Skocz do zawartości

Dengel Hartl ( DeHT) 5 w Cefeuszu`


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie powstało trochę w Trogirze- luminancja i kolor, reszta ( Ha) z Warszawy.

Setup FSQ 106N, ATIK ONE 9M, EM-10:

L: 60x600 sekund, RGB 8x600 na kanał, Ha: 36x1200 sekund.

To stara mgławica planetarna , rozwiana w ciągu eonów swego istnienia. Fotografowana w otoczeniu molekularnego obłoku VdB 152 oraz pozostałości supernowej widoczne w Ha- daje ciekawy obraz tego obszaru.

 

890fb4df863e2c81e8cf7fa7312279d6.1824x0_

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, gdzie mi zwracać uwagę osobie od której czerpię wiedzę garściami, ale coś z gwiazdkami jest nie tak - w centrum są takie przyduszone fioletowo/cyjanowe i do tego co jaśniejsze mają spore halo.

 

Nie mogę teraz sprawdzić, ale tło chyba też jest wycięte.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o gwiazdkach wiem. Tlo nie jest chyba wycięte. Jestem teraz w pracy, bo w domu nie mam czasu ale wieczorkiem się conieco poprawi.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było sporo do poprawki. Paweł jednak miał rację- histogram był przycięty ale w taki szczególny sposób niezauważalny na gorszym monitorze. Co to znaczy dobre oko :)

 

Myślę że to poniżej jest lepsze.

 

ab247da42b5bdad67135ba6dd514d768.16536x1

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było sporo do poprawki. Paweł jednak miał rację- histogram był przycięty ale w taki szczególny sposób niezauważalny na gorszym monitorze. Co to znaczy dobre oko :)

 

Myślę że to poniżej jest lepsze.

 

890fb4df863e2c81e8cf7fa7312279d6.16536x1

To o wiele lepsze :) Tamto trochę mdłe było ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dużo materiału, co naprowadza mnie na myśl, że obiekt nie łatwy :) Nowe tło o wiele lepsze. Ale coś jest nie tak z gwiazdami. Te na tle czerwonej mgławicy i w okolicach są dużo większe, bardziej rozmyte, niż pozostałe. Zapewne to wina złego odseparowania ich przy odszumianiu. No niestety, po czerwonej mgławicy widać chyba mocne odszumianie, ale pewnie byłeś na to skazany. Widać, mgławica piekielnie ciemna.

 

A patrząc tak zupełnie niefachowo, czysto estetycznie, to jak dla mnie obiekt jest brzydki :) Nie wiem, czy to kwestia koloru, czy mrocznego otoczenia, ale jakieś takie "brudne" mi się to wydaje. Podkreślam, że to czysto estetyczne odczucie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona mgławica jest bardzo słaba i nie było wyjścia - po 12 godzinach naświetlania i tak był spory szum. Gwiazdy...hm... mój workflow nie przewiduje ich separacji w sposób jaki opisałeś. Mgławica jest obrabiana BEZ GWIAZD i w ogóle warstwy są spinane w ostatniej chwili, więc... hm..no ale dzięki za uwagi!

A co do urody - de gustibus non est disputandum - tak to jakoś szło :D

 

Zrobił się trochę bałagan bo omyłkowo wkleiłem inny link - to zdjęcie w poście ANowaka to niewłaściwa wersja

Właściwy finalny poniżej:

de54af3b271dacabb52512ca0b0c63bb.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, genialny kadr!

 

Ale czy na pewno podoba Ci się ta fotka?

Fiolet na gwiazdach?, ogólnie balans koloru gwiazd?

 

Ślady w okolicy gwiazd powodują że widać gwiazdy wklejone w kadr.

Nie masz racji, nic nie było wklejane w kadr. A kolor bardzo mi pasuje, howgh. Pokaż mi ten fiolet, bo na moich monitorach go nie ma? Czy ktoś inny potwierdza fiolet, może pora coś skalibrować u mnie?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nadal gwiazdy są jak wycięte z tła.

I to też może być efektem problemów w konfiguracji PS, lub zmianą kalibracji monitora...

 

Co do fioletu, to Paweł też to sugerował to w pierwszym poście.

Ktoś jeszcze potwierdzi fiolet?

 

 

Od jakiegoś czasu patrząc na Twoje prace widzę że efekt fioletu pojawia się na gwiazdach systematycznie. np. http://www.astrobin.com/full/250954/B/i http://www.astrobin.com/full/257399/B/

Tak na szybko przeglądając prace na astrobin, ostanie "niefioletowe" były w maju...

 

Może od tego czasu coś się rozkalibrowało ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe spostrzeżenie. Właśnie w maju kupiłem kalibrator :D

Dobre nie?

Wracam wobec tego do kalibracji po swojemu, według starych zasad.

 

Zerknij na to:

de54af3b271dacabb52512ca0b0c63bb.16536x1

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe spostrzeżenie. Właśnie w maju kupłem kalibrator :D

Dobre nie?

Wracam wobec tego do kalibracji po swojemu, według starych zasad.

 

Zerknij na to:

 

 

 

Nooooo, i już zdecydowana poprawa :D

 

Jeszcze bym sprawdził poziomy tła bo gwiazdy (wszystkie) wyglądają jak wklejone :D, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po prostu efekt mojej obróbki. Tło jest za czyste i stąd ten efekt. Tło jest na 93%. Histogram prawidłowy, zobacz na astrobin:)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taki sposób obróbki, ale mimo to postaram się pokazać oc co mi chodzi.

siedzę w pracy i nie mam nic do pomiaru więc zrobiłem screena z obrazka z astrobin, i nie wiem czy to będzie widać...

 

w.png

 

chodzi o to, że gwiazdy nie stanowią integralnej części tła...

i myślę że problem dotyczy zdjęć obrabianych z materiału z Atika ONE.

 

 

 

 

PS.

 

to nie do końca o to mi chodziło, ta zmiana jest subtelna a wklejony kawałek mocno skontrastował to o czym pisałem

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę oglądać wszystkie zdjęcia pod lupą....nie, to chore.

Zdjęcie ogląda się jak pocztówkę. I to co wtedy widać jest ważne a nie to co widać na poszczególnych pikselach. Tam ZAWSZE coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Maciek przyzwyczaił nas do prac na poziomie do którego większość z nas jeszcze długo, o ile w ogóle, nie dorówna, i to jest prawdopodobnie powód sprawdzania każdego szczegółu , mimo tych gwiazd i kolorów na które zwrócił uwagę Piotr,( mi też one nie specjalnie się podobają), to zdjęcie także zaliczam do tych z najwyższej półki ( pewnie to nie ostatnia wersja którą nam przedstawi [emoji14] ) W sieci nie ma przecież lepszego zdjęcia tej parki razem, a przynajmniej nie znalazłem takiego.

 

Zdjęcie super gratulacje

Rafał

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci nie ma przecież lepszego zdjęcia tej parki razem, a przynajmniej nie znalazłem takiego.

 

 

Popatrz tu, zwróć uwagę ile się dzieje w tle.

http://www.cloudynights.com/topic/506954-adam-and-josh-vdb-152-collaboration-new-data-integration-thanks-david/

 

Maciek, wiem, że fajnie byłoby usłyszeć, że super fotka i w ogóle. Materiał na pewno jest dobry, ale u mnie nie wygląda to po prostu. Również widzę fiolet i wycięte tło (brak jakiegokolwiek przejścia tonalnego między tłem a np. czerwoną mgławicą). A przecież ten obszar Cefeusza pełny jest pyłu i gazu! Sama VdB jest zupełnie wyprana z koloru. Mam wrażenie, że pogorszyła mi się wada wzroku patrząc na gwiazdki, bo niby są ostre, ale takie "mdłe". Nie chce krytykować, bo pomysł na kadr jest świetny. Może to tylko mój budżetowy monitor.

 

A może udostępnisz stacki wszystkich kanałów na jakimś dropboxie? Wtedy każdy będzie mógł się przekonać, że tego po prostu nie da się lepiej obrobić.

 

Pozdrowienia

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.