Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie pytać?


Aguuu

Pytanie

Witam serdecznie. 

Zaobserwowałam na niebie dziwną akcję,ktòra nie daje mi spokoju.Czy ktoś moze mnie pokierować lub doinformować,gdzie  mogę opisać sytuację i uzyskać odpowiedź,co widzialam? Nie chcę zaśmiecać jeśli to nie odpowiednie do tego forum.,czy nie ta sekcje. Z gòry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki wielkie☺️

Z gòry wybaczcie brak ładu i skladu i potoczne nazewnictwo,ale do dzisiejszej nocy wszelka astronomia ,byla mi bliska jak większosci ludzi,czyli prawie wcale,ale postaram się jak najlepiej. Dzialo się to dzis w nocy ok 1.30 ( Irlandia),niebo bez chmur,gwiazd nie za dużo ale widoczne dobrze i klarownie. Zobaczylam gwiazdę "A" ( nie wiem,moze satelita) szybko lecącą po niebie,nic nadzwyczajnego,chwilę popatrzalam i odwròcilam wzrok w inna stronę. I w tym momencie "gwiazda B" powolutku zaczęla lecieć w stronę tamtej(ruszyla na moich oczach!!)Zawolalam męża,ale zanim wyszedl,ominęło go jakieś 70% calości.Nagle gwiazda A zwolnila lot,a gwiazda B zaczęla nabierać prędkości. Minęły się ze sobą,po czym A,ostro skręcając,zajęła pozycję zbliżoną do "B", a "B" nabrała rozpędu i szybko poleciała w tamtym kierunku.Obserwowałam ja jeszcze dość długo,ani drgnęła,jakby byla normalną gwiazdą jak wszystkie obok. Nie migala,nie świecila jaśniej,no jakby tam byla caly czas,zresztą obydwie niczym zupełnie nie ròżnily się od reszty kropek na niebie. Mąż zaczął cos tam nagrywac na telefonie ,ale nie za dużo tego i HD to nie raczej nie jest. Pisząc prosto,wyglądalo to jakby dwa ktosie zmienialy się na dniòwce.Jeden nadchodzil,wiec drugi poszedl.Szybka wymiana uprzejmości -no cześć,no pa- i tyle Nieraz widzialam dziwne zjawiska na niebie ,ale nic nigdy nie poruszylo mnie az tak mocno.Co do kosmitòw to wierzę,nie wierzę....takie pòł na pòł.Wykluczam tez wszelkie samoloty czy satelity,bo one migają,inaczej się poruszają i wogòle to nie to i tyle 🤷‍♀️Nie mogę przestać o tym myślec,pòł nocy trząsl mi się żołądek z wrażenia,tak bardzo mnie to "uderzylo"😳 Dopuszcze do siebie wszelkie wyjaśnienia,jesli ktokolwiek choć trochę mi wytłumaczy ,co to bylo,bo chyba zwariuję 🤦‍♀️ Dorzucam tez "mapkę" .20240612_155411.thumb.jpg.b7b4f5ff88982e4bd50f24d11fae8b0b.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam pojęcia jak to zrobić?  Miasteczko Claregalway,county Galway. Wszystko odbylo się praktycznie nade mną. Kierunek mniej więcej zaznaczyłam na mapie google. Dorzucam tez pinezkę z lokalizacją.

Screenshot_20240612_172731_Maps.jpg

Screenshot_20240612_173503_Maps.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dorzucę też filmik,choc on raczej za dużo nie wniesie.Mąż zaczął nagrywać dopiero jak gwiazda A  " zaparkowala" Na filmie nie widać innych gwiazd,bo akurat obok "A" nie bylo ich za dużo by miec poròwnanie. Widziana gołym okiem ròwniez nie migotala,a wszelkie ruchy to juz ręka,gwiazda stala tam bez ruchu,więc niestety film raczej nie pomocny. Co do jasności czy wielkości nie wyròżniala się niczym od innych. Jedne widać mniejsze,drugie większe wiec byla troszkę więcej niż średnia,ale napewno nie byla tą największą czy najjaśniejszą na niebie. Ehhhh,ciężko wytlumaczyć 🙈😅I przepraszam za wyrażenia ale to z wrażenia 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro gwiazdy zmieniły się pozycjami, to musiały to być bez wątpienia tzw. "gwiazdy zmienne" ;)

 

A tak na powaznie, to nie mam pojęcia. Był kiedyś taki gość na forum, który miał kanał na YouTube "Slavic Reality" i filmował on tzw. dziwne akcje na niebie. Większość z nich obalono tutaj na forum w gorących dysputach. Jak chcesz możesz sprawdzić kontent, może natkniesz się na coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja rozumiem,ze brzmi to kuriozalnie i dziwnie.Opisac "takie" zdarzenie tez bylo mi niezwykle trudno ( przeszlo mi przez myśl ,że ludzie mnie wezmą za wariatkę)  ale fakt pozostaje faktem,jedna przyszla ,druga poszla a ja umieram z ciekawości ,co tez to bylo.Jeśli to byli kosmici to chyba  trafiłam na zmiane warty i pewnie większość dzisiejszej nocy ròwnież spędzę na zewnątrz gapiąc się jak szpak....ehhh.  A na kanal na YT zerknę,dzięki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Aguuu napisał(a):

Ja rozumiem,ze brzmi to kuriozalnie i dziwnie.Opisac "takie" zdarzenie tez bylo mi niezwykle trudno ( przeszlo mi przez myśl ,że ludzie mnie wezmą za wariatkę)

 

O tym decyduje podejście obserwatora, a u Ciebie wygląda na "zdrowe" 😉.

 

Z założenia wykluczam kosmitów pracujących w systemie rotacyjnym i stawiałbym na coś znacznie bardziej przyziemnego, tym bardziej w czasach, gdy wszelkiej maści drony są stosowane do różnych zadań (np. wojskowych).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Paether napisał(a):

Z założenia wykluczam kosmitów pracujących w systemie rotacyjnym i stawiałbym na coś znacznie bardziej przyziemnego

Nie byłbym taki pewny :icon_smile:
 

Spoiler

kosmici_pomagaja.jpg


Też pomyślałem o dronach, właśnie z powodu trajektorii.  Teoretycznie powinny mieć też światła pozycyjne,  ale jak pisze @Paether mogły być używane w jakieś niecywilnej procedurze.

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Paether napisał(a):

 

O tym decyduje podejście obserwatora, a u Ciebie wygląda na "zdrowe" 😉.

 

Z założenia wykluczam kosmitów pracujących w systemie rotacyjnym i stawiałbym na coś znacznie bardziej przyziemnego, tym bardziej w czasach, gdy wszelkiej maści drony są stosowane do różnych zadań (np. wojskowych).

 

Uff,dzięki,nie zwariowałam 😅  Nie wiem ,jak wysoko one latają,bo to wygladalo na naprawdę daleko. Najpierw myślalam ,ze satelita ale one sobie plyną spokojnie jednym tempem.,a tu zmiany prędkości i ostry skręt 🤔 a potem zawisło w jednym miejscu i tak zostalo aż do świtu. Nie wątpię,ze drony mają ogromne możliwości ale coś mnie meczy,że to jednak nie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Lukacz napisał(a):
3 godziny temu, Paether napisał(a):

Z założenia wykluczam kosmitów pracujących w systemie rotacyjnym i stawiałbym na coś znacznie bardziej przyziemnego

Nie byłbym taki pewny :icon_smile:
 

 

Cywilizacja kosmiczna z założenia powinna być bardziej rozwinięta, a zatem wiedza o degeneracyjnym wpływie pracy zmianowej na organizm nie powinna być im obca.

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mc ślimack napisał(a):

 

Cywilizacja kosmiczna z założenia powinna być bardziej rozwinięta, a zatem wiedza o degeneracyjnym wpływie pracy zmianowej na organizm nie powinna być im obca.

4 godziny temu, Paether napisał(a):

 

O tym decyduje podejście obserwatora, a u Ciebie wygląda na "zdrowe" 😉.

 

 

Nasza jest niedorozwinięta,a dobrze wie ,że np. alkohol szkodzi (nie tylko zdrowiu ),a mimo to chlejemy go na umòr 😜Ja nie,ja abstynent więc zwidy poalkoholowe ròwnież wykluczam 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Aguuu napisał(a):

 więc zwidy poalkoholowe ròwnież wykluczam 🤷‍♀️

Pozostają więc zwidy z niedoboru alkoholu.

Także obstawiam drony lub działania lotnicze w związku z czymś, co się działo na morzu / wybrzeżu.

 

Małym druczkiem: fajne, stare logo Land Rovera na dole kartki

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, astrokarol napisał(a):

Plus za fajną mapkę ! Czytelna, przejrzysta i jest legenda. Chyba rzadko w takich tematach są dobre mapki.

Dzięki,staralam się zrobic z siebie jak najmniej idioty 🙈j🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Marcin_G napisał(a):

Pozostają więc zwidy z niedoboru alkoholu.

Także obstawiam drony lub działania lotnicze w związku z czymś, co się działo na morzu / wybrzeżu.

 

Małym druczkiem: fajne, stare logo Land Rovera na dole kartki

Więc to normalne u drona ,ze  zastyga w bezruchu i schodzi razem z nocnym niebem? Może nie do bitego rana ale jeszcze dosć dlugo go obserwowałam i ...hmm..."zachodzil" tak ,jak cala reszta.Nie wiem ,gdyby to rozdzielic na dwie osobne części to pierwsza absolutnie nijak się ma do drugiej. Ciezko mi tez sie Wam tu postawić,bo zaglądacie tam ,gdzie mòj wzrok nie sięga,więc co ja moge wiedziec o wszechświecie 😅  No nie daje mi to spokoju, wolalabym odzobaczyc i nie zastanawiac sie trzeci dzień 😠

 

Malym druczkiem-mam caly notesik znaleziony w jakims starym garazu 😁😁20240613_153850.thumb.jpg.82264009779223c4fadf5bee806e5242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, fornax napisał(a):

Myślę ,ze to mogą być satelity geostacjonarne które zostały zamienione miejscami bo nic innego do głowy mi nie przychodzi.

 

Albo jakieś starlinko-podobne cos. Jednak ciężko wyobrazić sobie taki nagły skręt od 90 stopni...dlatego wczesnej założyłem obiekt znajdujący się bliżej niż dalej.

Fakt, że po takim manewrze poruszał się "razem z niebem" jest intrygujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Paether napisał(a):

 

Albo jakieś starlinko-podobne cos. Jednak ciężko wyobrazić sobie taki nagły skręt od 90 stopni...dlatego wczesnej założyłem obiekt znajdujący się bliżej niż dalej.

Fakt, że po takim manewrze poruszał się "razem z niebem" jest intrygujący.

Wlaśnie dlatego ,ze nic,co dotychczas widzialam na niebie,nie skręcalo tak w miejscu i nie zamienialo sie potem w "nieruchomość" ,jak inne,bedąc najpierw maszyną , trafiłam tutaj. Nie mam w zwyczaju badać wszystkich dziwności,na ktòre gdzieśtam się czlowiek natyka w życiu. Ale aż tak nieprawdopodobnej akcji to nawet moja bujna wyobraźnia by nie stworzyla.Właściwie to nawet nie wiem ,czego się spodziewalam od Was uslyszeć.Ciężko mi się jakoś zgodzić z tymi dronami,satelity prędzej,ale to jakieś wyjątkowo zwrotne by musialy być. I że też nikt więcej na świecie tego nie widzial.... ( poza meżem,ale obok to się nie liczy😅)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, fornax napisał(a):

Myślę ,ze to mogą być satelity geostacjonarne które zostały zamienione miejscami bo nic innego do głowy mi nie przychodzi. Nie wiadomo jakie  tajne badanie wojskowe są prowadzone w przestrzeni kosmicznej dzisiaj.:uhm:

"Satelity geostacjonarne zamienione miejscami..."

 

Dżizas.

🤣 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Aguuu napisał(a):

Właściwie to nawet nie wiem ,czego się spodziewalam od Was uslyszeć.

 

Jeśli ktoś przychodzi z takim zagadnieniem i poważnie do tego podchodzi, to staramy się znaleźć możliwie prawdopodobne i racjonalne rozwiązanie. Mając jednak na uwadze, że czasem jakiś brak informacji, kontekstu, itp. może powodować, że zagadka pozostaje bez rozwiązania ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Paether napisał(a):

 

Albo jakieś starlinko-podobne cos. Jednak ciężko wyobrazić sobie taki nagły skręt od 90 stopni...dlatego wczesnej założyłem obiekt znajdujący się bliżej niż dalej.

Fakt, że po takim manewrze poruszał się "razem z niebem" jest intrygujący.

To niebo się porusza? :new_shocked:

To może być pewien trop
High-altitude platform station - Wikipedia
BAE's Phasa-35 drone could replace geostationary satellites (interestingengineering.com)
oczywiście takiego rodzaju dron nie mógłby szybko manewrować.

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Aguuu byłem dwukrotnie świadkiem pojawienia się na niebie UFO w odstępie około 10 lat praktycznie w tym samym miejscu. UFO wyglądało jako łuk świateł w kilku kolorach, które zmieniały się pozycjami. Po kilku sekundach zawieszenia w jednym miejscu oddalił się z ogromną prędkością na wschód pozostawiając smugę światła. Były to czasy przed wszelakimi dronami i tego typu zabawkami. Zjawisko dla mnie do tej pory niewytłumaczalne, ale wiem co widziałem. Za pierwszym razem widziałem to z dwoma innymi osobami.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Aby jakiś punkt na niebie wydawał się nieruchomy (przynajmniej przez kilka godzin nie widzimy ruchu) względem gwiazd (czyli poruszał się zgodnie z ruchem sfery niebieskiej) musi poruszać się ze ściśle określoną prędkością.

Ta prędkość zależy od odległości i kierunku do obserwatora, chyba że punkt jest baaaaardzo daleko.

A zatem albo jest baaaaardzo daleko od Ziemi i "naprawdę" stoi w miejscu względem gwiazd (jak w przybliżeniu np. Księżyc)...

albo jest blisko (w atmosferze) i porusza się po bardzo starannej trajektorii naśladującej ruch nieboskłonu.

W pierwszym przypadku wydaje się nierealne obserwować nagłe manewry gdyż mielibyśmy do czynienia z niewyobrażalnie dużymi prędkościami, rzędu procentów prędkości światła.

 

W drugim przypadku prędkości są już bardziej realne fizycznie, ale wydaje się być ekstremalnie podejrzane, że trajektoria jest stacjonarna względem gwiazd akurat z punktu widzenia obserwatora, gdyż świadczyłoby to o bardzo dziwnym ruchu, który dodatkowo "działałby" tylko dla względnie małego obszaru.

Inaczej mówiąc, obiekt w atmosferze może wydawać się nieruchomy względem gwiazd w jednym miejscu ale już nie np. 10 km dalej. Im bliżej powierzchni tym ten efekt jest silniejszy.

Tak, jakby ktoś chciał "oszukać" bardzo niewielu ludzi, że mają do czynienia z gwiazdą, co wydaje się dużym wysiłkiem dla względnie małego efektu. 

Z tych dwóch powodów uważam, że o ile sama obserwacja "zmiany warty" jest umiarkowanie dziwna, to dalsza trajektoria synchroniczna z ruchem gwiazd to już ekstremalnie super-hiper dziwna sprawa, nawet jak na UFO.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.