Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

"rozpie..alam całość planu"

i

 

" mi wisi czy ty możesz przyjechaci czy też nie ale przez twoj zlot nie przyjedzie na inny wiele osob z, którymi się wielu chce spotkać"

 

Fajne teksty, dostałes jeszcze jakieś "złote myśli" ? I czyj to był ten plan ? ktoś chyba ma manię wielkości, pewnych osób to się mozna domyślać... Rób swoje i po prostu nie przejmuj się, zawsze znajdzi sie ktos kto chce niszczyć zamiast rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Hans - nie zgadzam się z Tobą. Samo snucie domysłów i to bez podawania nazwisk jeszcze nikogo nie skrzywdziło. Inaczej ma się sprawa jeśli padają nazwiska. Zresztą ja np. i tak nie wiem o kogo chodzi i serdecznie mi to zwisa. Myślenie jest prywatną sprawą. Konkretne (nazwiska) rozmowa publiczna już nie.

Choroba - może niepotrzebnie to napisałem? Ale co mi tam. :banan::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

UWAGA!

 

OD DZISIAJ PRZYJMUJĘ ZAPISY NA ZLOT.

 

Nocleg 10 zł

Jeśli chodzi o jadło to negocjuję ceny i mozliwości chcę komplet śniadanie + obiad + kolacja zmieścić w kwocie 20 zł. Jedzienie na 100% dobre i syte. Na polu obserwacyjnym będzie dostęp do prądu. Niebo tak jak pisałem średnie ale za to urokliwe miesce do spotkania bliskie każdemu z każdego kierunku.

 

Zapisty przyjmuję na maila : astromax@poczta.onet.pl

 

Dla chętnych przewiduję lekcję w planetarium i mini zwiedzanie Łodzi i ew. okolicznych atrakcji.

Jeśli będzie taka wasza wola w cenie ok. 5 zł zostanie wyprodukowany zlotowy Gaget inny niż wszystkie.

Ale o tym potem.

Lada dzień podam więcej info o jadle i ogólnie będę podsyłał info.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kurcze.

Zapomniałem.

Z przyczyn niezależnych zlot odbędzie się w dniach 5-6-7 maja!!!

Ha, to nieco zwiększa moje szanse, żeby przyjechać! Niczego nie obiecuję, raz już obiecałem i nie wyszło. W razie czego pojawie się z żoną i dzieciakiem i na miejscu wykombinuję coś do spania.

Jeśli nie dotrę - życzenia zera chmurwów i :Beer: dla wszystkich bez skutków w dniu następnym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super obiad zabiore zdomu i może jeszcze kogoś :banan::helo:

 

Witam wszystkich..ja osobiście bardzo się ciesze że będe mógł uczestniczyć w moim pierwszy zlocie i poznac wielu ciekawych ludzi...osoby mieszkające w łodzi mogą się ze mną zabrać autem..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,mam pytanko do Pawła czy masz jakiś określony program zlotu.jeżeli tak, to opisz go w kilku punktach. pozdrawiam Anva :notworthy:

 

Na razie za mało zgłoszen by pisac co kolwiek o programie.

Dajcie jeszcze chwilkę...

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem bardzo zainteresowany, tyle że termin troszkę kiepski wolałbym czerwiec ale to nie taki problem, bardziej interesuje mnie jak wygląda zakwaterowanie, rozumiem że za 10zł nie można za wiele wymagać ale mam zamiar zabrać żonę z małym synkiem i zastanawia mnie czy w ogóle jest to możliwe. No i bardzo interesuje mnie program co i jak i kiedy w jakie dni bo nie wiem czy pojadę na dzień dwa czy trzy. Sam pomysł zlotu w centrum Polski jak dla mnie jest rewelacyjny i apeluje do wszystkich astro hobbistów- łączmy się :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach 10 zł mamy miejsce na dwuch dużych zbiorowych salach na materacach z własnym śpiworem. Dla bardziej wybrednych jest nieopodal (ok. 4 km) hotelik.

 

Przyjazd z dzieckiem i żona to nie jest najlepszy pomysł no chyba, że żonie nie będzie przeszkadzało spanie na wspólnej sali ze wszystkimi.

 

Niestety w okolicy Łodzi brak dobrej bazy noclegowej z odkrytym niebem znam co prawda dobry ośrodek dość eleganckich domków ale na obserwacje trzeba by pojechać ok. 1 km za las... znów piekne ośrodki domkowe w okolicy spały są niemiłosiernie zaświetlone. Na przyszły rok może zostanie ukończony ośrodek na kątach Spalskich tam był by wypasik. Jest też ośrodek harcerski w Załęczu ale tam jest problem z dojazdem i nie zamknęli byśmy całego zlotu na osobę w 100 zł co po wielu dyskusjach przyjąłem za cel.

 

Dla osób z okolic Łodzi podpowiem, że jeśli chodzi o transport zbiorowy w ciągu dnia do Andrespola i Bukowca można dojechać PKSami z Centralu koszt to ok. 2-3 zł. Zawsze jeśli weźmiecie ze sobą karimatkę to znajdzie się gdzieś kawałek miejsca w ostateczności po dojechaniu do Andrespola mozna się zabrac linią N.

 

Program się robi. Musze wiedzieć ilo osób będzie i jakie będą ich oczekiwania.

 

Na pewno w programie znajdzie się:

 

Piesza wycieczka po okolicy (rezerwat Bukowiec)

Wizyta w planetarium w Łodzi (tylko dla 30 osób - liczba miejsc ograniczona dlatego to proponuję dla przyjezdnych)

Mini zwiedzanie Łodzi

Prelekcje tematyczne - zależne od tego kto przyjedzie

Videofotorama

Ognisko

Jesli pogoda nie sprzyjała by pieszym wycieczką proponuję przy okazji wizyty w Planetarium odwiedzenie Aquaparku Nowa Gdynia

 

Co do sprzętu to ja zabezpieczę przynajmniej 3 telepy - refraktorek SkyLux, Zeiss Meniscas 150, C8 NGT.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za obsówkę... Święta.

 

Nasza baza:

 

nasza_baza.JPG nasza_baza_od_ogrodu.JPG ogrod_z_namiotem.JPG nasza_baza_od_strony_ulicy.JPG

 

Pole obserwacyjne widok na różne kierunki:

 

widok_na_E.JPG

 

Widok na E

 

widok_na_S.JPG

 

Widok na S

 

widok_na_W.JPG

 

Widok na W

 

widok_na_N.JPG

 

Widok na N

 

Nasze_pole_obserwacyjne.JPG

 

A to całe pole jest do naszej dyspozycji

 

Toczę starania o wyłączenie jednej z latarni, która ostatio świeci w okolicy pola myślę jedka jeśli nawet nie uda się jej wyłączyć to będzie i tak mniej przeszkadzać niż np. światło wiecznie świecące się na schodach na Kudłaczach itp.

Zaświetlona jest strona N i częściowo NW.

 

To na razie tyle będą też foty ze środka bo jak byłem focić to nie było właściciela ale mam obiecane, że dostaniemy foty jakoś na dniach.

Warunki są znośne mamy do spania dwie duże sale wyłożone panelami, do tego łazienkę z prysznicem - w trakcie remontu ale wszystko funkcjonuje.

Do okoła jest dużo przyjaznych kotków i piesków... uwaga na teleskopy.

Jest też boisko do piłki nożnej... może meczyk???

Ostateczny program ogłoszę po świętach!

Zapraszam do zapisywania się bo połowa miejsc wolna... a było tylu chętnych.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co powiecie na gaget zlotowy - niespodziankę?

Cena 6 zł. Lekko zdradzę, że będzie to ręcznie robiony przez gospodarzy produkt ceramiczny (nie kubek) każdy inny... z logo zlotu!

Każdego zapisanego prosze o delkaracje w sprawie gagetu zlotowego. Wszystkich innych proszę o podanie chęci zaopatrzenia się w pamiateczkę zlotową przy zgłoszeniu.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.