Skocz do zawartości

Noga Perseusza czyli obszar Omicron Persei z RODOS 2013


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem na tą fotkę, bo widziałem jak po cichu kitrałeś na dysk materiał na Rodos :) . No i nie zawiodłem się... Bardzo mi się podoba- mgławica, gwiazdy, kolorystyka. Załapała się nawet na czerwono cześć mgławicy emisyjnej. Oczywiście, że więcej byłoby lepiej ale.... Jest dobrze. Wymagający obiekt, zaczynam czuć oddech kilku " ciemnomgławicowców" na plecach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Byłem przekonany, że 45klatek da mi komfortową obróbkę, ale przeliczyłem się. Tyle się zarejestrowało tylko przez to, że nad RODOS jest genialne niebo - sądzę, że pod niebem gdzie ja mam miejscówki to musiałbym albo zbierać tylko w zenicie, albo w ogóle bym nie zebrał materiału wystarczającej jakości. Na początku to najbardziej bruździła sama Omicron Persei.

 

Fajne są te zadymione kadry.

Mi też coraz bardziej się podobają :-)

 

Czekałem na tą fotkę, bo widziałem jak po cichu kitrałeś na dysk materiał na Rodos :) . No i nie zawiodłem się... Bardzo mi się podoba- mgławica, gwiazdy, kolorystyka. Załapała się nawet na czerwono cześć mgławicy emisyjnej. Oczywiście, że więcej byłoby lepiej ale.... Jest dobrze. Wymagający obiekt, zaczynam czuć oddech kilku " ciemnomgławicowców" na plecach :)

Dzięki Maćku :-) Tą mgławicę zobaczyłem u Ciebie na zdjęciu i pamiętałem, że wspomniałeś na RODOS, że w tym obszarze i emisyjne też są - stąd jej "szukałem" u siebie :-)

Sądzę, że jeszcze daleko mi do Ciebie :-) Ale uczę się od najlepszych.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz maquu, nie sądzę, żeby tutaj sama ilość materiału grała rolę (owszem do komfortowej obróbki) ale kluczem tutaj jest bardzo ciemne niebo, bo te kłaczki na prawdę są bardzo delikatne. Nie mówię o tych łukach dobrze widocznych ale o tych pozostałych pyłkach... tam mało jest "czystego" nieba.

 

Na pewno będę trzymał kciuki, żeby wyszło Ci lepiej - poznam wtedy możliwości "naszej" kamerki :-)

 

P.

 

PS

A swoją drogą dziękuję :-)

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz polega na tym że zgubiłeś niebieską mgławicę refleksyjną która praktycznie zajmuje pół kadru :) Dlatego pierwsza wersja jest lepsza.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.