Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Oberonie , a możesz zapodać fotkę z ogniska głownego bez resize , nie gniewaj sie ale mam niedosyt co do jakości finalnej.

Bez barlowa powinno być lepiej ale jest sporo szumów , nawet jeżeli seeing jest kiepski nie powinno być tak mocno przeostrzone i szumy.

Albo źle ustawiasz kamerkę albo , coś źle obrabiasz , jeżeli się nie pogniewasz możemy to wspólnie sprawdzić na forum , skorzystasz ty , ja i wiele osób na forum.

...

Dał byś radę zamieścic na Youtube krótki kilkunastosekundowy film .

To by dużo nam powiedziało jaki jest materiał .

Witam po przerwie, wreszcie weekend i mam ciut czasu - w poprzedni było dużo pracy. A o tygodniu nie wspomnę.

 

Ok, wszystkie fotki miałem z resize, robi się teraz bez, z tego samego avika, zamieszczę jak będzie gotowy.

 

Kawałek avika wrzucę na YouTube przez konto syna, ale raczej w poniedziałek, jak będzie w akademiku. Mieszkamy pod Inowrocławiem i nie mam kablowego łącza, tylko radiowe "takie sobie". Czasem nie daję rady fotek przesyłać, a co dopiero filmy.

 

Robię filmy 1024 x 768 pikseli - powinienem jakoś zmienić format, czy wystarczy że obetnę na długości? Nigdy nic nie wrzucałem na YouTube.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym to zobaczył, jeśli można.

Już można, przed chwilą zrobione, właśnie odpisywałem astrokosmo co i jak było ze mną. Fotka w ognisku głównym 3500mm, DMK 31 mono, fitr czerwony. Wybrane 250kl z avika 1200kl, 88% jakości, składane w Registax na 15 pkt referencyjnych, wavelet według Twoich rad, gausian i linear, kolejne suwaki 60, 40, 30, 15, 5, 2. Bez składania na 15 pkt, tylko na 1pkt wychodzi mętne, obraz falował. Nic nie wyostrzałem, nie robiłem masek itp. w programach graficznych.

 

Pozdrawiam

Moon0022_08_11_18_05_04_31_250kl_15pkt_60_2g.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już można, przed chwilą zrobione, właśnie odpisywałem astrokosmo co i jak było ze mną. Fotka w ognisku głównym 3500mm, DMK 31 mono, fitr czerwony. Wybrane 250kl z avika 1200kl, 88% jakości, składane w Registax na 15 pkt referencyjnych, wavelet według Twoich rad, gausian i linear, kolejne suwaki 60, 40, 30, 15, 5, 2. Bez składania na 15 pkt, tylko na 1pkt wychodzi mętne, obraz falował. Nic nie wyostrzałem, nie robiłem masek itp. w programach graficznych.

 

Pozdrawiam

 

Nie jest źle , według mnie to za mało klatek jak na tak słaby seeing , i dlatego przy ostrzeniu wychodzą szumy.

 

A zrób tak jak na poniższej fotce , ustaw wszystkie na 0 , a tylko górnym lekko jedź w prawo , no i na końcu Do All , jestem ciekaw czy efekt będzie ten sam.

 

Moon0022_08_11_18_05_04_31_250kl_15pkt_60_2g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi,ale to zdjęcie jest dla porównania czego?Aparatu kompaktowego z kamerą dedykowaną do fotografii Księżycowo-planetarnej?

 

Proszę żeby prace z aparatów kompaktowych zamieszczać w dedykowanym temacie. Jarzbi,pokazane zdjęcie jest bardzo dobre jak na możliwości cyfszaków,ale choćby seeing był 10/10 to lepszego niz to zdjecia nie uda się zrobić tym sprzętem,dlatego utworzyłem temat "Księżyc z kompaktu" i prosze żeby tam prezentować prace z aparatów kompaktowych.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi,ale to zdjęcie jest dla porównania czego?Aparatu kompaktowego z kamerą dedykowaną do fotografii Księżycowo-planetarnej?

 

Przepraszam, to się już więcej nie powtórzy. Późno już było i w ogóle ;) Pomyślałem sobie, że można porównać jak wygląda ten sam fotografowany obiekt ale zarejestrowany zupełnie innym sprzętem. Raz jeszcze przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja trzecia noc grudniowa i bez rewelacji pod względem warunków. Obrobilem połowe avików i nie ma czym się pochwalić. Na pociechę krater Schickard w nastrojowym oświetleniu wnętrza. SC10" ognisko gł. DMK-21, filtr IR-Pass.

schickard.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiech, wczoraj była dziura w chmurach! Pierwsze aviki zrobiłem efekty poniżej. Astrokosmo miał nosa - trochę kolimacja się rozjechała, trzeba będzie pokręcić śrubkami, ale dziś znowu siwe niebo.

 

Dolina Schrotera raz z barlowem 2x a raz bez, a Mons Gruithisen i okolica bez barlowa. Gwiazdka bez barlowa. Filtr czerwony, DMK 31, 14" SCT f10.

 

Pozdrawiam

Moon0051_08_12_09_17_49_53_pk40_2a_un.jpg

Moon0055_08_12_09_17_58_37_pk90_2g_un.jpg

Moon0060_08_12_09_18_04_49_pk20_2_un.jpg

Moon0080_08_12_09_18_50_26_pj1_14_46a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie opanowac materiału kiedy obraz w kadrze faluje jak powierzhnia wody na wietrze. Chwilami było spokojniej ale krotko. Moja Dolina Schrotera, oraz Marius i jego pagórki. Co do pogody, to u mnie była do północy

arystarch.JPG

marius_2.JPG

zachmurzenie..jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kawałek Mare Humorum. Chciałem wysłać składankę, ale jpg ma 811 kb i mi odrzuca. Podobnie jak mój komputerek w którym chciałem złożyć całą tarczę, a właściwie pół. Padł po pierwszej ćwiartce, cienias jakiś :huh:

Z drugiej strony jak to są zbliżenia, to nie można dawać wielkich kawałów tarczy Księzyca.

Chciałbym się podzielić doświadczeniem obróbki, eksperymentalnie na tym i nastepnym pliku zastosowałem avistax zamiast registax. No, wyszło ciekawiej. Z tym, że wavelety i tak w registaxsie. I trochę nieostrej maski w Corel PSP.

Registax w alignowaniu wielopunktowym gubił się, avistax alignował według 970 punktów referencyjnych. Jak chodzi o czas obróbki avika 900 mb, 1200 klatek, to trwa w sumie około 60 - 80 minut. Fotka w ognisku głównym, potem resize, takie 3 Mpixele.

Wobec chmur na niebie składajcie stare obrazki.

 

Pozdrawiam

Moon0063_08_12_09_18_10_02_970_pkt_pk90_2g_res_as_un.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapowiedziany drugi obrazek, też avistax, ale 1187 pkt referencyjnych. Tu atmosfera bardziej falowała i widać przewagę nad Registaxem, bo robiłem to z 5 pkt i miał problem złożyć. bez krech. Fotka z ogniska 3500 mm, SCT 14" DMK 31 cz-b, czerwony filtr, 1200 klatek.

Chyba zacznę przeszukiwać stare filmiki pod kątem ciekawych formacji i ponownego składania.

 

Pozdrawiam

Moon0062_08_12_09_18_08_13_1187_pkt_pk90_2g_as_res_un.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon, a jak ci wychodzi ta fotka przy jednym punkcie referencyjnym, gdy Quality estimator ustawić na Classic?

Co do starych avików to mam ich sporo, ale kręcone webcamem Logitech Pro 3000, niestety za slaba jakość żeby do tego wracać, kilka prób nie dało lepszych wyników niż były.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon, a jak ci wychodzi ta fotka przy jednym punkcie referencyjnym, gdy Quality estimator ustawić na Classic?

Co do starych avików to mam ich sporo, ale kręcone webcamem Logitech Pro 3000, niestety za slaba jakość żeby do tego wracać, kilka prób nie dało lepszych wyników niż były.

Nie próbowałem, nawet nie wiem na razie o co chodzi. To dopiero cztery aviki które przejechałem tym programem, ale tylko w ustawieniach domyślnych . Do tej pory używałem Registaxa, bo spod Lumenery wychodziły pliki .ser 12 bitowe, a nie aviki. Jak kupiłem DMK31, to zacząłem szukać alternatywy. Za duża klatka, by składać jednopunktowo (1024 x 768 pikseli). W registaxie robiłem 3-10 pkt referencyjnych, ale często jeden - dwa uciekały i całą misterną robotę można było do kosza ciepnąć - krechy i czarne pola. Lumenera miała 640 x 480 pikseli, więc ogólnie obróbka szła szybciej, tu jeden avik trwa ponad godzinę - więc od wczoraj nie miałem za dużo czasu, bo i praca i zebranie po południu. Poszperam w internecie to może więcej się nauczę - na razie obejrzałem strony Joe Zawodnego o avistacku.

 

http://joe.zawodny.com/index.php/2008/11/1...x-vs-avi-stack/

 

Poniżej Sinus Iridum, telep jak zwykle, 1200 klatek, ognisko główne, resize 150%. A próbuję teraz składanie wybranych klatek (przesunięcia pkt referencyjnych poniżej 2 pikseli) samego Przylądka Laplace robionego przez barlowa 2x.

 

Pozdrawiam

Sinus_Iridum_08_12_09_18_01_12__res1_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do Kolegów którzy mogą zrobić tą część Księżyca jako "zakamarek"... Chodzi mi o ten mały wycinek w dużym powiększeniu...

 

bf0ff9cca643683a.jpg

 

Ciekawi mnie ten fragment, ale niestety ja nie mam możliwości na przyglądnięcie sie temu fragmentowi. Co to jest dokładnie, jakiś kanion ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do Kolegów którzy mogą zrobić tą część Księżyca jako "zakamarek"... Chodzi mi o ten mały wycinek w dużym powiększeniu...

 

bf0ff9cca643683a.jpg

 

Ciekawi mnie ten fragment, ale niestety ja nie mam możliwości na przyglądnięcie sie temu fragmentowi. Co to jest dokładnie, jakiś kanion ? :rolleyes:

Nie :rolleyes: , ale atlas Księżyca w łapy i do roboty, uczyć się :angry: ! A poważnie kratery Messier wyglądają jak poniżej. Ostatnio czytałem w książce o nazwijmy to paleoastronautyce i innych miejskich mitach, że jednym dołkiem meteor wleciał, drugim wyleciał, bo odbił się od twardszych warstw w głębi. Ale nie powtarzajmy takich dyrdymał, są to raczej dwa zupełnie oddzielne powstałe kratery, a nie łańcuch.

Swoją droga było tam sporo wymienionych dziwnych miejsc, gdzie UFO ma wlatywać pod ziemię (Ksieżyc) itp, że może to opublikować i pofotografujmy jak te miejsca wyglądają naprawdę, zdjęcia i szkice były sprzed 15-20 lat. No wiem, goście z UFO wszystko już zamaskowali, jak dowiedzieli się, że juz skyluxem można zobaczyć ich bazy - takie o :blink: miny mieli.

 

Pozdrawiam (rok temu zrobione zdjęcie - ależ pogoda była!)

Messier_20071227_01_20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.