Skocz do zawartości

Delta Optical Extreme - BA8 w nowej odsłonie


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

No to się wreszcie skuszę na 15x70 z tej serii - fajnie, że jeszcze dopieszczają dobry model :icon_exclaim:

 

No to zamówiłem :szczerbaty:

zastanawiam się tylko, czy wybrać przesyłkę do Niemiec, gdzie przebywam, czy bezpiecznej do rodziny w Polsce i odebrać na Święta :scratchhead: Jestem ciekaw jakie macie doświadczenia z takimi przesyłkami zagranicznym, bo z okularami i innymi piedułkami problemów nie miałem, ale z lornetką trochę się boję o uszkodzenia i rozkolimowanie.

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem

 

Napisz coś o niej, jak już będziesz miał w rękach.

 

Jeżeli DO 15x70 ED będzie miała podobną klasę jak WO 7x50 ED (w stosunku do oryginału), to będzie prawdziwy hit - DO 15x70 ED jest o ponad pół kilo cięższa od Fujinona 16x70 FMT-SX2, i kosztuje tylko 45% jego ceny.

 

Polecam testy lornetek na optyczne.pl - wszystkie cztery modele są już w bazie danych, ale testów jeszcze nie było.

Edytowane przez Admiral_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, fora są straszne. Tymi ostatnimi akcjami lornetkowymi zrobiliście mi smaka na tę formę aktywności. Sam zastanawiam się, czy by jej nie kupic.

 

zastanawiam się tylko, czy wybrać przesyłkę do Niemiec, gdzie przebywam, czy bezpiecznej do rodziny w Polsce i odebrać na Święta

Tego się nie obawiaj. Możemy Ci specjalnie zapakować sprzęt w większy karton z wypełniaczem, że nawet rzut tą paczką z TIRa jej nie uszkodzi. Transferujemy towary ze znacznie bardziej odległych zakątków i (odpukać) jeszcze się nic nie wydarzyło poważnego.

 

A im szybciej dostaniesz, tym szybciej przetestujesz i wtedy mi będzie łatwiej podjąć decyzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaproponować zabawę w: "znajdź szczegół, różniący obrazki" ?

 

Do porównania to http://www.optyczne.pl/lornetki_image/2280_do15x70_3.jpg

 

oraz zdjęcie początkowe, które wstawił panasmaras.

 

P.s.

 

Adam na szybko zmieniłem na link i miałeś rację ja widziałem zdjęcie.

Edytowane przez lukkaz
zdjęcie - reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, musiałem wyedytować Twój post, bo pojawiła się wielka reklama Optyczne.pl. Niestety, zrobili sobie taki myk, że jak ktoś zrobi bezpośredni link do zdjęcia, to emitują reklamę z logiem.

 

Musisz dać link bardziej pośredni. Poniżej dowód, jak to wygląda u innych oglądających taki post (ty pewnie widzisz to zdjęcie, bo masz je w pamięci podręcznej przeglądarki). I dlatego nawet nie jesteś świadomy, że w rzeczywistości emitujesz podprogową reklamę.

Zrzut ekranu 2012-11-10 o 16.33.16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie kolor powłok wychodzi na zdjęciach inaczej niż w rzeczywistości. Najczęściej powłoki mają kolor zielony, z delikatnym poblaskiem fioletowym. I najczęściej na fotografiach sprzętu dominuje właśnie ten fioletowy. Moim zdaniem to nie "ściema", a "właściwość" podczas robienia fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ocenić kolor powłok należy na soczewkę spojrzeć od frontu (najlepiej na czarne tło oświetlone białym światłem). Patrząc pod kątem, kolor będzie przechodził od czerwonego do zielonego. Tak jak to Wimmer zasugerował, na zdjęciu ciężko ocenić. Według mnie lornetki te mają powłoki zielone (trójwarstwowe). Nie sądzę, żeby w takim sprzęcie stosowali tańsze różowe powłoki dwuwarstwowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super...70mm obiektywy z elementem ED za 1.5k to naprawdę cieszy.. Jednak jedno mnie wkurza trochę. Do tej pory mieliśmy u nas na rynku te lornetki dostępne pod brandem TS w cenie nieco wyższej niż aktualnie oferuje swoje DO. Jak to jest, że DO sprzedaje konstrukcje wywodzące się z jednej fabryki wzbogacone dodatkowo o obiektywy z elementem ED za kwotę niższą niż TS swoje z achromatycznymi obiektywami? Jak maja się czuć ludzie,którzy kupili lornetkę TS powiedzmy miesiąc temu? Teraz mieli by swoje BA8 za 1500zł wyposażone w obiektywy ED

 

Wielkie brawa dla DO!!! Polska firma, Duże obiektywy i szkło ED w normalnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że DO sprzedaje konstrukcje wywodzące się z jednej fabryki wzbogacone dodatkowo o obiektywy z elementem ED za kwotę niższą niż TS swoje z achromatycznymi obiektywami? Jak maja się czuć ludzie,którzy kupili lornetkę TS powiedzmy miesiąc temu? Teraz mieli by swoje BA8 za 1500zł wyposażone w obiektywy ED

 

 

Panowie z Delty mają dochód (kwota przykładowa) 10 000zł zamiast 10 000E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mieliśmy u nas na rynku te lornetki dostępne pod brandem TS w cenie nieco wyższej niż aktualnie oferuje swoje DO.

To jest pytanie do Teleskop-Service. Każdy ma prawo sprzedawać swój produkt w cenie, w jakiej uzna za właściwe/opłacalne/dopasowane do rynku. Reszta to prawdopodobnie standardowe marże.

 

niż TS swoje z achromatycznymi obiektywami?

Sądzisz, że DO Extreme to już nie achromat a semi-apo? Cieszyłbym się, ale może lepiej poczekajmy na testy i porównania?

 

Jak maja się czuć ludzie,którzy kupili lornetkę TS powiedzmy miesiąc temu?

Podejrzewam, że bardzo dobrze. Pogoda w nów październikowy w wielu miejscach dopisała - mieli się więc czym cieszyć.

 

Krzychb, żeby nie było niejasności - lornety BA8 "nie-ED" mają naprawdę dobrze skorygowaną aberrację chromatyczną. Nie twierdzę, że to apo czy semi-apo, ale gdybyś porównał ze sprzętem za 800zł (nie wspominając o jeszcze tańszym), to przekonałbyś się jak gigantyczny skok jest wykonany w tej materii w stosunku do tańszej konkurencji.

Oczywiście niewykluczone, że DO poszła w tej korekcji krok dalej, że ogólnie jest lepszy odbiór obrazu, lepsza ostrość - słowem, wszelkie dobrodziejstwa szkła niskodyspersyjnego. Bardzo bym się cieszył, gdyby tak się okazało.

 

Ale nawet w sytuacji, kiedy DO Extreme by podniosło poprzeczkę w serii BA8, taki lament wydaje mi się bezzasadny i dziwny.

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, to nie jest żaden egzotyczny projekt. To kolejna ta sama lornetka z United Optics. Dopiska ED wygląda fajnie, bo w rzeczywistości każda z tych lornetek można trochę na wyrost określić low dispersion.

 

Gdyby ktoś chciał zamówić ją ze swoim logo, to przecież nie ma problemu: http://www.united-optics.com/products/binoculars/Giant_Binoculars/BA8_Series/BA8_Series.html

 

Nie ważne, jakiego brandu kupicie te lornetki. One są takie same, więc jedyne kryterium wyboru to powinna być cena (aż tyle, i tylko tyle ;))

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ocenić kolor powłok należy na soczewkę spojrzeć od frontu (najlepiej na czarne tło oświetlone białym światłem). Patrząc pod kątem, kolor będzie przechodził od czerwonego do zielonego. Tak jak to Wimmer zasugerował, na zdjęciu ciężko ocenić. Według mnie lornetki te mają powłoki zielone (trójwarstwowe). Nie sądzę, żeby w takim sprzęcie stosowali tańsze różowe powłoki dwuwarstwowe.

 

Pozdrawiam

 

Dla przykładu pokażę Ci zdjęcie w którym chyba nie ciężko ocenić kolor powłok .

Od lewej 25 , 50 , 60 mm (oczywiście apertura) . Do zdjęć zbytnio się nie przyłożyłem (zwłaszcza , że nie posiadam dobrego aparatu) . A Ty mówisz o profesjonalnym zdjęciu promującym nowy produkt .

Powłoki.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem nieco zdjęć serii BA8 i wygląda na to, że powłoki są bardziej "burgund" niż "zieleń". Nie ma co dywagować, sprzęt jest na tyle popularny, że niedługo napisze tu jakiś właściciel lornetki i rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila z zapytaniem do DO i taką informację dostałem z centrali.

Z tego co widać na zdjęciach, ostatnie zagłębienie oprawy okularu schodzi prostopadle do soczewki ocznej, czyli tak, jak w wersjach z gwintem. Co prawda samego rowka gwintu nie mogę się dopatrzeć, ale zakładam, że pani udzielająca mi odpowiedzi wiedziała, co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istny klon W.O. :icon_rolleyes:

 

Ciekawe czy to naprawdę FMC?,myślę ze najbliższy zlot w Osinach wyjaśni nam wszystko.

 

 

Mialem ochotę sprzedać swoje Fuji. ale jak widzę co się dzieje to mi ochota przechodzi :szczerbaty: .

 

Myślę,ze niedługo będzie 100 a moze nawet 120 na szkłach ED :icon_biggrin: .

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem nieco zdjęć serii BA8 i wygląda na to, że powłoki są bardziej "burgund" niż "zieleń". Nie ma co dywagować, sprzęt jest na tyle popularny, że niedługo napisze tu jakiś właściciel lornetki i rozwieje wątpliwości.

Odmiaukuję. Są seledynowo-zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istny klon W.O. :icon_rolleyes:

 

Ciekawe czy to naprawdę FMC?,

Y

 

Porównałem sobie na sklepie tą lornetkę z WO i poza drobnymi szczegółami obudowa, opakowanie paski, optyka wygląda identycznie.

Powłoki w Exreme 10x50ED mają ten sam kolor odcień co WO10x50, aberracja niestety lekko widoczna ten sam poziom co w WO.

Aberracja brzegowa na okularach widoczna zauważalne przy lekko nieosiowym patrzeniu, przypuszczam że szkło ED to tańszy gatunek FPL 51. Mechanika ustawiania ostrości jak i rozstawu tubusów chodzi dosyć ciężko podobnie jak w WO. To na tyle tak z grubsza.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu pokażę Ci zdjęcie w którym chyba nie ciężko ocenić kolor powłok .

Od lewej 25 , 50 , 60 mm (oczywiście apertura) . Do zdjęć zbytnio się nie przyłożyłem (zwłaszcza , że nie posiadam dobrego aparatu) . A Ty mówisz o profesjonalnym zdjęciu promującym nowy produkt .

 

Pozdrawiam

 

 

Strzałką zaznaczyłem kolor powłoki na tym obiektywie. Wg mnie na żywo ma trochę jaśniejszy odcień (tutaj zdominowany przez czerwone tło). Ale masz rację co do tego, że zdjęcie mogło być zrobione lepiej.

 

 

 

powloka.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.