Skocz do zawartości

Jowisz w roku 2006


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pierwsze próby, to wygląda jak nie pierwsze. :D

 

 

Witam !

 

 

Masz rację Lemarc ,przyłapałes mnie :D ,pierwsze moje podejścia były kilka dni temu

, ale nie było specjalnie co pokazać !

jup_11.jpg

 

A chodziło mi o to ,że nie mam doświadczenia z obróbką foto .

Pozdrawiam serdecznie Radek

Edytowane przez Radekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Jowisz ładny i ISS złapana. Kiedy czas na sen? :szczerbaty: Zainspirowała mnie Twoja pracowitość, mam Jowisza z 12 i 14, muszę go obrobić. Nie wiem jak Ty, ale lubię nagrywać materiał, tylko nie mam kiedy obrabiać Registaxem. Jeden filmik mój komputer obrabia godzinę - dwie. A życie też się toczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem czas zrobić fotki z 14 czerwca, lekki zawał pracy w pracy. W każdym razie Jowisz rządzi, Mars to czerwonawa kulka 4" średnicy na zachodzie. I jeszcze nieciekawie obrócona w naszą stronę. Niech tylko ta mgiełka zginie z powietrza, to będzie bajka. Ale to dopiero we wrześniu. :angry: Czy nikt nie próbował robic zdjęć Jowisza za pomocą 350D? Piksele ma jak ToUcam, ale czułość mozna zrobic 1600, czyli może wyszły by fotki na krótkim czasie naświetlania? Pokażcie, czy warto kupić (oglądałem dziś w MM). Może ktoś stackował tak ze 20 klatek?

Jowisz_20060614.jpg

Jowisz_i_Mars_2006.06.14.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem na 10D swego czasu, ale Jowisz malutki nie ta skala co na ccd z webcama no i w zasadzie jakośc była dośc dyskusyjna. Dla przykładu załączam fotkę Księżyca i Jowisza (skala zachowana) przez 80mm "edka". Widać z czym trzeba sie zmierzyć! (:

jow02052005.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia Robercie.

Ja wczoraj próbowałem troszkę powalczyć z Jowiszem moim refraktorkiem 70/350. Niestety Jowisz trochę pływał. Daję jedną próbkę z odpowiednio maleńkim obrazem referencyjnym z calsky dla 3" apertury (po prawej).

jow1_3.png

Tarczka jest maleńka, ale powiększanie nie poprawia jakości. To moje pierwsze zdjęcia z filtrem IR/UV Cut i zauważyłem, że znacznie ograniczył on aberrację chromatyczną. Przy obróbce Registaxem RGB Shift był bardzo niewielki - około 1 px, a bez filtra miałem czasem 3-4 px. Nie wiem zresztą czy to była aberracja czy raczej łuna na matrycy od promieniowania podczerwonego.

PS. Dodaję jeszcze "zdjęcie rodzinne" z wczoraj około kwadransa przed północą.

8.png

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj,plywanie Jowisza bylo wzorowe a do tego zachcialo mi sie filmowac na maksymalnej saturacji i zazolcilo mi zdjecia calkowicie.Szkoda, bo plama na tarczy byla czerwona jak nigdy..

Faktycznie żółte, ale szczegóły ładne. Ja saturacje i kontrast ustawiam w połowie, gain na maksa, bo staram się nagrać na maksymalnie krótkim czasie. W registaxie robię align dużym polem, 256x256, w miarę mozności wycentrowanym na cień księzyca lub co innego dobrze widocznego. Zaznaczam color, LRGB, po alignie stack z resamplingiem, optymizacja 8/1. Wavelety zależnie od planety, średnicy detali itp. Jak z resamplingiem, to oczywiście większe wartości niz bez.

Co do fotki z 10D, to może problem ogniskowej i średnicy obiektywu. Ja myślę nie o 80 mm a o 200mm, a ogniskowa z barlowem 3X to u mnie około 6000 mm. I tu podłączyłbym Canona z czułością 1600. Pixele 350 ma jak ToUcam, 5D ma większe.

I tak, jak na letnie przesilenie i do tego upały, wysokość podczas górowania to wychodzi super. Dzięki Ori z dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.