Skocz do zawartości

Cykliczny plebiscyt astrofotograficzny - "Obiekty głębokiego nieba"


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ważna informacja.

z uwagi, że planujemy by wspomniany plebiscyt był formą promocji astrofotografii (nie tylko na forum) - będzie przygotowany oficjalny regulamin plebiscytu, w którym zawarte będą również informacje dla osób, które nie życzą sobie by ich zdjęcia były wykorzystywane i nie będą chciały brać udziału w plebiscycie.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, gratulacje awansu!

Pewnie będziesz miał trochę więcej obowiązków.... :D

 

Generalnie - fajny pomysł.

Czekamy na szczegóły regulaminu.

 

Pzdr.Piotr

 

Trochę więcej? Będzie miał taki zapieprz, że... A tak na serio, strasznie się cieszę, że Paweł znalazł czas, żeby przejść na "inną stronę mocy" i zacząć aktywnie kształtować naszą forumową rzeczywistość. Właśnie takich ludzi nam w środowisku trzeba, którzy nie tylko narzekają, ale i chcą coś zrobić dla innych.

 

Jedno jest pewne - plebiscyt będzie wisienką na torcie astrofotografii. Są partnerzy mediowi, są ludzie, którzy to pociągną.

 

A co do regulaminu, musimy go zmienić, bo nie mam ochoty trafić potem do sądu za to, że ktoś zobaczył swoje zdjęcie w głównym wydaniu wiadomości TV ;) Mówiąc zupełnie poważnie, moją rolą jest zapewnienie jak najszerszej widowni dla waszych zdjęć, a to oznacza wyjście poza forum. Po to są partnerzy. Inaczej mówiąc, Astropolis musi mieć możliwość publikacji waszych zdjęć w różnych miejscach, u różnych partnerów, etc. Oczywiście tylko w kontekście promocji tych zdjęć i astrofotografii, nie zaś handlowania tymi zdjęciami. To jasne!

 

Trzeba będzie zlecić to prawnikowi, choć podejrzewam, że inne portale, np. fotograficzne, mają to już dobrze przećwiczone, więc jest się czym inspirować.

 

Jak jest tu jakiś prawnik, który może nam w tej zbożnej idei pomóc nieodpłatnie, to też byłbym wdzięczny za taką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zdaję sobie sprawę, że pracy będzie trochę - ale warto :-)

 

Piotr, na razie planujemy by plebiscyt (jako forma promocji astrofotografii i konkurs o przysłowiową "piertuszkę") miał formę jak poprzednie (http://astropolis.pl/topic/39836-plebiscyt-astrofotografii-x2012-glosowanie/)

 

Jak zapewne zobaczysz są tam zdjęcia tych Mistrzów jak i Adeptów - i wcale nie jest przesądzone kto wygrywa. Tutaj to Wy jesteście jury. Traktujcie to jako promocje własnej pracy.

Od razu uprzedzam, osoby zaangażowane w tworzenie tego projektu (czyt. np. Ja) - nie biorę udziału w plebiscycie (stety niestety, gdyż również chciałbym się promować, ale czego się nie robi dla ludzi :-) )

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po spotkaniu z Adamem, i ustaliliśmy, że będą dwa identyczne plebiscyty dla zdjęć z galerii - Głęboki Kosmos i... uwaga... z galerii - moje pierwsze zdjęcia!! Także mamy nadzieję, że zaczynający swoją przygodę z astrofotografią pokażą na co ich stać :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wyczuwam plagiat nowopowstalego sztandarowego konkursu Forum Astronomicznego <tu można się śmiać> Tym razem Astropolis przegrało i z tego, co widzę, lepsza odsłona podobnych rozgrywek powinna być jednak u Roberta <ach, ostry kawał - tylko dla koneserów, ale "haha" będzie na miejscu>

Cieszę się, że inicjatywa podjęta przez społeczność, do której czuję szczególną więź na tyle skutecznie rozruszała astro-amatorstwo w Polsce, że nawet sąsiedzi biorą z nas przykład. <haha> A to dopiero początek ;)<kąśliwe, ale zawsze na miejscu: śmiejmy się>

 

Powodzenia, chłopaki - będziemy mieli 2 fajne, równorzędnie prowadzone konkursy astrofoto :D (jeszcze to pogrubię żeby każdy widział myśl przewodnią posta... a może i podkreślenie będzie na miejscu - a co !)

Edytowane przez MikolajSabat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, po prostu zobacz jak długie tradycje mają tutaj plebiscyty astrofotograficzne w bardziej lub mniej zbliżonej formie i przestań pisać głupoty:

 

http://astropolis.pl/forum/195-plebiscyty-i-konkursy/?prune_day=100&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wyczuwam plagiat nowopowstalego sztandarowego konkursu Forum Astronomicznego ;) Tym razem Astropolis przegrało i z tego, co widzę, lepsza odsłona podobnych rozgrywek powinna być jednak u Roberta.

Cieszę się, że inicjatywa podjęta przez społeczność, do której czuję szczególną więź na tyle skutecznie rozruszała astro-amatorstwo w Polsce, że nawet sąsiedzi biorą z nas przykład. A to dopiero początek ;)

 

Powodzenia, chłopaki - będziemy mieli 2 fajne, równorzędnie prowadzone konkursy astrofoto :D

Poczytaj stare wątki na Astropolis a później pisz o plagiatach i braniu przykładu. Na tym forum były konkursy astrofoto nim jeszcze Forum Astronomiczne doczytało co to jest ;-). Z tym "sztandarowym" to też lekko przesadziłeś. Co do jednego muszę się zgodzić, będą dwa równorzędnie prowadzone konkursy. Powodzenia chłopaki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj stare wątki na Astropolis a później pisz o plagiatach i braniu przykładu. Na tym forum były konkursy astrofoto nim jeszcze Forum Astronomiczne doczytało co to jest ;-). Z tym "sztandarowym" to też lekko przesadziłeś. Co do jednego muszę się zgodzić, będą dwa równorzędnie prowadzone konkursy. Powodzenia chłopaki.

 

Oczywiście wszystko się zgadza to co napisał Kolega Jazz.

Młody stażem kolega z FA, który niezbyt miał czas poczytać wątki funkcjonujących w naszym kraju for, próbuje gloryfikować szczytną poniekąd inicjatywę konkursu imienia niedawno zmarłego naszego Kolegi - jako odkrycie koła.

Proszę nie brać tego do siebie Szanowni Koledzy - wspaniale, że reaktywujecie dobre i sprawdzone pomysły i inicjatywy, które zapewne będą podnosiły na jeszcze wyższy poziom to piękne hobby jakim jest astronomia amatorska.

Życzę Wam jak najwięcej satysfakcji z Waszego przedsięwzięcia i jak najmniej uszczypliwych uwag :icon_biggrin:

Pozdrawiam Jacek.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam astro-fotograficzne tradycje AP i uwierzcie mi, że nie miałem zamiaru robić ani reklamy, ani antyreklamy FA. Nie miałem też zamiaru w żaden sposób dyskredytować tego nowego pomysłu Kolegów z tego forum. Trzeba mieć trochę luzu i dystansu do siebie, a miałem raczej nadzieję zabłysnąć jako ktoś o niesamowitym poczuciu humoru, a nie jakiś kolejny prowokator. Prowokacje to nie moja branża. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że gdyby hipisi jeszcze istnieli, teraz widzielibyście mnie na marszu w obronie pokoju na świecie, a nie tutaj na forum. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zdarza się, że moje żarty są źle rozumiane - to znaczy traktowane serio, bez choć częściowego przymrużania okiem. Nie mam ani ochoty, ani czasu na sprzeczki, więc co złego to nie ja.


Następnym razem chyba zacznę pisać coś w stylu "<tu można się pośmiać>" po każdym zdaniu, w którym ukryłem swoje oryginalne, jak widać, poczucie humoru. Wtedy na pewno już nikt nie weźmie jakiegoś błyskotliwego żartu na serio :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli oryginalne poczucie humoru idzie w parze z błyskotliwą inteligencją, która pozwoli zrozumieć, że słowo pisane inaczej się interpretuje niż mówione, bo brak gestów, mimiki, mowy ciała i dźwięku sprawia, że ludzie traktują to co napisane... tak, jak jest napisane :)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli oryginalne poczucie humoru idzie w parze z błyskotliwą inteligencją, która pozwoli zrozumieć, że słowo pisane inaczej się interpretuje niż mówione, bo brak gestów, mimiki, mowy ciała i dźwięku sprawia, że ludzie traktują to co napisane... tak, jak jest napisane :)

 

Nie chcę robić już Wam off-topu, tym bardziej, że mam trochę rzeczy do zrobienia, ale w moim przypadku gesty, mimika i dźwięki wcale nie działają w kontekście opowiadania żartów :D Według niektórych (czyt. większości) opowiadając kawały jestem dokładnie taki sam jak rozmawiając o pożyczaniu pieniędzy... <tu można się zaśmiać, aczkolwiek nie trzeba>

Dopiero uczę się tej trudnej sztuki bycia zabawnym, więc jakby jeszcze coś mi się nie udało, to wybaczcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nie piszecie o tym, ale chciałbym dwie kwestie poruszyć - jedna to czy zdjęcia będą prezentowane anonimowo? Oczywiście większość użytkowników i tak doskonale będzie wiedziała kto jest autorem, ale żeby nie było że głosujemy na autora a nie na fotki. Do głosowania na autorów możemy zrobić osobny plebiscyt :)

Druga, dla mnie ważniejsza - może warto by zrobić głosowanie anonimowe, tzn żeby w czasie trwania głosowania nie było widać wyników. Mogłaby np być wyświetlana ilość oddanych głosów, ale sumaryczna, nie na poszczególne zdjęcia. Prezentacja wyników na bieżąco zawsze w jakiś sposób wpływa na ocenę. Często używany jest sposób polegający na tym, że wyniki sondy pojawiają się dla użytkownika po jego zagłosowaniu i jest też opcja oddania pustego głosu i zobaczenia wyników. Z punktu widzenia UX nie jest to korzystne ponieważ może zniechęcać do głosowania - 'kliknij mnie i zobaczysz wyniki od razu'. Kiedy byłoby wiadomo że wyniki będą prezentowane po zakończeniu głosowania wszystko byłoby jasne.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby post miał sens w nowym miejscu, dopisuję:

To już oficjalnie - witamy w gronie partnerów promujących astronomię i astrofotografię znany program popularnonaukowy Galileo

 

szybko! może da się to jeszcze odkręcić!

niech ktoś im powie że tamto inne forum było pierwsze i powinni promować tamten konkurs a nie ten :D

 

chyba niepotrzebnie, ale specjalnie dla tych którzy mieli ciężki tydzień, wyjaśniam, że to taki żart ^_^

 

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Chyba jestem zmęczony, bo nie łapię kontekstu.

 

Rozmowy z partnerami zacząłem w tym temacie z rok, jak nie więcej, temu. Program, który będzie wyemitowany jutro nagrywany był też kilka miesięcy temu. Po prostu data godziny zero zbliżyła się niemiłosiernie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.