Skocz do zawartości

M17 na "wilgotno"


Vaud

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie to wygląda, choć jestem prawie przekonany, że mogłoby być ostrzej. Czy jestem pewny, że ustawiłeś ostrość najlepiej jak się dało? Choć może być i tak, że te warunki nad jeziorem nie pozwalały na więcej.

 

Cyfrowo można to poprawić. Gdzieś tu kiedyś na forum opisywałem ten zabieg. Jak znajdę, to podlinkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,
Po dluzszej przerwie zebralem troche materialu M17.
RGB = bin2; 18x300s na kanal
L= 26x300s bin1 (wiem, ze tam sporo wodoru, sprobuje uzyc jako L nastepnym razem)
Stack w Maximie, kalibracja to same darki
Align+Histogram w Pixie
Wyostrzanie w PS przez HighPass
Setup: ASA DDM60 / TEC140 / Atik 383 przy -15deg
Miejscowka: Kilkaset metrow od duzego jeziora (wilgosc powoduje mleko w powierzu) - nie wiem jak (i czy w ogole sie da?) tego pozbyc na etapie obrobki.
Obrobka materialu to zdecydowanie moja najslabsza strona, wiec poprosze o konstruktywna krytyke. Chcialbym na tym materiale sie troche podciagnac zanim zaczne kolejny obiekt.
Pozdrawiam,
Krzysztof

 

Krzysiek, przedstawiłeś bardzo ładne zdjęcie. Można jeszcze popracować nad obróbką. Stosując "Dekonvolution" - jak pokazał Adam, można obraz wyostrzyć i zmniejszyć nieco gwiazdy. Być może, gdybyś dopalił Ha jak sam wspomniałeś i użył jako luminacji obraz stał by się bardziej plastyczny i ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za rady!

Sprobowalem dekonwolucji i MT w Pixie.

Gwiazki mniejsze, strukura mglawicy wyrazniejsza ale cos dziwnego zaczyna sie dziac z tlem po rogach kadru i najprawdopodobniej wychodzi brak flatow (a i nie usuwalem w zaden sposob gradientu).

 

Edit:

Zamieszam trzy wersje:

Oryginalna (crop z pierwszego postu)

post-26307-0-16062900-1468357188_thumb.jpg

 

Drugie podejscie (wyostrzanie mglawicy, zmniejszanie gwiazek)

post-26307-0-21945200-1468357229_thumb.jpg

 

Trzecia proba dzis (celem cwiczenia bylo wyciagniecie jak najwiecej szczegolu z mglawicy)

post-26307-0-96048500-1468357267_thumb.jpg

 

Jesli pogoda pozwoli to przesiade sie na inny obiek, jesli nie to popracuje nad gwiazdkami w M17

 

Pozdro,

K

Edytowane przez Vaud
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

W poście powyżej wrzuciłem trzecią wersje i czuje niedosyt bo albo mi sie ten obiekt juz troche opatrzył albo rzeczywiście dalej jest jakoś tak digital...

Co poprawić by było bardziej naturalnie, plastycznie?

Pozdr,

K

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxim = calibracja darkami + align (astrometric) + combine (per kanal)

 

Wszystkie 3 rezultaty powyzej na bazie tego samego wyniku z Maxima a ostatnie podejscie to

Pix = stack LRGB + bckg extract + denoise + MT + histo + krzywe (chyba nawet w tej kolejnosci i niczego nie pominalem)

 

Czemu pytasz o maxima? Jakies sugestie? Z gory dzieki....

Pozdro,

K

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za rady!

Sprobowalem dekonwolucji i MT w Pixie.

Gwiazki mniejsze, strukura mglawicy wyrazniejsza ale cos dziwnego zaczyna sie dziac z tlem po rogach kadru i najprawdopodobniej wychodzi brak flatow (a i nie usuwalem w zaden sposob gradientu).

 

Edit:

Zamieszam trzy wersje:

Oryginalna (crop z pierwszego postu)

attachicon.gifM17-LRGB_Try_01.jpg

 

Drugie podejscie (wyostrzanie mglawicy, zmniejszanie gwiazek)

attachicon.gifM17-LRGB_Try_02.jpg

 

Trzecia proba dzis (celem cwiczenia bylo wyciagniecie jak najwiecej szczegolu z mglawicy)

attachicon.gifM17-LRGB_Try_03.jpg

 

Jesli pogoda pozwoli to przesiade sie na inny obiek, jesli nie to popracuje nad gwiazdkami w M17

 

Pozdro,

K

Trzecia próba jest według mnie najlepsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia próba jest według mnie najlepsza.

Pozdrawiam

Czesc Andrzeju,

Dzieki za opinie. Jesli czas pozwoli, sprobuje jeszcze popracowac nad gwiazdkami. W nastepnej kolejnosci chce zrobic koniczyne ale jest b nisko nad horyzontem, dostepna jak dla mnie max 2h per noc, wiec zbieranie wystarczajacej ilosci materialu przy tutejszej pogodzie moze byc karkolomne.

Dlatego tez, jak wspomnnialem w Twoim poscie IC1396, zazdroszcze polnocnego nieba. Mam ogromna ochote na pare obiektow z tamtej strony "budynku" ale jak mowia czesi... "to se ne da".

Pozdro,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.