Skocz do zawartości

Tranzyt Giewontu na tle Słońca i innych planet


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 lat później...

Wiem o dzisiejszym spotkaniu i mam zagwozdkę:

czy łapać Księżyc na tle krzyża ale wtedy Jowisz zniknie mi poniżej ( zaleta tego rozwiązania: zjawisko zachodzi u mnie na balkonie o 16.44`41")

czy też łapać od sąsiada Jowisza z Księżycem trochę wyżej?

 

5 godzin temu, Agent Smith napisał:

Na tle KRZYŻA! Na tle KRZYŻA go daj!

Specjalnie dla Agenta

IMG_3351.jpg

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zimą, chyba że później w nocy. W trakcie zjawiska nie ma praktycznie żadnych, zbyt wcześnie.

Oooo, może ustawię timelaps:  złożę animacje i startraila.

 

ps. przemyślałem sprawę timelapsa, aby skrócić naświetlanie przez Maka 127-F15 muszę to zrobić blisko pełni, inaczej kształt góry nie zarejestruje się.

Pojedynczą długą klatkę mogę zaś wykonać bez względu na warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Darek_B napisał:

Wydaje mi się że jest odwrotnie :).

Lepiej nie piszmy tej "prawdy" bo zaraz zlecą się fanatycy chmur za Słońcem. :laughbounce2:

Jak powiększyć tą fotkę to widać, że Jowisz i krzyż wzajemnie się trochę przysłaniają. Czyli Jowisz utknął między prętami. No chyba, że Kolega zmanipulował zdjęcie... :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krótkie filmiki, pierwszy  nakręcony przez SW mak 127 (1500mm),a drugi z przez MTO 11CA

Widać na moje oko pasy na Jowiszu w trakcie przejścia przez stalową konstrukcję.

ps. nie dość że seeing na obiekcie 12 stopni nad horyzontem był tragiczny po upalnym dniu to jeszcze po wrzuceniu widać masakryczną kompresję filmów na YT.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
20 godzin temu, Darek_B napisał:

Przypadkowe świeże ujęcie z balkonu, robiłem kawę wyjrzałem przez okno i poleciałem po aparat. Na szczęście MTO był już przypięte do body po wczorajszym łapaniu planet.

Na statyw nie było już czasu więc zostało tylko strzelać z ręki.

 

Ale jutro ma być ładniej i przygotuję się wychłodzonym zestawem na statywie. :)

 

Trzeba było jakiś stołek sobie podstawić czy coś , za nisko stoisz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Darek_B napisał:

wczoraj zeszli ze szczytu minutę przed tranzytem.

Nie dziwie się! Słońce, jak i Jowisz (co zauważył już @dobrychemik ) tranzytuje między Krzyżem a obserwatorem - widać to 5 zdjęć w górę. Ludzie musieli zejść, bo Słońce jest bardzo gorące ;)

Ale na prawdę zdjęcia świetne - widać ile zdjęcie zyskało na jakości po wychłodzeniu sprzętu i przygotowaniu się i zaplanowaniu wszystkiego. Szkoda, że do ludzi nie dało się krzyczeć "zostańcie"!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MarcinSn napisał:

Nie dziwie się! Słońce, jak i Jowisz (co zauważył już @dobrychemik ) tranzytuje między Krzyżem a obserwatorem - widać to 5 zdjęć w górę. Ludzie musieli zejść, bo Słońce jest bardzo gorące ;)

Ale na prawdę zdjęcia świetne - widać ile zdjęcie zyskało na jakości po wychłodzeniu sprzętu i przygotowaniu się i zaplanowaniu wszystkiego. Szkoda, że do ludzi nie dało się krzyczeć "zostańcie"!

 

E tam, gorące... gdyby takie było, to by śnieg roztopiło. Swoją drogą trochę szkoda, że pierwszy człowiek na Słońcu pozostanie anonimowy :D

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.