Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę się na prognozę pogody i...jak tak dalej pójdzie, to będę sobie musiał zafundować:

1.) hibernację,

2.) jakieś skuwki a może przedłużki do telomerów (gdzie to sprzedają skoro na emeryturę mam przejść w wieku 167 lat? ;) może w DO-"bliżej życia" :szczerbaty: )

 

żeby, być może, zobaczyć następny tranzyt Wenus :rolleyes:

 

http://meteo.icm.edu.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2012060312&row=151&col=101&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

 

Myślę że taniej byłoby zafundować sobie wycieczkę nad morze, albo przynajmniej do Warszawy - tam też pewnie uda im się złapać pogodne niebo. A u nas według obecnych prognoz wypogodzi się po południu :(.

http://www.mojapogoda.com/polska/pogoda-lokalna.html

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zachmurzenie niezłe się szykuje, jak na złość :swear:http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=146

I jak na złość niedługo potem ma się rozchmurzyć :swear: - chmury pofruną dalej na południowy wschód. Cała nadzieja (marna), w tym, że chmury zdąża się szybciej nieco przewalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Z obrzydzeniem patrzę na środowe prognozy pogody. Wszystkie serwisy są bezlitosne. Wiadomo że istnieje choć szansa na chwilową dziurę w chmurach środowego ranka i należy spróbować zatem moje pytanie: Czy znaleźli by się chętni na wspólne obserwacje tego zjawiska w okolicach Rzeszowa?

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

w środę...ja jak najbardziej, nawet jeśli prognozy będą nie sprzyjające to warto się wybrać żeby później nie żałować jakby sie pojawiły przerwy w chmurach

 

Super, Łukasz to gdzie sie umawiamy? Tak by widoczny był horyzont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim !

W końcu sie zarejestrowałem i witam kolegów z okolicy.

 

Mam nadzieje, że na Magdalence znajdzie sie jeszcze jedno miejsce na mój teleskop:)

 

Rozumiem, że spotkanie sie odbędzie bez wzgędu czy w momencie wyjścia z domu będzie brzydka pogoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdeterminowany by jechać. Tak czy inaczej, gdyby przez parę minut warunki były akceptowalne, to plułbym sobie w brodę, że nie obserwowałem.

Biorę: SW150/1800+głowica azymutalna (bo szybciej się z tym ucieka) Filtr Baadera foto aparat.

IskroBoża: miejsce dobrałem tak, żeby było widać płaski horyzont w kierunku spodziewanego wschodu Słońca. Ten warunek spełnia "parking" pod kościołem p.w. św. Marii-Magdaleny Vide: fotka.

To miejsce nazywa się Podkościołek (Chmielnik Rzeszowski) Dołączam mapkę.

 

Mam nadzieje, że na Magdalence znajdzie się jeszcze jedno miejsce na mój teleskop:)

Rozumiem, że spotkanie się odbędzie bez względu czy w momencie wyjścia z domu będzie brzydka pogoda?

 

To się rozumie samo przez się.

Co do miejsca na Twój telep to nie spodziewam się aby z pielgrzymką przyszło tam pół powiatu ;) więc ovebookingu nie przewiduję. :D

 

Pozdrawiam:

Kolega Kierownik (Zakładu Bez Nazwy Jeszcze :szczerbaty: ale od dzisiaj 10:15)

Magdalenka_Podkościółek.jpg

miejscowka.JPG

miejscowka1.JPG

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wybieram planowo okolo 3.50 - zgarne lukaszap, jak ktos jeszcze chetny to niech krzyczy glosno :-)

 

Miejmy nadzieje ze jakas dziura w chmurach sie pojawi.

 

 

zycze wszystkim powodzenia. ja z kolega bedziemy ogladac tranzyt z Boguchwaly, o ile pogoda pozwoli /dziury w chmurach/. do dyspozycji mamy dosc duzy balkon, a jezeli nie bedzie pogody to pozostaje internet, ale to nie TO. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wybieram planowo okolo 3.50 - zgarne lukaszap, jak ktos jeszcze chetny to niech krzyczy glosno :-)

 

Miejmy nadzieje ze jakas dziura w chmurach sie pojawi.

Nadzieja umiera ostatnia... :mellow:

startuję o 3:30 z RZ mogę kogoś po drodze zgarnąć.

 

A liczyłem jeszcze na to:

http://www.heavens-above.com/PassDetails.asp?lat=50.050&lng=21.950&loc=Przybyszowka&alt=237&tz=CET&satid=25544&date=41066.0354914931

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, oczywiście potwierdzam, wyjeżdżam z moją Syntą o 3.30 z Łańcuta, do zobaczyska na miejscu. Macie może jakieś pozytywne prognozy pogody?

 

Już wieczórl, a ja wreszcie widzę z okna, z przeciwległego krańca RZ pasmo Magdalenki. Co prawda jakby przed deszcz... Tfu, tfu, na psa urok ;)

 

@ Ignisdei: Czyli pod sklepem "Centrum" w Zalesiu tak???

A ta Magdalenka to stamtąd daleko?

 

15 km

 

ale znam kótszą.

trasa.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałby ktoś z Was zabrać mnie z mojego osiedla? Bo raczej nie dojadę MPKiem na zalesie o tej porze? Miałem nie jechać, ale już lepiej się wysilić niż potem żałować w razie czego.

 

Alice, mogę Cię zabrać, o 8:30 mam obrony więc i tak jadę na PRz :) Przedzwoń do minie jeśli jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.