkySurfer III

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam, używam, polecam. Jest dużo mocniejszy od plastikowych odpowiedników. Cały wykonany z metalu (chyba aluminium) ma rodowód "militarny".

To jest adaptacja celownika kolimatorowego na broń strzelecką, więc trochę musi wytrzymać ;)

Jedyny minus: brak odrośnika! Musisz po użyciu natychmiast zakrywać szkiełko dostarczoną zatyczką, bo inaczej zaparuje..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie wyglądający ale chyba to jest jakiś no name. Bardzo fajny ale jedyne co mi przeszkadza to plamka od lasera, która jest za jasna dla mnie nawet przy najciemniejszym ustawieniu. Nie wiem czy w tym z linku tez tak jest. Poza tym jest git. Optycznego szukacza nie lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyglądający identycznie ze znaczkiem TS od paru lat i jestem z niego zadowolony.
Szybka jest ładnie przezroczysta.

Używam go do szybkiego zgrubnego celowania przed użyciem szukacza optycznego.
Do tego wystarcza nawet jak jest zaroszony.

Nie wyobrażam sobie celowania tylko nim.

Najsłabsza jasność świecenia jest dla mnie OK.
Można sobie wybrać jeden z czterech kształtów znaczników.
 

Edytowane przez Mareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacek1977 napisał(a):

Hej.

     Do wyszukiwania obiektów używam szukacza Red Dot ale jest kiepskiej jakości, cały plastikowy, czerwona plamka jest pojechana i daje odblaski, raz działa a za chwilę nie działa, kiepski egzemplarz mi się trafił.

     Zmienił bym na coś bardziej konkretnego i znalazłem coś takiego

 

https://www.astroshop.pl/celowniki-i-szukacze/omegon-szukacz-red-dot-deluxe/p,32974?utm_medium=cpc&utm_term=32974&utm_campaign=2402&utm_source=froogle&gclid=CjwKCAiAt5euBhB9EiwAdkXWO7TgpeUvJHriZG0k0DdRnAFXs7LlsYLG0FLxEFuAaDxi7TDT5r3TMhoC4KgQAvD_BwE&utm_content=

      Używa ktoś z Was może takiego? Jakie macie na jego temat opinie, wart zakupu?

      A może polecacie coś innego?

 

to przystosowany do astronomii celownik od broni

kupiłem kiedyś na Ali w dziale z akcesoriami strzeleckimi za jakieś grosze i dorobiłem stopkę typu Vixen od szukacza SW (z obejmy szukacza 6x30)

sprawdza się do zgrubnego celowania ale trzeba patrzyć obojgiem oczu

używam z małym refraktorkiem 70 mm, który sam może robić z szukacz optyczny

nigdy nie zaparował, regulacja jasności wystarczająca, przyciemniona szybka nie przeszkadza

 

do większych teleskopów szukacz optyczny jest wyraźnie lepszy, chyba że masz oba i wtedy taki tandem jest OK, a zwłaszcza gdy optyczny jest kątowy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polaris napisał(a):

Nie wolisz szukacza optycznego???

Hej

     Miałem i nie odpowiadał mi odwrócony obraz. Wolę Red Dota, mam mapkę, mniej więcej na mierzę obszar, okular szerokokątny do znalezienia i potem coraz mniejsze powiększenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JSC napisał(a):

Nie nadaje się do obserwacji nocnych, bo ma przyciemnianą szybke. Albo napisze inaczej " jeśli ma przyciemniana szybke". Mialem takiego Bressera i jedyne co mozna z nim zrobic to wyrzucic do smietnika. Kup Telrada lub Baadera SkySurfer III

Oglądałem tego Beadera, pytanie czy on jest plastikowy czy metalowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jacek1977 napisał(a):

Hej

     U mnie lata dużo samolotów i takim laserem to mógł bym sobie niechcący problemów narobić...

 

Możesz używać lasera.

Oczywiście jak widać / słychać samolot to wiesz, że nie należy sprawdzać czy da się oświetlić go laserem i zobaczyć to przez teleskop ;)

 

https://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=d1bf774f23b74986ade794cc9ad13819

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JSC napisał(a):

Nie nadaje się do obserwacji nocnych, bo ma przyciemnianą szybke. Albo napisze inaczej " jeśli ma przyciemniana szybke". Mialem takiego Bressera i jedyne co mozna z nim zrobic to wyrzucic do smietnika. Kup Telrada lub Baadera SkySurfer III

Tego Teleada jak się montuje na teleskopie? W swoim TS mam mocowanie typu vixen a na stronie w Delcie wyczytałem że jest przyklejany. Nie ma w zestawie adaptera aby pasował do oryginalnego na teleskopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jacek1977 napisał(a):

Tego Teleada jak się montuje na teleskopie? W swoim TS mam mocowanie typu vixen a na stronie w Delcie wyczytałem że jest przyklejany. Nie ma w zestawie adaptera aby pasował do oryginalnego na teleskopie?

Ja mocuję Telrady bezpośrednio do tuby plastikowymi opaskami zaciskowymi. W zasadzie to podstawki tych Telradów ( mam kika takich podstawek), żeby wymieniac pomiedzy tubami samego Telrada. Telrad nie ma czerwonej kropki, wyswietlaja sie na szybce wspolsrodkowe okręgi (jak w celowniku). Ponizej na zdjęciu jak opaskami umocowalwm go na tubie TSa 102/1122 ED. Takimi opaskami tez umocowałem np. na tubie Newtona 200/1000. 

W moim przekonaniu Telrad jest najlepszy z tych ktore miałem/mam.

 

Na Maku 100/1400 mam Baadera SkySurfer III. W komplecie sa różne stopki, wiec na pewno cos mozna wybrac do praktycznie dowolnej podstawlki. Oryginalny szukacz Bressera wyladowal w koszu. Nie pamietam juz czy byl plastikowy czy metalowy. W każdym razie mial przyciemnianą szybke, a ogladanie nocnego nieba przez okulary przeciwsloneczne nie jest dla mnie fajne. Dlatego uczulam na zabarwienie/ przezroczystość tych szybek w RedDotach.

 

FB_IMG_1707550189327.jpg

 

 

PS

Zwróć uwage na, moim zdaniem, nierozłaczne małżenstwo - szukacz RedDot ( w tym przypadku Telrad) i optyczny szukacz kątowy Amici.

 

Przy okazji - na zdjeciu widac ze Telrad to wieeelka kobyla.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

     Faktycznie ten Telrad jest duży, powiedział bym że ogromny.

     Po przemyśleniu tematu skłaniam się ku zakupie szukacza Beadera, mały, zgrabny, najtańszy 🙂

     Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.