Skocz do zawartości

NGC 1514 - Kryształowa Kula


Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa idealnie pasuje widać do tego obiektu, ładnie wyszło.

 

W poprzedniej wstawce i tej robione filtrem duoband, o gwiazdkach nic nie pisałaś, robione osobno czy z tego filtra da się coś skleić?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Castro napisał(a):

Nazwa idealnie pasuje widać do tego obiektu, ładnie wyszło.

 

W poprzedniej wstawce i tej robione filtrem duoband, o gwiazdkach nic nie pisałaś, robione osobno czy z tego filtra da się coś skleić?

 

Tak, nie zdążyłam robić w nich gwiazd RGB - co normalnie często robię - i musiałam użyć gwiazd z filtra skorygowanych za pomocą kalibracji spektrofotometrycznej(uff) w Pixie.  Używam profilu L-Extreme gdyż to też filtr dual-band 7nm, podobnie jak SV220.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, patrzę na to zdjęcie i powiem Ci, że dałaś mi do myślenia. Wcześniej nie rozważałem tak małych obiektów nawet z 1000 mm ogniskowej. Ale może spróbuję, z ostrą selekcją subów, dobrym ditheringiem i drizzle?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Herbert West napisał(a):

Hmm, patrzę na to zdjęcie i powiem Ci, że dałaś mi do myślenia. Wcześniej nie rozważałem tak małych obiektów nawet z 1000 mm ogniskowej. Ale może spróbuję, z ostrą selekcją subów, dobrym ditheringiem i drizzle?

1000mm? Herbert gdybym miała 1000mm to bym robiła Hubble Deep Field!😄. Ależ oczywiście że tak, ja tutaj potrzebuje małego piksela 585MC by osiągnąć 1 sekundę na pixel i oczywiście wtedy jeszcze drizzling 2x ale z 1000mm zwykłe 533 czy 2600 byłoby wystarczające.  DIthering co drugą klatkę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tayson napisał(a):

Moze ta zielen skierowac ciut bardziej w kolor cyanow?

Cos ala mod Bogdana Jarzyny z moim OU4.

Tomek te kolory mi wyszyły z kalibracji Pixa i mnie się osobiście bardzo podobają, owszem można pójść bardziej w niebieski i widzę to w innych pracach.  Zawsze mamy ten dylemat czy ta linia tlenu jest bardziej niebieska czy zielona.  Ja w swoich pracach często pozostawiam nieco zieleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Herbert West napisał(a):

Hmm, patrzę na to zdjęcie i powiem Ci, że dałaś mi do myślenia. Wcześniej nie rozważałem tak małych obiektów nawet z 1000 mm ogniskowej. Ale może spróbuję, z ostrą selekcją subów, dobrym ditheringiem i drizzle?

A u mnie ponownie trafia na ToDo. Ale dobrze, że pojawiają się prace które wspomagają moją tęsknotę za nimi.

 

Bardzo dobre zdjęcie. Miło się ogląda.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. U mnie jest ZAWSZE sezon na planetarki 😄

 

Poza tym jak się pospieszę to kolejną wrzucę jutro, hehe.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@licho52 Pardon, ale będzie taka jaką lubię- duża i stara. Więc nie słuchawki 😉

Edytowane przez Herbert West
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, licho52 said:

 

Gulp!

 

ALe jak duża to musi by stara bo wszystkie stare są duże!😵

Na dodatek jeszcze ciemna! Taką mam fantazję.

 

Chyba na tym poprzestanę, bo robię śmietnik Pani tego wątku 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, licho52 said:

Sezon galaktyczny w pełni a na ten moment 4/8 pozycji w galerii to mgławice planetarne!

 

memAP.jpg.909bcc0e4458ce7ca17a49abf512419c.jpg

Dołączam się. Wypchnąłem mgławicą planetarną jedyną galaktykę z galerii 😄

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny obiekt, i choć relatywnie jest niewielki, to wciąż pół roku świetlnego pięknej mgławicy. Gdzieś tam pewnie krążą planety, jeszcze mniejsze w porównaniu z kulą.

Cudownie ogromna przestrzeń i miliony ciekawych zjawisk, zamknięte w maleńkiej banieczce, niczym śnieżna kula.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podziw do cierpliwości i umiejętności obróbki rośnie. Można powiedzieć, że jest odwrotnie proporcjonalny do wielkości prezentowanego obiektu :)  Drobiazg a zawiera tyle szczegółów!

Po wpisach w wątku widać, że dało to impuls wielu kolegom. Czyżby rok 2024 był rokiem mody na planetarki ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.