Skocz do zawartości

Jowisz w roku 2006


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Lemarc a nie chciałeś usunąć aberracji? Dzięki tej prostej operacji można przecież nie tylko pozbyć się kolorków na brzegach ale też poprawić nieco ostrość całości. Chyba, że masz na celu pokazanie tego co naprawdę widać i co się naprawdę rejestruje.

 

Pozdrawiam planeciarzy :Salut:

 

P.S. Byłem ciekaw jak to wyjdzie po korekcie więc pozwoliłem sobie zrobić małe porównanie.

 

porownanie.jpg

Przy tej jakości seeingu nie bawię się w takie korekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi tam, pokażę swojego Jowisza. Zdjęcia robiłem w nocy 7/8.06 przez maleńki refraktorek achromatyczny F5 (ETX-70AT), czy najgorszy z możliwych sprzęt do planet. Średnica 70 mm, ogniskowa 350 mm + barlow 3x, kamerka toucam 840 bez filtra IR/UV cut. Stack z około 400 klatek bez wybierania.

Najbardziej cieszy mnie to, że wyszła WCP.

jowisz.png

Mam jeszcze animację pokazującą 45 minut zmian położenia WCP, ale ona wygląda ładnie tylko po otwarciu w Corelu, w przeglądarce wychodzą jakieś dziwne zakłócenia.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj się potwierdza, ża małe jest piękne,

bo malutki, ale ładniutki :rolleyes:

a tego żółtego to chyba jednak trochę za dużo?

pozdrowienia

 

chociaż, jak się porówna do ostatniego "apodowego" wzorca: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap060505.html

to kolorki są akurat :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, Ty mnie sumas do zawału doprowadzisz. Po moim maleństwie takie coś. Chyba muszę sobie pompkę dokupić do ETX-a. :ha:

PS. Odebrałem dzisiaj przesyłkę z filtrem IR/UV cut, może kolorki będą trochę ładniejsze i szczegółów więcej. Słyszałem, że podczerwień najwięcej szczegółów zabija na matrycy CCD.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko o kolorkach :icon_redface:

... myślałem :D

 

p.s.

tak, jak masz webcama bez filtra, to tak,

o a był gdzieś wątek na A4U o tym, zaraz znajdę może

 

__________________

 

o tu: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=...02134#msg102134

 

a może trzeba było wydłubać z kamerki: http://www.grynx.com/index.php/projects/us...-in-the-dark/3/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż, jak się porówna do ostatniego "apodowego" wzorca: http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap060505.html

Uoo.. W takich kolorach jeszcze Jowisza nie widzialem.

 

Szkoda, ze zoltego Lampki nie widzialem :( No chyba, ze to ten co jest... jak dla mnie zoltego jest akurat ;]

Edytowane przez -=Dvc=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawitalem w domu,wczoraj rzucilem sie na Jowisza,ale trzeba sporo pokory,zeby fotografowac w tych okolicznosciach.

Teleskop MCT-180 konwerter 2x + tulejka projekcyjna 8cm. ToUcam Pro.

 

Zapomnialem dodac,prowadzenie reczne,EQ-5,znaczy trzesiawki

JuwiszMini.jpg

Juwisz100_.jpg

JuwiszMax.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z 29 maja, niestety nie miałem czasu wczesniej sie nim zająć. Tym razem już z barlowem x2. Mnie tam się podoba :) ale jakiś taki jakby lekko nieostry. Robiłem aviki przez kilka dni pod rząd bo pogoda akurat sprzyjała ale zawsze wychodziło podobnie. To pewnie przez balkonowe warunki i niskie położenie planety na niebie...

 

Dwie wersje. Ten ciemniejszy już chyba trochę przesadzony ale wydaje mi się, że na takim łatwiej dojrzeć pewne detale.

 

stack_2.jpg stack_1.jpg

 

Aha, parametry: 1/25s, 5fps, gain 1/5. Około 800 klatek z czego ręcznie wybrałem 350. Registax i PS.

 

P.S. Ciekawe, czy z barlowem x3 bym dał rade :szczerbaty:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na granatowym niebie robiłem tego Jowisza, bo nadciągały cirrusy. Zapowiadał się nieźle, ale ze względu na ten układ satelitów wyciągnąłem telep na balkon. Pierwsza i trzecia fotka robiona z barlowem 2x, druga w ognisku gł.

J110606A1A.JPG

J110606B2.JPG

J110606C1.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na granatowym niebie robiłem tego Jowisza, bo nadciągały cirrusy. Zapowiadał się nieźle, ale ze względu na ten układ satelitów wyciągnąłem telep na balkon. Pierwsza i trzecia fotka robiona z barlowem 2x, druga w ognisku gł.

 

 

ten z lewej b.ładny, przydałoby się przesunąć kolory (np w registax - funkcja rgb shift)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A plamy chodza,chodza,tylko brak mi ostrosci,bo od teleskopu do monitora mam kilka metrow,a zadko kiedy moge poprosic o pomoc ktoregos z domownikow.

 

Dorzucam jeszcze czarno-bialego Jowisza z Lomianek,tuz po zejsciu jednego z ksiezycow z tarczy.

Zdjecie zrobione teleskopem MCT-180,projekcja okularowa na Canon PS A60 avi,registax.

Jop3____.JPG

Przejscie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez doloze malego Jupka , z malej rurki 105 mm .

Kanary to jest Kanary , tam Jowiszy mozna filmowac nawet przez lornetke :D

 

APO105 /6,2 , Barlow 5x TeleVue , Philips po 300 klatek z 800

post-1549-1150195600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem rownież 11 czerwca ale wyszedł tak jakoś marnie:

CCDCap0003_dwa.jpg

W zasadzie to mam podobny problem co hanysiak - komp w pokoju, teleskop na balkonie. Ciężko wyłapać tą najlepszą ostrość tak na odległość.

 

Natomiast wczoraj atmosfera była o wiele bardziej stabilna niż w poprzednich dniach więc myślę, że z wczorajszego materiału da się wyciągnąć więcej. Posiedzę nad tym wieczorem to zobaczymy co wyczaruję :szczerbaty:

 

Siergiej, fenomenalne detale na Twoich :wow: Naprawdę piękne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez doloze malego Jupka , z malej rurki 105 mm .

Kanary to jest Kanary , tam Jowiszy mozna filmowac nawet przez lornetke :D

 

APO105 /6,2 , Barlow 5x TeleVue , Philips po 300 klatek z 800

Gdybyś zabrał tam swojego Maksutowa, to dorównał byś Damianowi z Anglii, który też tam bywa z powodu ekstra seeingu, ale widzę że teraz przerabiasz DS-y.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zabrał tam swojego Maksutowa, to dorównał byś Damianowi z Anglii, który też tam bywa z powodu ekstra seeingu, ale widzę że teraz przerabiasz DS-y.

 

Z MAKiem do samolotu - to trudna sprawa , do bagazu oddawac szkoda , pobije barbarzyncy :D ...

Do salonu tez chiba nie puszcze... ale nie mam innego wyjscia , musze go w nastepny raz zabrac ....

Moze zrobie specjalne skrzynke ...

 

A seeng tam tez nie co dzien , chmur to nigdy niema , a turbulencja zalezy od tego skad wiatr powieje , jak na twoim balkonie :D

 

Zdjecie nastepnego dnia nie jest takie ostre , seeng byl nie prosto kiepski a bardzo kiepski

post-1549-1150227126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.