Skocz do zawartości

M17 Mgławica Brokułka... Omega


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcie wygląda jak bez luminancji.

Maćku,

podkładałem Ha jako luminancję - miałem trochę zabawy bo kolorystyka mgławicy była... świńska, znaczy blado różowa.

 

Pierwszy raz coś takiego robiłem i być może coś zrobiłem źle - dlatego tak odbierasz to zdjęcie. Na pewno będę jeszcze eksperymentował z tą techniką.

 

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jak obiecałem tak się stało - przysiadłem ponownie do materiału.

 

Zostałem po części natchniony przez wimmera, który zwrócił mi uwagę, że na materiale Ha jest więcej wodoru niż widać na zdjęciu wynikowym... do tego wessel udowodnił mi, że tak jest i po telefonicznym tutorialu (dzięki wessel) udało mi się wyprodukować zdjęcie.

 

M17_new_s.jpg

 

Poddaję je Waszej ocenie.

Paweł

 

 

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś pokazując mi zdjęcie wessel'a zapytał "co to za mgławica", to bym szczerze odpowiedział - nie wiem, pierwszy raz ja widzę na oczy.

Wybacz Maćku ale Twoja wersja zupełnie mnie nie przekonuje. Tam jest konkretny temat do pokazania - piękny kształt łabędzia na tle delikatnej poświaty wodorowej. Do tego te gwiazdy jak wypalone LED'y, brak w nich życia. Mam nadzieje że nie będziesz zły na krytykę, po prostu tak to widzę.

 

Za to wersja Pawła na prawdę super. Zarówno gwiazdy jak i detal w mgławicy - bardzo fajnie się to ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczeń przerasta mistrza ;)

Heh,

wydaję mi się, że to trochę na wyrost stwierdzenie :-)

 

Bardzo dziękuję za słowa uznania - czy obrosnę w piórka? chyba raczej nie - staram się krytycznie podchodzić do swojej pracy :-))) Chociaż, kto wie :-)))))) hehehehe

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich - dlaczego mnie wasze opinie nie dziwią? :)

Nigdy nie było inaczej. I dlatego nie lubię obrabiać obcych materiałów. Nie mam do tego serca.

Dla Waszej informacji - to zdjęcie NIE BYŁO OBRABIANE :) to jest wyłącznie złożenie ( Flatten) warstw służących Pawłowi do zrozumienia procesu.

A jak widać chętnych do przykopania bez znajomości istoty rzeczy jest dużo - smutne to niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak widać chętnych do przykopania bez znajomości istoty rzeczy jest dużo - smutne to niestety.

Miałem nie pisać ale męczy mnie to zdanie.

Nie wypowiedziałbym się w ten sposób, bo chyba nikt nikomu nie chce przykopać. Każdy wyraził swoje zdanie że efekt pracy Pawła mu się podoba.

A istota rzeczy? Laik w astrofoto (np. taki jak ja), jeśli nie jest wprost napisane, to nie domyśli się na pierwszy rzut oka co jest grane. Że to tylko "wersja robocza".

Ewentualnie trzeba by dodać w temacie, że głos mają tylko "starzy wyjadacze" którzy bez wyjaśnień odrazu wiedzą o co chodzi....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.